Diwiak akva



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Diwiak akva

Odoslaťod Diwiak » 06 Jan 2006 14:06 pm

Zdravim,

v novom 54L akva za 4 dni odisiel skalar (viac info http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=1034 naspodu )

co to mohlo byt?? ostatne ryby cule, zive, zeru,(vlocky a nitovky) voda 25-26C, vnutorny filter so vzduchovanim 450l/hod, ohrev s termostatom 100W(v byte je teplo ani sa nezapina..), pred nasadenim ryb 4 dni napustena voda so zapnutym filtrom (uz predtym cast vody odstata asi 2 dni)

je tam slimakos Pomacea bridgesi, prisavnik, dake dve zivorodky, vacsia zavojnatka a tieto dve (asi zvlastna kombinacia ale uvidime)


a este jedna vec tieto dve sa furt obhanaju ta cervena tu zlatu-priehladnu, mal by to byt rovnaky druh len si nespomeniem na nazov-co to moze byt neni to par alebo co??

Obrázok

dalsie foto:

Obrázok

Obrázok

Dik za konstruktivne rady, sorry za nizku kvalitu ale lepsie to asi nespravim narychlo
Diwiak
 
Príspevky: 17
Obrázky: 10
Založený: 06 Jan 2006 00:11 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Re: Nove AQUA - rady a pomoc

Odoslaťod skizuzka » 06 Jan 2006 14:14 pm

niektore rybky sa zvyknu obhanat,obhryzat si plutvy atd.Mne volakedy labeo bicolor zvyklo nahanat ryby.Alebo mrenky stvorpruhe to boli ine pojasene ryby.
K tomu skalarovi to som este nepocula ze zvycajne par odide kym sa jeden trafi ze prezije,ja som vzdy kupila zo 8-10naraz a vsetky prezili,vzdy som mala len zavojnate tie klasicke sa mi nepacia.Mozno mu len nesekla tvoja voda,alebo ho poobhanali tie dve ryby co pises ze ti tam santia.A bol chudak sam?Mozno mu len kamoska chybala.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Nove AQUA - rady a pomoc

Odoslaťod duri » 06 Jan 2006 16:42 pm

barbus (puntius) conchonius, samec a samica
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nove AQUA - rady a pomoc

Odoslaťod Diwiak » 07 Jan 2006 11:16 am

duri napísal:barbus (puntius) conchonius, samec a samica


jee ty si mi pomohol dik :D
Diwiak
 
Príspevky: 17
Obrázky: 10
Založený: 06 Jan 2006 00:11 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nove AQUA - rady a pomoc

Odoslaťod Diwiak » 07 Jan 2006 11:17 am

skizuzka napísal:niektore rybky sa zvyknu obhanat,obhryzat si plutvy atd.Mne volakedy labeo bicolor zvyklo nahanat ryby.Alebo mrenky stvorpruhe to boli ine pojasene ryby.
K tomu skalarovi to som este nepocula ze zvycajne par odide kym sa jeden trafi ze prezije,ja som vzdy kupila zo 8-10naraz a vsetky prezili,vzdy som mala len zavojnate tie klasicke sa mi nepacia.Mozno mu len nesekla tvoja voda,alebo ho poobhanali tie dve ryby co pises ze ti tam santia.A bol chudak sam?Mozno mu len kamoska chybala.


neviem netusim ozaj a dost ma to trapilo ze preco... mozno ho stresovalo prostredie, mozno uz bol chory predtym (aj ked spociatku plaval normalne) ale to uz je jedno..

znama ma akva asi 10 rokov vravela ze skalarov mala asi 5 kym jej jeden ako tak prezil - neviem preco...
Diwiak
 
Príspevky: 17
Obrázky: 10
Založený: 06 Jan 2006 00:11 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nove AQUA - rady a pomoc

Odoslaťod skizuzka » 07 Jan 2006 14:16 pm

skus ich kupit viac nie jedneho.Sice 54l akva neviem ci je vhodne pre skalarov.Malo by byt vyssie.
Ja som videla u nas v shope nadhernych zavojnatych ale najkrajsie boli predane ostali uz len take s krivymi plutvami tie som nebrala,pockam ich dostanu novych skalarov,potom zoberem aspon 10kuskov.Bud. vikend ideme na shopping do Blavy mozno tam vyhrabem dake zaujimave rybicky
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Diwiak akva

Odoslaťod emkac » 08 Jan 2006 12:00 pm

do 54 l akva si skalare nekupuj (ak ich nechces schvalne tyrat)
preorientuj sa na ine rybky

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Diwiak akva

Odoslaťod Diwiak » 08 Jan 2006 13:20 pm

mozno je to tym... inym rybam sa (zatial) dari..
Diwiak
 
Príspevky: 17
Obrázky: 10
Založený: 06 Jan 2006 00:11 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Diwiak akva

Odoslaťod emkac » 08 Jan 2006 13:26 pm

pockaj,

ten skalar zomrel preto, ze bol chory uz ked si ho kupoval
a ked si ho dal do nezabehnuteho akva, iba sa to presunom a sokom a vodou urychlilo

ja som chcel povedat, ze uz dalsie skalare nekupuj

pockaj si, kym sa ti to ustali, ci ti nepodochnu aj nejake ine ryby, a potom si tam nieco kup

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Diwiak akva

Odoslaťod Diwiak » 09 Jan 2006 22:24 pm

panstvo teraz zase toto :( :

Obrázok

zatial som si to vsimol len na tomto mecunovi, na ostatnych som to nespozoroval.. moze to byt len nieco docasne alebo to treba riesit ??

podla priznakov z http://www.sweb.cz/akvastranky/zjdia.htm ide o urcity parazit

poradte nejaku rozumnu liecbu, niekde na webe som nasiel entizol v tabletach

krmil som aj nitenkami - moze to byt aj tym ???

dakujem za rychlu odbornu pomoc
Diwiak
 
Príspevky: 17
Obrázky: 10
Založený: 06 Jan 2006 00:11 am
Bydlisko: Banska Bystrica


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.