Krmivo z domacej kuchyne



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod wild » 20 Jan 2006 08:06 am

mravce ??? no nie je to zly napad, hlavne tie svine cervene,lebo ich nemam rad :twisted:
Mucne cervy sa dobre chovaju, ale to by sa doma asi nepacilo viacerim ludom a asi by ma vyhodili na ulicu :?
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod shark79 » 20 Jan 2006 08:40 am

no veď je tu aj ďalšia forma červov v podobe kostných.
A múžeš si to nechať niekde pri vode, kde to nikomu nebude zavadziať.
Len potom ťa nejaký rybár môže predbehnúť, ak ich povyberá skorej zo zdochliny :o
Obrázok používateľa
shark79
 
Príspevky: 35
Obrázky: 3
Založený: 04 Jan 2006 18:51 pm
Bydlisko: Košice

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod skala » 20 Jan 2006 09:08 am

KokyBA napísal:a kto si doma dochovava zivu potravu? recept?? :) ... inspiruje niekto?


ja mam 4 druhy dochovavanej: musky drozofily, grindal, mikry, nalevniky. a ked nie je zima tak aj dafnia, cyklop
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod wild » 20 Jan 2006 09:23 am

to hej skala vam moze predat chovny material,hlavne nad tymi muskami by som uvazoval,lebo ma ten bezkridly druh.
Ja som aj rybar,cize by som to skor pouzil na chytanie ryb...
V rybarstve predavaju za 20sk 2dc kostnych cervov...tie by som tiez doporucoval,lebo nie su chovane na zdochline,ale pouzivaju na to sojovu zmes ci co :D
tie cervy vydrzia vo vode 5-6 hodin.A nemusite sa bat aj keby boli farbene,lebo je to potravinarske farbivo,vsak aj vlocky ho obsahuju.
Tieto krmiva maju vyhodu aj v tom,ze su zive a nezavleciete si do akvaria parazitov a choroby,ktore napadaju ryby.
Dalej mozete skusit,lucne koniky,ale nie tie kobylky,pretoze su prisne chranene!
Dazdovky su tiez dobra potrava,este som s uspechom krmil aj s gamarusmi,ktore najdete v kazdom potoku.
Kedze som rybar tak som krmil aj ikrami z ryb,hlavne ked som do akvarka dal 1 lyzicku a dival som sa ako sa huf tetier napchava az do prasknutia :)
Teraz som si spomenul,kamos mal ocelatusy a krmil ich mandelinkami,kazdy tyzden som mu nosil 2l flasu plnu mandeliniek.
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod skala » 20 Jan 2006 11:38 am

vdaka za ten typ s kostnakmi v rybarstve, to vyuzijem, skusim
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod wild » 20 Jan 2006 11:48 am

inac aj keby boli pestovane na mase tak to rybam urcite vadit nebude.
Ale aspon v Ziline ked ich kupujem,tak su nezavadne,dokaz je aj to,ze raz sa mi podarilo zapichnut hacik aj s kostnakmi asi 1cm do ruky a prezil som :D
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod KokyBA » 20 Jan 2006 13:04 pm

skala napísal:ja mam 4 druhy dochovavanej: musky drozofily, grindal, mikry, nalevniky. a ked nie je zima tak aj dafnia, cyklop


nieco vyzivne by som od teba vzal,ak by sa to dalo dalej chovat doma :)
Obrázok používateľa
KokyBA
 
Príspevky: 80
Obrázky: 6
Založený: 04 Nov 2005 01:34 am
Bydlisko: BA - Raca

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod e1 » 20 Jan 2006 13:58 pm

Luky napísal:Samozrejme ze sa vsetko musi pokrajat na vhodnu velkost pre rybicky :D .Krmit syrom som ich zacal asi pred 6 mesiacmi.Samozrejme ze to do nich necpem kazdy den,ale parkrat za mesiac.Je to tvoja vec,ci to das rybkam.Mozno by stacilo len odskusat,dat im len drobatko,aby si zistil ako im to chutna a pod.Druhy krat uvidis,ci sa do tho budu hrnut,alebo nie.


