Cerna sinice?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Cerna sinice?

Odoslaťod zvejk » 20 Jan 2006 19:21 pm

Objevil jsem v akvariu cerno rasu ci snad sinici. Vyrostla za cca 12hod. a pokryla temer cele Micranthemum micranthemoides, ktere jsem den predtim zasadil (koupeno v aqua-daho). v dobe sazeni jsem na nem nic cerneho nevidel.
Nevite co by to mohlo byt a co s tim?
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Reklama

Re: Cerna sinice?

Odoslaťod virus31 » 20 Jan 2006 20:55 pm

Co to je vedet nemuzem, protoze jsi nerekl hodnoty vody, nepostnul fotku a nesdelil zarizeni a osazeni nadrze.

Pokud jde o sinici, tak rada je tady:
clanky/sinica.php
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: Cerna sinice?

Odoslaťod zvejk » 21 Jan 2006 00:31 am

presne tekto vypada, jen je to cerne.
vodu mam: ph 6.8, alkalita 4, Tvrdost 14, NO2/NO3/NH3 0.
Svitim cca 50W/100L. Jedine co v nadrzi je jsou krevety a sneci.
Fotku se pokusim udelat rano.
diky
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Cerna sinice?

Odoslaťod virus31 » 21 Jan 2006 02:41 am

Blue-green, slime or smear algae
Grows rapidly in blue-green, slimy sheets. Spreads rapidly over almost everything and usually indicates poor water quality. However, blue-green algae can fix nitrogen and may be seen in aquariums with extremely low nitrates. Sometimes seen in small quantities between the substrate and aquarium sides. Will smother and kill plants. This is actually cyanobacteria. It can be physically removed, but this is not a viable long term solution as the aquarium conditions are still favorable for it and it will return quickly. Treatment with 200 mg of erythromycin phosphate per 10 gallons of water will usually eliminate blue-green algae but some experts feel it may also have adverse effects on the biological filter bed. If erythromycin is used for treatment, ammonia and nitrite levels should be carefully monitored.
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: Cerna sinice?

Odoslaťod zvejk » 21 Jan 2006 09:20 am

No tak to bude ono. Prave jsem vsecho napadene vyndal z akvaria, akvarium necham nekolik dni ve tme a uvidim co se stane. Kazdopadne to vypada, ze mam problem. To mam z toho ze nekarantenuju koupene rostliny.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Cerna sinice?

Odoslaťod virus31 » 21 Jan 2006 14:18 pm

Ne, to neni tim ze bys nekarantenoval kytky. To je kvalitou vody. Pritelkyne s tim mela problem, tak pouziva stolni balenou vodu u ktere vi co obsahuje. Kdyby tam nalila co jim tece z kohoutku doma, tak sinice vyskoci znova. Kazdopadne ma jen male akva, u velkeho by to byl asi problem :|
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: Cerna sinice?

Odoslaťod zvejk » 21 Jan 2006 16:23 pm

Nechci aby to znelo nejak nabubrene, ale myslim, ze kvalita vody v tom akvarku je velmi dobra, alespon v parametrech, ktere sleduji a potrebuji. Ta sinice byla urcite na tech kytkach, uvidim co bude dal, skusim casteji menit vic vody, udelat v akva vetsi proud. Ted jsem akva zastinil a necham to tak par dni. snad to vymizi. Pouziti leciv by znamenalo vylovit vsechnu osatku a pak zas mesice akva zajizdet. To bych nerad.snad se to nebude sirit.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Cerna sinice?

Odoslaťod virus31 » 21 Jan 2006 17:18 pm

zvejk napísal:Nechci aby to znelo nejak nabubrene, ale myslim, ze kvalita vody v tom akvarku je velmi dobra, alespon v parametrech, ktere sleduji a potrebuji. Ta sinice byla urcite na tech kytkach, uvidim co bude dal, skusim casteji menit vic vody, udelat v akva vetsi proud. Ted jsem akva zastinil a necham to tak par dni. snad to vymizi. Pouziti leciv by znamenalo vylovit vsechnu osatku a pak zas mesice akva zajizdet. To bych nerad.snad se to nebude sirit.


ne, vpohode. Ale mam dojem, ze kdyby voda byla ok, tak se tam sinice nerozjede ikdyby jsi tam dotahnul jeji spory na kytce. Ja ji mel v akvariu taky a opatreni ktere jsem udelal byla uprava vody a odebrani hnojiv ze dna. po mechanickem ocisteni uz se neobjevila.
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: Cerna sinice?

Odoslaťod zvejk » 21 Jan 2006 17:33 pm

No na tom neco bude ;)
uvidim co bude dal, snad nic :)
On asi bude problem s tim No3 na 0. jine ziviny tam jsou ale rostliny si se neberou, tak bere sinice.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.