Labeo dvojfarebné [Epalzeorhynchos bicolor]



Všetko okolo akvarijných rýb

Labeo dvojfarebné [Epalzeorhynchos bicolor]

Odoslaťod Joshua » 16 Jan 2006 16:39 pm

Ak ano podelte sa s nimi(skusenosti). Dnes som si kupil 2/ks. Ale asi som mal kupit len 1. Voci ostatnym rybkam zatial agresivne niesu, ale samicka nahana samceka, takze sa stale prehanuju brutalne rychlo po celom akvarku a plasia ostatne ryby.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: Ma niekto skusenosti s Labeo bicolor?

Odoslaťod wild » 16 Jan 2006 17:12 pm

neviem ako si rozoznal pohlavie,ale asi si profik :D
druh labeo mozes chovat iba 1kus....ked su 2 tak jeden druheho ustve k smrti :(
Nad rozmnozovanim ani nepomyslaj....
Mne napriklad nahanal gurami a ked som ho mal spolu s karasmi tak ich ustval...
Ostatne ryby si nevsimal.
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Ma niekto skusenosti s Labeo bicolor?

Odoslaťod nortom » 16 Jan 2006 18:05 pm

ja ich mam v 200l akva 5 kusov najvacsi stale ponahana slabsich ale nestiha ich ustvat, lebo stale nahan ineho
nortom
 
Príspevky: 4
Založený: 15 Jún 2005 19:25 pm

Ma niekto skusenosti s Labeo bicolor?

Odoslaťod Joshua » 16 Jan 2006 18:54 pm

Ja mam 85l akva, takze mam jedneho dat het? Ale je mi luto len tak ho splachnut! Nemam ho totiz komu darovat!
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Ma niekto skusenosti s Labeo bicolor?

Odoslaťod Joshua » 16 Jan 2006 18:55 pm

To Wild: da sa to rozoznat celkom v poho. Samcek uzsie telo a ostrejsia chrbtova plutva. Profik ani zdaleka niesom.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: Ma niekto skusenosti s Labeo bicolor?

Odoslaťod wild » 16 Jan 2006 19:09 pm

ak vravis 8) totiz v literaturach som vycital,ze sa to neda rozoznat...
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Ma niekto skusenosti s Labeo bicolor?

Odoslaťod Joshua » 16 Jan 2006 21:29 pm

Tak jedna je uz het!Dal su ju do kybla, kym si po nu nepride suseda a ona si zatial tak trochu zalietala a pristala na koberci. Neviem ako dlho tam bola, ale nech je jej voda lahka!
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Ma niekto skusenosti s Labeo bicolor?

Odoslaťod Joshua » 17 Jan 2006 19:20 pm

Inac zas tato rybka nieje az taka sebaista a agresivne ako sa o nej pise. U mna v akva si s nou vedia poradit aj 3-4cm Sumatranky.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: Ma niekto skusenosti s Labeo bicolor?

Odoslaťod StanleyPWL » 14 Feb 2008 16:11 pm

Ake mate skusenosti so spoluzitim labea s ostatnymi rybami (vzajomne), konkretne so skalarmi alebo rajovcami ?
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Odoslaťod enrique » 14 Feb 2008 21:36 pm

...já jsem odchoval jedno Labelo v 54ke a ted je ve 100-ce. Má asi 15 cm a je super. Dnes jsem dostal dvě Cichl.am. a tak se tak nějak ponaháneli , ale je už klid. Samotné není agresivní...
Obrázok používateľa
enrique
 
Príspevky: 6
Obrázky: 27
Založený: 12 Feb 2008 01:40 am

Re: Ma niekto skusenosti s Labeo bicolor?

Odoslaťod ONDREJ VARGA » 26 Feb 2008 22:21 pm

ja somm mal v iacero kusov najprv som si kupil do 50l akva dve 10cm a 8cm rybky ni sa mi zazrakom rozmnozili ale nic z toho nebolo potom jeno vecsie skapalo ,tak som dokupil dalsie ale to povodne ho surovo bylo az ho zabylo a ustvalo a neskor som si kupil dalsi kus a to stale zije spolu stym povodnym dobre az na to ze sa obcas nahanaju
ONDREJ VARGA
 
Príspevky: 32
Založený: 12 Nov 2007 21:08 pm
Bydlisko: SMOLENICE

Re: Ma niekto skusenosti s Labeo bicolor?

