Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod lum » 04 Jan 2006 11:53 am

Obrázok používateľa
lum
 
Príspevky: 34
Obrázky: 6
Založený: 04 Mar 2005 13:16 pm
Bydlisko: Olomouc

Reklama

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod Dexter » 04 Jan 2006 12:03 pm

Opticky very good... Samozrejme k tomu prispieva hlavne dobre osvetlenie a kvalitny kryt - Akej znacky je kryt? A ako je to s odkalovanim? Neberie ti odkalovac aj aquaclay? Je predsa o moc lahci ako klasicky strk nie? PS: Kde si zohnal AC? Na akvashope alebo su aj mensie balenia ako 10l?
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod Pštros » 04 Jan 2006 12:22 pm

Akva pekné, ja som tiež nedávno pridal AquaClay, ale nie celú vrstvu, len na vrch. Efekt je super, rastlinky úplne žiaria. ALE, už som bojoval so sinicou, ktorá sa mi rozšírila asi týždeň po zmene. :? aquaclay je veľmi ľahký a pri prudšom pohybe rýb sa víri. Aj rastlinky sa sadia trošku komicky, lebo je fakt dosť ľahký. Pri odsávaní treba byť opatrný, alebo zredukovať ťah hadice, lebo odsaješ aj substrát a upchá Ti to hadicu. Inak, vyrába a distribuje ho Rataj a ponúka aj originál staré dno k AquaClay. Je len v 10l balení ale stál v Poprade tuším 239,- Sk.

Tak teda držím palce, nech akva rastie do krásy. :o
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod Igypop » 04 Jan 2006 12:35 pm

Je nozaj taký "do červena", alebo iba fotka tak vyšla :?:
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Lum

Odoslaťod gabriela » 04 Jan 2006 12:43 pm

Je takej hnedocervenej farby, proste ako palena hlina, aspon co som si vsimla v akvariach co mali v akvaristike.

:lol: :lol: :lol: :lol:

A potom ze sa vam crepniky v akvariach nepacia. ;)
Ked sa vhodne upravia a nadrobno pomelu, je znich pekne dno :P
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod majko » 04 Jan 2006 12:47 pm

Pštros napísal:Inak, vyrába a distribuje ho Rataj a ponúka aj originál staré dno k AquaClay.


Aquaclay rozhodne Rataj nevyraba :lol: www.aquaclay.de. . Ja som ho mal z Nemecka este davno pred tym ako sa Ratajovi o tom snivalo ;-).
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod Pštros » 04 Jan 2006 13:01 pm

majko napísal:
Pštros napísal:Inak, vyrába a distribuje ho Rataj a ponúka aj originál staré dno k AquaClay.


Aquaclay rozhodne Rataj nevyraba :lol: www.aquaclay.de. . Ja som ho mal z Nemecka este davno pred tym ako sa Ratajovi o tom snivalo ;-).


Ja som kupil Aquaclay, na ktorom je jeho logo, takze ho mozno nevyraba, ale predava pod svojou znackou. Ked som ho kupoval, bola to HOT novinka a to bolo asi v novembri.

Jedine, ze by nakupil vrecia a nechal na nich vyrazit svoje logo. KRIMINALNIK :lol: a navyse ich predaval za polovicnu cenu. FUJ!
Predavacka mi navyse potvrdila, ze je od Rataja, aj to AquaClay stare dno (ale to sa vola trochu inac).

Tak ja uz naozaj neviem, kde je ryba zakopana... :(
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod Pštros » 04 Jan 2006 13:04 pm

Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod majko » 04 Jan 2006 13:12 pm

Pštros napísal:Ja som kupil Aquaclay, na ktorom je jeho logo, takze ho mozno nevyraba, ale predava pod svojou znackou.

Ano je to tak ta firma ponuka takuto moznost. Viem to, lebo po tom co som to kupil v Nemecku a nieco sa ich spytal, tak ma stale kontaktovali, aby som im zohnal distributora na SK. ;-). Vtedy som daval kontakt aj Herimu, ale zaujem nebol, ale casy sa menia :lol:
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod lum » 04 Jan 2006 16:34 pm

To Dexter: kryt je noname dodany s akvarkem, obycejny plastovy s 2 zarivkama, tusim z Polska, ale naprosto mi vyhovuje.
Pisek je do cervena, jde o jil paleny za vysoke teploty - cca 1200 stupnu Celsia. Koupil jsem ho u nas v Olomouci v akvaristice, distribuce Rataj, stal me kolem 250 Kč/10 litrů. Vzal jsem 2 baleni, z toho jedno je obohaceno Starym dnem. Plus na dno jsem dal pytlik obohacenemo pisku od JBL.
Jo je extremne lehky, jeste jsem ho neodkaloval a abych rekl pravdu tak ani nevim jak to budu delat... :?:
Par rostlinek mi vyplavalo, tak jsem je vrazil poradne hluboko a byl klid. Az zakoreni, trosku je povytahnu.
To Pstros: Tvoje akvarko je paradni, bohovske pozadi.
Obrázok používateľa
lum
 
