Ake ryby do novo zalozeneho akvarka???



Všetko okolo akvarijných rýb

Ake ryby do novo zalozeneho akvarka???

Odoslaťod Joshua » 08 Jan 2006 11:42 am

Ahojte! Som na tomto fore prvy krat! Som akvarista zaciatocnik! Nedavno som si zohnal 85l akvarko! Ako prve rybky som kupil Sumatranky! Po jednom dni mi jedna skapala a ostatne tiez nevyzeraju moc fajn! Neviem v com moze byt chyba. Dufam, ze to nieje pozadim z PU peny. Su na nom dve vsrty silikonu posypane pieskom. Navod na vyrobu som nasiel na nete a riadil som sa nim. Aj pri zakladani som postupoval podla toho co som nasiel na nete. Nevie mi niekto poradi cim to moze byt? Filter bezi stale, teplota vody 22-23°C. Strk mam kupeny a do vody som dal len hnojivo na rastlinky. A na rybkach sa robi taky jemny biely povlak. Ak je tento druh rybiek citlivy, neviete poradit nieco odolnejsie, okrem karasa??? dik
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: Ake ryby do novo zalozeneho akvarka???

Odoslaťod gabriela » 08 Jan 2006 12:01 pm

Dovodov moze byt niekolko.
Slabo zabehnute akvarium, zmena vody, oslabene ryby z prevozu a zmeny, alebo si si mohol doviest uz chore ryby.
Niektore veci sa daju overit navstevou akvaristiky z ktorej si ryby kupil, ci nahodou nezdochynaju aj tam.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Ake ryby do novo zalozeneho akvarka???

Odoslaťod e1 » 08 Jan 2006 16:23 pm

Napis aky silikon si pouzil. Ak lacny moze byt, ze nie je vhodny do akraria a tam by bolo treba hladat pricinu.
Prave pouzitiu nevhodneho silikonu sa venuje viewtopic.php?t=3590
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: Ake ryby do novo zalozeneho akvarka???

Odoslaťod kenny » 08 Jan 2006 17:30 pm

Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.