Osazenstvo akvaria 250l



Všetko okolo akvarijných rýb

Osazenstvo akvaria 250l

Odoslaťod Kubrto » 17 Jan 2006 14:16 pm

Osazenstvo akvaria 250L
Zdravím všechny akvaristy a obracím se na vás s prosbou. Jelikož se chystám záložit dvě akva cca po 250l (107x42x60)a i když shanáhím informace a čtu různou literaturu už asi 1 rok přesto bych byl rád kdby by mi někdo doporučil osozenstvo akvaria takového objemu. Jde mi to abych neudělal klasickou chybu tzn. nakupování rybiček různých druhů jen podle toho jak se mi zalíbí,ale by rybky žili v harmonii a vzájemně si neškodili. Mělo by sice jít o rostlinné akvárium, ale vše záleží na tom jak se rostlinkám bude dařit. zatím vím že do jednoho chci skalary nebo terčovce (na ty si moc zatím netroufám) a o druhém nemám ztaím představu. Děkuji všem za rady a podněty.
Kubrto
 
Príspevky: 1
Založený: 17 Jan 2006 14:11 pm
Bydlisko: Frýdek-Místek

Reklama

Re: Osazenstvo akvaria 250l

Odoslaťod maxo » 17 Jan 2006 15:51 pm

KUbrto---ja osobne by som tam dal urcite tercovcov do takeho (pomerne velkeho)akvaria--nadherne by tam vynikly a aj priestoru by maly dost.Istotne by som tam nedaval nejake male druhy napr.gupky alebo podobneryby.A ako si spomynal v zatvorke ze na tercovcov si netrufas--tak toho sa neboj,ja som mal tiez strachy ze to pokape a zatial stale ziju a mam tam vodu z vodovodu--ph-nikdy neupravovane..tolko moj nazor..caves
maxo
 
Príspevky: 21
Založený: 20 Okt 2005 18:20 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Osazenstvo akvaria 250l

Odoslaťod johhhny » 17 Jan 2006 17:42 pm

Jasne, diskusov sa netreba bat, len vyssiu teplotu a pozor na zmenu chemizmu vody pri vypustani do akva. Ak sa da, kupovat u chovatela, ten ti aj povie, aku ma pri nich vodu a ako mas postupovat.
Do druheho by som dal pre zmenu nieco z azie. Mne sa velmi pacia tieto:
Marosatherina ladigesi
Melanotaenia trifasciata
Melanotaenia praecox
Melanotaenia boesemani
Glossolepis incisus
Bedotia geayi
Tiez by tam mohli ist:
Colisa lalia
Trichogaster leeri
Trichogaster trichopterus
Na riasi aspon 2ks Crossocheilus siamensis, a k tomu dakych panciernikov.
Tolko moj skromny navrh.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.