Príspevky: 34
Obrázky: 6
Založený: 04 Mar 2005 13:16 pm
Bydlisko: Olomouc

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod Dexter » 04 Jan 2006 16:52 pm

lum napísal:To Dexter: kryt je noname dodany s akvarkem, obycejny plastovy s 2 zarivkama, tusim z Polska, ale naprosto mi vyhovuje.
Pisek je do cervena, jde o jil paleny za vysoke teploty - cca 1200 stupnu Celsia. Koupil jsem ho u nas v Olomouci v akvaristice, distribuce Rataj, stal me kolem 250 Kč/10 litrů. Vzal jsem 2 baleni, z toho jedno je obohaceno Starym dnem. Plus na dno jsem dal pytlik obohacenemo pisku od JBL.
Jo je extremne lehky, jeste jsem ho neodkaloval a abych rekl pravdu tak ani nevim jak to budu delat... :?:
Par rostlinek mi vyplavalo, tak jsem je vrazil poradne hluboko a byl klid. Az zakoreni, trosku je povytahnu.
To Pstros: Tvoje akvarko je paradni, bohovske pozadi.


Mohol by si skusit odkalovac, ktory sa pripevni na vzduchovaci motorcek, ja taky pouzivam a finguje to dobre a nepovysava mi nic ine (ani slimakov) ako bordel zo dna...

ESTE k tomu krytu: Ake ma rozmery? Resp, ake rozmery ma akva? A fakt na nom neni nic napisane - napr. nazov firmy alebo akvarka alebo www adresa alebo tak...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod lum » 04 Jan 2006 17:08 pm

Dexter, nejsem si jisty ale myslim ze je to AQUAEL nebo tak nejak, mrknu se doma a dam ti vedet. Akva ma rozmer 100x40, vyska 50 cm.
Obrázok používateľa
lum
 
Príspevky: 34
Obrázky: 6
Založený: 04 Mar 2005 13:16 pm
Bydlisko: Olomouc

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod pierro » 04 Jan 2006 17:43 pm

to Dexter: Ku krytom: ja mám kryt od Hagen-u, volá sa AquaHome alebo ho predávajú aj pod menom GloLite. Spokojnosť maximálna. Dodávajú k tomu aj plastový "rámik"- ten položíš na akva tak aby ti zakryl cca 2-3cm od vrchu a až naň položíš kryt. okolo trubíc sú biele reflektory.Okrem toho, ak nebudeš spokojný so silou osvetlenia (čo pri drvivej väčšine vyrábaných krytov nebudeš), je tam miesto na pridanie Glomat Controller-u.
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod Dexter » 04 Jan 2006 20:17 pm

pierro napísal:to Dexter: Ku krytom: ja mám kryt od Hagen-u, volá sa AquaHome alebo ho predávajú aj pod menom GloLite. Spokojnosť maximálna. Dodávajú k tomu aj plastový "rámik"- ten položíš na akva tak aby ti zakryl cca 2-3cm od vrchu a až naň položíš kryt. okolo trubíc sú biele reflektory.Okrem toho, ak nebudeš spokojný so silou osvetlenia (čo pri drvivej väčšine vyrábaných krytov nebudeš), je tam miesto na pridanie Glomat Controller-u.

A cena?
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Lum

Odoslaťod pierro » 14 Jan 2006 23:05 pm

to Dexter: cca 3300,- maju ho aj na akvashope alebo este lacnejsie v cechach na akvahumble.cz. glomat controller stoji asi 1100 na 1x 40W a cca 1500 na 2x 40W. + pripocitaj trubice.
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod Radius » 16 Jan 2006 17:39 pm

No pierro, teraz ta vyvediem z omylu. :o . ten ramik neni na akva, ale pod akva :lol: :lol: . A naozaj cena 3200 sk aj s trubicami (hornbach). No a co je ten glomat controller ? Inak aj ja som s nim spokojny, len som si musel zalepit tie biele reflektory alobalom.
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lum's aqua - výměna štěrku za Aquaclay. Jak se vám líbí?

Odoslaťod lum » 17 Jan 2006 12:45 pm

Ahoj všichni, rád bych vás všechny poprosil o náměty na zlepšení vzhledu mojeho akvária - více rostlin, kámen, další kořen - prostě cokoliv co vás napadne.

Díky moc. Lum
Obrázok používateľa
lum
 
Príspevky: 34
Obrázky: 6
Založený: 04 Mar 2005 13:16 pm
Bydlisko: Olomouc


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.