Odoslaťod abba » 27 Feb 2008 19:33 pm

StanleyPWL napísal:Ake mate skusenosti so spoluzitim labea s ostatnymi rybami (vzajomne), konkretne so skalarmi alebo rajovcami ?

ja mam jedno bicolor a jedno frenatus a su v pohode.mozes ich dat spolu s tymi rybami co si menoval
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Odoslaťod mariska » 29 Feb 2008 11:12 am

ja mam 2 ks asi 10 cm ale to vecie stale nahana to druhe tak som ho dal k gupkam a v poho 8)
mariska
 
Príspevky: 6
Obrázky: 11
Založený: 12 Feb 2008 14:43 pm
Bydlisko: skalica

Odoslaťod Roxor16 » 29 Feb 2008 19:34 pm

ja som si kupil dva frenatusy ale mensi neprezil ani prvu noc hned rano som ho nasiel vylihovat hore pupkom na hladine.. a ten druhy krasne vyrastol asi tak na 15 cm mam v akva aj skalare do nich neripe ..sem tam trosku ponahana tetry ale to netrva ani 5 sekund a uz je kludny... najhorsie znasa mrenku zralociu ktoru zo zaciatku nepustil z roha akva.. ale teraz uz v pohode nazivaju vsetci spolu :roll:
Obrázok používateľa
Roxor16
 
Príspevky: 25
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2008 22:20 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Simi » 29 Feb 2008 19:46 pm

no mne labelo vytlklo za jednu noc vsetky guramy perletove a to boli vsetko moj odchov pritom to bolo z dna na den a panciernicek bol pri nom ten si zil f poho...podla mna je to silne teritorialna rybka ktomu aj agresivna ale urcite miera agresie u kazdeho labela nieje rovnaka podla mna je to mrenka nervak a každu nastve niečo iné :lol:
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

labeo

Odoslaťod ZuZu RoSe » 01 Mar 2008 22:57 pm

moje Labeo prezilo uz 3rocky v mojom stale sa meniacom akvarku :D znicilo mi 4 nadherne obrovske karasy asi 5 mecunov a teraz akoby dospelo a iba sem-tam ponahana neonky ale skalarom neublizi a tiez ani ancistrus-ovi ... je velmi odolne vystriedalo sa pri nom uz asi 40 ryb a jedine labeo je sucast mojho akvarka od sameho zaciatku :D velice agresivna rybka :lol:
Obrázok používateľa
ZuZu RoSe
 
Príspevky: 19
Obrázky: 3
Založený: 01 Mar 2008 19:41 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Odoslaťod remus1 » 03 Mar 2008 18:55 pm

Moja skúsenosť je asi rovnaká.
Moje akva je vlastne také rodinné, resp. každý povedal aké ryby by chcel, zvážili sme a potom konali.
Keď brat kupoval Labeo povedali mu, že nech kúpi 1 do 60 ky alebo až 3 do väčších akva. No nedal si povedať a kúpil 2.
Obe labeá mali trochu vyblednuté farby a neustále sa naháňali. Po dovolenke asi 4 mesiace po kúpe bol koniec. Jedno labeo bolo DEATH, čiže mŕtve.
A to druhé ? Teraz je vpohode, nice farba.


Ja mám k Labeu ešte 1 postreh, neviem čím to je.
Keď som doma a ryby kŕmim pravidelne, proste každý deň, tak labeo vyzerá celkom pohode.
Ale keď idem preč na víkend, alebo dám automat, ktorý sype trocha menej ako zvyčajne ja, a vráti sa, tak iné ryby ako troška vyhladované, no labeo srší životom. Ešte aj tie ostatné naháňa a žiari farbami :D
Akoby sa tešilo, že ostatné ryby sú hladné. :o

Skúsenosť 2:
Labeo nie je agresívne len na ryby, ale taktiež sa aktívne podieľa na demolící rastlín. Ak zasadím nové, ostatné ryby dajú pokoj, ale ono, žere žere a hlavne trgá a kmáše ako krokodíl. Zahrizne sa do rastliny a točí sa okolo svojej osi.

Skúsenosť 3:
Poradili mi, že keď devastuje rastliny, dať mu trocha šalátu umytého. No tak som dal. A myslíte že to zedol ? Deň trvalo, kým pochopil načo tam ten zelený list pláva. Predtyým to tam deň plávalo.

Toť moje skúsenosti s Labeo Bicolor - agresorom našich akvárií :lol: :lol:
Obrázok používateľa
remus1
 
