morsky konik



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

morsky konik

Odoslaťod johanson » 29 Aug 2004 10:31 am

vydel som v obchode morskych konikov myslite ze by to v akvarku prezilo???predavac hovory ze hej mozno chce len prachy... 8) 8)
johanson
 
Príspevky: 14
Založený: 28 Aug 2004 09:12 am
Bydlisko: kosice

Reklama

Re: morsky konik

Odoslaťod haacik » 29 Aug 2004 11:27 am

o morskych konikoch som pocul, ze su dost narocne na chov
Obrázok používateľa
haacik
 
Príspevky: 35
Obrázky: 11
Založený: 01 Mar 2004 02:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: morsky konik

Odoslaťod kyslík » 30 Aug 2004 07:44 am

Zabudnite na koníkov , jeden koník sa uživí , ale min.300l akva a v zabehnutom !! Živí sa hlavne blešivcami , ktoré požierajú aj ryby a koník je strašne pomalý tak sa nestihne nažrať a uhynie.Musí byť sám a musí mať dekoráciu z korálov, tam sa uchytáva chvostom , a inú potravu ako živú, nepríjíma.Udržať ho pri živote je viac než náročné.

Zdraví Kyslík
Naposledy upravil kyslík dňa 30 Aug 2004 07:50 am, celkovo upravené 1 krát.
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Re: morsky konik

Odoslaťod kubrt » 30 Aug 2004 07:44 am

johanson napísal:vydel som v obchode morskych konikov myslite ze by to v akvarku prezilo???predavac hovory ze hej mozno chce len prachy... 8) 8)


isto si ho nekupuj, zachranis mu zivot
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: morsky konik

Odoslaťod mako » 30 Aug 2004 14:26 pm

Predavac mal pravdu, ked ti povedal, ze prezije. Prezije akvaristom. ktori maju dlhorocne skusenosti s morskou akvaristikou, nie tebe co sa pytas ako mas prisypavat sol ci co :wink: nexce sa mi to hladat.
Troxa som sa na tyx konikov pozrel.
k tomu krmeniu - odxovane v akv. beru nahradnu potravu. zoo na kanarskyx o. ix odxovala na artemii. dospele krmia dospelou artemiou, nejakym morskym korovcom a plodikom ryb. beru aj mrazene. xovatelia vnutrozemskyx statov maju vacsinou xov gupiek a krmia mladou.
lepsie je zakupit odxov ako import. nie len koli krmeniu (importovane neradi primaju "nahradne" krmivo), ale aj koli xorobam.
tolko som stihol najst. informacii je dost malo. toto je este z roku 1995.
mako
 
Príspevky: 12
Založený: 25 Aug 2004 14:01 pm

Re: morsky konik

Odoslaťod Roman » 30 Aug 2004 17:22 pm

mako ma v podstate pravdu (aj s tymi X) :)
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: morsky konik

Odoslaťod Majo » 06 Okt 2004 19:33 pm

Ja myslim, ze krmit morskeho konika v zajati je problem, lebo vraj neprijme kazde zive krmivo, hlavne niektore druhy. V nejakej ZOO ho vraj uspesne chovaju aj narocne druhy, al chytaju pre nich morsky plankton...
Obrázok používateľa
Majo
 
Príspevky: 3
Založený: 06 Okt 2004 19:26 pm
Bydlisko: Martin

Re: morsky konik

Odoslaťod augi » 13 Jan 2006 01:33 am

mako napísal:Predavac mal pravdu, ked ti povedal, ze prezije. Prezije akvaristom. ktori maju dlhorocne skusenosti s morskou akvaristikou, nie tebe co sa pytas ako mas prisypavat sol ci co :wink: nexce sa mi to hladat.
Troxa som sa na tyx konikov pozrel.
k tomu krmeniu - odxovane v akv. beru nahradnu potravu. zoo na kanarskyx o. ix odxovala na artemii. dospele krmia dospelou artemiou, nejakym morskym korovcom a plodikom ryb. beru aj mrazene. xovatelia vnutrozemskyx statov maju vacsinou xov gupiek a krmia mladou.
lepsie je zakupit odxov ako import. nie len koli krmeniu (importovane neradi primaju "nahradne" krmivo), ale aj koli xorobam.
tolko som stihol najst. informacii je dost malo. toto je este z roku 1995.

to s gupkami som cital i ja.
augi
 
Príspevky: 16
Založený: 01 Mar 2005 03:01 am
Bydlisko: KOSICE


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.