Mas pravdu. :twisted: Treba vyskusat ako im to chuti.
Ved aj kuanid draselny krasne vonia mandlami. Treba iba skusit. Mozno im to bude chutit. :o
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod Joshua » 20 Jan 2006 14:45 pm

Ak si chcete chovat nieco doma a tak, aby to neprekazalo ostatnym, najjednoduchsie bude asi zaobstarat si dazdovky. Staci vam na to nejaka drevenna bednicka, ktoru naplnite hlinou(najlepsie cernozem). Najskor by ste ale mali obalit bednu zvnutra igelitom, tak aby presahoval az cez okraje. Po naplneni trochu zavlazit, ale len mierne. Nakoniec si treba zaobstarat dazdovky. Je to jednoduche, kazdy s tym ma iste skusenosti. Je dolezite nazbierat co najviac uz dospelych (s tym "opaskom"/"obruckou"). Ked ich davame do bedne, tak je najlepsie ich len vysipat na povrch, oni sa zahrabu svojpomocne. Nieje dobre ich zasipavat, aby sme nejaku neporanili! Poranene dlho nevydrzia a potom dost nechutne zapachaju. Bednu treba umiestnit na chladnejsie tmave miesto(pivnica) a prikrit vlhkou handrou. z casu na cas im tam nasypat kavovu usadeninu, rozmrvit stary chlieb a pod.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod KokyBA » 20 Jan 2006 14:54 pm

super Joshua.. a nieco mensie.. dazdovky su v pohode,ale treba ich krajat a take veci.. mam aj drobnejsie rybky a co tym? ak by si mohol.. :) nejake cerviky,ja neviem rozne napady..
Obrázok používateľa
KokyBA
 
Príspevky: 80
Obrázky: 6
Založený: 04 Nov 2005 01:34 am
Bydlisko: BA - Raca

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod wild » 20 Jan 2006 14:59 pm

tak si kup od skalu tie mikry,mozes to chovat v malej nadobke a podla mna to musi byt perfektne krmivo pre rybky ako tetry a gupky...
skala:ked pominu tieto mrazy tak sa chystaj na moju objednavku nalevnikov,mikier,grindal a musiek takze sa na to priprav :D
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod skala » 20 Jan 2006 16:14 pm

wild - kedze je mraz - tak by to aj bolo lahsie - mam vyse stvrt kila mrazeneho grindalu na predaj. Mam ho tolko, ze ho neskrmim. za tyzden mam do mrazaku zhruba 150 gramov. Musky - ked je dobre, a krmim 50 hladnych cichlid, tak sa nazeru tak, ze su plne. Predpokladam, ze 10 000 musiek skonzumuju naraz. - dostanu ich raz za tyzden. zivorodky castejsie a menej.

koky, grindal a mikry su velmi vyzivne. drozofila neviem, ale - hmyz je najviac zabudana zlozka potravy chovanym rybam. staci ak tvori 5 %. ale casto tvori 0 % :-(
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod KokyBA » 20 Jan 2006 21:38 pm

oki skala.. takze aj mravce su v pohode? a tie mikry je problem dalej chovat,alebo rozmnozovat?
Obrázok používateľa
KokyBA
 
Príspevky: 80
Obrázky: 6
Založený: 04 Nov 2005 01:34 am
Bydlisko: BA - Raca

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod warra » 23 Jan 2006 13:45 pm

Nazdárek kamarádi ze Slovenska.Jestli můžu něco dodat,tak:Pro Ancistrusy - spařený hlávkový salát, plátek syrové brambory, okurka (uhorka,je to tak dobře???),klidně jahody,jablko, samozřejmě všechno na tenké plátky.Fakt jim to moc jede!!!Pro ostatní bych radši moc neexperimentoval.Pokud chcete ušetřit dá se celkem spousta papání vypěstovat doma.Octomilky, Mikry,Grindal,Roupice,Žábronožky,Nálevníci,apod.,ale to asi určitě víte.Tak kdyby měl někdo zájem o násady na přeočkování, stačí dát vědět. Tak zatím pápá Bratia.
warra
 
Príspevky: 1
Založený: 23 Jan 2006 13:01 pm

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod skala » 23 Jan 2006 14:22 pm

ano koky, mrace su v pohode. kedysi sa tak chovalo - davno. bolo jazierko, ked skapalo prasa, nechalo sa trebars vonku, muchy donho nakladli vajicka, larvy prisiel ujo akvak vybrat a pohadzal stastnym rybickam ;-)
a ci je problem mikry dalej chovat. nuz je, ako takmer vsetko, co je zive, pocnuc od nas.

