Co2 (hagen)



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Co2 (hagen)

Odoslaťod Radius » 10 Jan 2006 21:47 pm

Zdravim vsetkych,
chcel by som sa vas spytat ci je mozne akokeby "unikanie" co2 z hadicky ? Jedna sa o co2 nutrafin natural system. Skratka mam to v akva uz druhy tyzden a pred troma dnami so mal v izbe s akva divny smrad :? . hned som sa pustil do patrania a .... ono ten smrad akokeby unikal z hadicky pri tom spoji s kvasnou nadobou. Tak som to zalepil okolo a cakal. A dnes ten smrad znova ale som prisiel na to ze to neunikalo s toho spoju, ale ta hadicka smrdi(iba niakych 15 cm od spoju).
da sa s tym nieco robit ?pripadne mal niekto taky problem ? dakujem
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Co2 (hagen)

Odoslaťod majko » 11 Jan 2006 09:33 am

No obycajne sa pise, ze klasicka PVC hadicka preusta CO2 a preto sa vyrabaju specialne. Ale tazko povedat/dokazat ci je to pravda...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Co2 (hagen)

Odoslaťod Ig » 11 Jan 2006 10:38 am

Aby si konkretne urcil problem mozes urobit niekolko uprav (testov).
Ak sa Ti da ta Tvoja hadicka vymenit za nejaku inu, pripadne za taku ako sa pouziva na prevzdusnovanie tak to vymen a bude po probleme so zapachom. Ak sa to neda vymenit, tak mas dve moznosti. Najprv skontroluj datum vyroby a zarucne podmienky pripadne navod na pouzitie ci si niekde neurobil chybu (napr. vela kvasinkoveho media ... ) a ak je vsetko podla navodu tak to chod reklamovat, pretoze to asi nie je standardny stav. Ak sa chces vyhnut reklamaci tak, skus tu hadicku zaizolovat na danom useku napr. elektrikarskou izolacnou paskou. (Je to klasicka PVC paska roznych farieb, kotucik ma cca 6cm priemer, sirka pasky je napr. 13,16,20 mm a dlzka obvykle 5m -> pisem to pre pripad, ze nie kazdy musi vediet co je to ele. izolacka). Ale toto riesenie sa mi samemu moc nepaci, pretoze ak hadicka z nejakeho dovodu reaguje s CO2 (pripadne s tym bordelom co cez nu prudi) tak tuto reakciu len obmedzis. Kludne sa moze stat, ze zacne reagovat aj dalsi kus hadicky.

PS: Ked som este pridaval CO2, tak som pouzival prave hadicku na prevzdusnovanie a ci uz prepustala alebo nie, nemal som ziaden problem so sirenim zapachu. Musim este povedat, ze hadicka priamym posobenim CO2 od nadoby s kvasnicami (cca do 10cm) casom zmenila farbu zo svetlo-prijemne-zelenej na tmavo cierno-zelenu a stvrdla, skratka zmenila strukturu.
Naposledy upravil Ig dňa 11 Jan 2006 15:14 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co2 (hagen)

Odoslaťod Radius » 11 Jan 2006 15:10 pm

dakujem. hadicka sa da vymenit tak to aj skusim. len ma stve to ze s tym mam taky problem ked to ma byt v bezchybnom stave... :twisted: . este raz dakujem
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 (hagen)

Odoslaťod nepon » 11 Jan 2007 13:26 pm

Radius napísal:dakujem. hadicka sa da vymenit tak to aj skusim. len ma stve to ze s tym mam taky problem ked to ma byt v bezchybnom stave... :twisted: . este raz dakujem


Cauko
chcem dnes ten nutrafin system kupit a chcem sa ta spytat:
ako na noc zastavis prijem CO2
po akom case si zbadal nejaku zmennu alebo zlepsenie?
chcem odskusat najprv nieco taketo jednoduche a potom si obstarat nejaku automatiku
dik za odpoved
Obrázok používateľa
nepon
 
Príspevky: 19
Založený: 06 Jan 2007 09:53 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.