Príspevky: 82
Obrázky: 15
Založený: 16 Jún 2007 20:59 pm

Odoslaťod Grayer » 26 Mar 2008 12:30 pm

Ako tu citam tak ja mam nejakych cudnych Labeo,mam frenatusy 10 kuskov,2 frenatusov albinov a 2 Bicolorov.kupil som ich vsetky naraz v jednej akva u nas a mali tak 3-4 cm taze boli velmi malicky ale taraz maju tak od 8 az do 12 cm taze su uz velmi pekny a culy ale zeby sa nejako nevrazivo sparavali tak to sa mi nezda mozno to bude tym ze ich je 14 tak ten najväcsi sem tam na seba upozorni ze sa rychlejsie pohne ale inak nic,su pekne vyfarbene a chvostiky a plutvy maju tiez v celku a neohryzane.Dalej mam aj 2 mrenky zralocie a vobec nic im nerobia a este aj botie nadherne mam 6 ks a tiez sa znasau uplne super by som povedal. :D
Tak tolko o mojich kludnych Lebeo, inac mam 200l akva.
Tak podla mna,cim ich je viac tak tym menej sa spravaju agresivne,aj ked to vsetka literatura co som o nich precital vyvracia. :shock:
Grayer
 
Príspevky: 13
Založený: 18 Apr 2007 17:18 pm

Re: Ma niekto skusenosti s Labeo bicolor?

Odoslaťod teken » 22 Apr 2008 17:06 pm

Mám dva labea bicolor spolu s 15 neonkami,4 aterínkami,3 gubky,prísavník, možu biť spolu?
teken
 
Príspevky: 55
Založený: 05 Mar 2008 21:38 pm

Odoslaťod Marissa » 22 Apr 2008 17:31 pm

Ja som mala labeo bicolor v 110l, malo okolo 10 cm. Moje bolo pokojne, akurat ked som hodila tabletku na dno, tak poprehanalo drze tetry, ale pancierniky sa mohli pokojne krmit, tym dalo pokoj. Krmila som ho aj uhorkou a mrkvou ako prisavnikov, ale jeden vecer som mu dala hrozno a do rana bolo hore bruchom... :(

teken: zalezi od toho ake velke mas akva, ja som mala pocit ze mu u mna tesno...
Obrázok používateľa
Marissa
 
Príspevky: 53
Obrázky: 4
Založený: 28 Dec 2006 17:19 pm
Bydlisko: ZV

Odoslaťod Maveric1 » 11 Aug 2008 02:16 am

zdravim, ja mam 140l akva, labeo v nom malo vzdy miesto uz vyse 10 rokov, najprv to boli frenatusi, potom bicolor, vzdy som mal iba jedno v akva, a zo skusenosti vidim, ze kazda ryba je osobnosť. Boli taky co si nevvsimali vobec nic, len si tak skoro apaticky plavali po okoli, iny zas robil strasny bordel v celom akva, doslova vrazdil ryby, nicil vegetaciu jedneho pekneho dna, doteraz nechapem ako a kade si to namieril rovno z nadrze na podlahu...
rastliny obziera vecsinou iba v pripade ak nema dost zelenej potravy, ten co obyva moje akva momentalne je uz v celku kludny, najprv si vyriesili susedske vztahy s inak tiez teritorialnymi ostriezikmi a teraz je uz vsetko ok, ine ryby neterorizuje obcas rozozenie huf neoniek nejaku tu tetru ale to len tak z nudy :D

proste pri kupe labea treba mat iba trochu stastia a trpezlivosti...postat si trochu v obchode pri akvarii a vybrat si takeho jedinca ktory sa uz tam sprava aspon trochu mierumilovne, iste neni to zaruka ze ked podrastie tak sa nezmeni :o ale je to predsa len vecsia pravdepodobnost ako ked kupite takeho ktory sa stale predvadza a mlati s inymi aj ked ma este len 4cm.
Vela zdaru, s jednou s najkrajsich ryb! :roll: :)
Maveric1
 
Príspevky: 1
Obrázky: 1
Založený: 09 Aug 2008 15:39 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Labeo dvojfarebné [Epalzeorhynchos bicolor]

Odoslaťod Lepajac » 10 Máj 2011 13:11 pm

Ja som si kupil tieto dve Labeo a dal som ich k 8 cichlidam do 110 L. Prve dva dni sa nahanali navzajom, ale teraz sa us pohodicka, normalne si spolunazivaju a už sa nenahanaju. Uvidime kolko im to vydrzi
Lepajac
 
Príspevky: 2
Založený: 08 Máj 2011 12:29 pm

Re: Labeo dvojfarebné [Epalzeorhynchos bicolor]

Odoslaťod luko36 » 10 Máj 2011 13:34 pm

mam dva kusky labea a veru jedno je vacsie a neustale sikanuje to druhe, vypadalo to s nim už zle ale poslednu dobu sa zda ze ho obcas necha vydychnuť, ostatne osadenstvo prehana len sporadicky obcas si vymeni nazor s najvacsou mrenkou siamskou :D
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Labeo dvojfarebné [Epalzeorhynchos bicolor]

Odoslaťod dedojozef » 10 Máj 2011 19:48 pm

Ja mám jedno v 90-ke. Na mečovky nemá lebo tie sú rýchle ale gupy a dania majú permanentne dotrhané chvosty.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.