warra, to co si napisal, a este kopec inych veci zeru napr. africke cichlidy. napr. aj zemiaky, hrach, mrkva
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod KokyBA » 23 Jan 2006 15:04 pm

skala napísal:a ci je problem mikry dalej chovat. nuz je, ako takmer vsetko, co je zive, pocnuc od nas


a nieco co by sa dalo chovat? alebo pockam do leta a to uz nebude problem,ale co v zime?

no tak nejake rady :o
Obrázok používateľa
KokyBA
 
Príspevky: 80
Obrázky: 6
Založený: 04 Nov 2005 01:34 am
Bydlisko: BA - Raca

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod skala » 23 Jan 2006 15:24 pm

koky, nevravime o cyklope, o vodnych zivocichoch, a vtedy je akvaristovi fuk, ci je leto, alebo zima. Naopak, rupice sa uspesne chovaju len pri teplote 10 °C. Cize ako musky, tak grindal, ci mikry, samozrejme aj nalevnika mozes chovat cely rok. Doma. Ak by si chcel vonku, tak leda nalevnika. To co je viazane na teplo je cyklop a dafnia, lebo voda mrzne. Cyklopu je najviac skoro na jar a neskoro na jesen, dafnia je skor v lete. Moina je drobna dafnia, ktora moze mat 4 * vyssiu vytaznost ako dafnia.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod KokyBA » 23 Jan 2006 22:03 pm

ok skala,tak mi nieco odporuc z tvojej kuchyne a ja si necham poradit a vezmem to a stretli by sme sa,ak by si mal cas.. :)
Obrázok používateľa
KokyBA
 
Príspevky: 80
Obrázky: 6
Založený: 04 Nov 2005 01:34 am
Bydlisko: BA - Raca

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod mischo22 » 22 Máj 2006 22:19 pm

Skala a nieco takeho co sa mnozi pomaly, nevyzaduje velku namahu na chov a je to dostatocne male aj pre mensie gupky a pod??? Rad by som nieco od teba pripadne vzal.... Vdaka
Obrázok používateľa
mischo22
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 02 Feb 2006 15:07 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod skala » 22 Máj 2006 22:28 pm

miso, tvojim velmi restriktivnym poziadavkam sa vzdialene priblizuje chov nalevnika. a aj mikier
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod mischo22 » 22 Máj 2006 23:00 pm

A co mi odporucas viac??? Nalevnika alebo mikry??? Inac je to bezpecne co sa tyka zavlecenia choroby do akva??? Myslim ze by malo ale len tak pre istotu.. :-)
Obrázok používateľa
mischo22
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 02 Feb 2006 15:07 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod skala » 23 Máj 2006 08:24 am

miso, vzhladom na velkost potravy asi mikry. a bezpecne to samozrejme je. bol by som rad, keby si pochopil, ze zive krmivo je vlastne prevencia. ryba, ak papa zive, je proste zivotaschopnejsia.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod duri75 » 23 Máj 2006 09:53 am

To: mischo22

Si sa pytal ci krvetky zeru spareny salat, cuketu a uhorku. ANO a este sa s prisavnikom o to pobiju :-)
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo z domacej kuchyne

Odoslaťod Majdo » 24 Máj 2006 07:43 am

skala napísal:wild - kedze je mraz - tak by to aj bolo lahsie - mam vyse stvrt kila mrazeneho grindalu na predaj. Mam ho tolko, ze ho neskrmim. za tyzden mam do mrazaku zhruba 150 gramov. Musky - ked je dobre, a krmim 50 hladnych cichlid, tak sa nazeru tak, ze su plne. Predpokladam, ze 10 000 musiek skonzumuju naraz. - dostanu ich raz za tyzden. zivorodky castejsie a menej.


Skala, tak to teda mas riadnu velkovyrobu na Grindalov a Octomilky :shock: Celkom by ma to zaujimalo ako to mas poriesene. Ja mam grindalov v dvoch miskach ale to nevyda ani na jedno krmenie. Mas na to nejake vacsie bednicky alebo 50 mensich misiek ?
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.