Choroby a co s nimi ?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Choroby a co s nimi ?

Odoslaťod gabriela » 12 Jún 2003 09:52 am

Navrhujem aby sem kazdy dal svoju oblubenu stranku, ktora mu pomohla pri identifikacii ci lieceni chorob. Takto budu vsetky informacie pekne pokope ak bude niekto potrebovat riesit rychlo nejaky problem v akvariu.
Rovnako by bolo super keby ste tu v kratkosti popisali svoje skusenosti ako sa mu dostala nakaza do akva, ako s nou bojoval a nakolko uspesne.
ja ponukam moju oblubenu stranku:
http://www.aquar.cz
toto je zas sukromna stranka akqua-vai, ktora sa mi velmi paci:
http://sweb.cz/mvai/ostatni_nemoci.htm
a este jedna ktora stoji za pozretie s diagnostikou a overenymi postupmi od akvaristov:
http://www.sweb.cz/akvastranky/akva.htm

Dufam ze to vela ludom pomoze :wink:
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Choroby a co s nimi ?

Odoslaťod skala » 12 Jún 2003 10:27 am

Gabriela, zozente si napr. materialy Sera, vola sa to tusim, Ako predchadzat a liecit choroby ryb, tak nejako. Je to formatu A5, je tam asi 40 stran, je to napisane velmi prakticky, prehladne, aj strucne, aj viac opisne.

Na nete som nic tak kompletne nenasiel. Ja to mam pripravene pre klubistov, mam toho viac, aj by som teoreticky vedel zrejme zadara zohnat vacsi pocet vytlackov.

Mavaju to aj v niektorych obchodoch, ci to vsak rozdavaju, alebo predavaju, neviem.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Choroby a co s nimi ?

Odoslaťod Martin » 16 Jún 2003 10:24 am

Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Choroby a co s nimi ?

Odoslaťod Martin » 22 Jún 2003 20:24 pm

U mojich skalarov sa objavili krvave fliacky na chrbtovych plutvach.Doteraz sa nespravali volajako cudne,takze nebol som az tak nervozny.Ale dnes som si vsimol ze jedna amazonska sa dala ku dnu a vobec sa odtial nehybe.Predtym nakladla ikry este v pohode a potom ako keby ju to polozilo.Tie krvave skvrnky maju este aj pred ritnou plutvou.A este jeden platinovy ma bocne plutvy potrhane ale to si myslim ze to je z toho ze ho ten amazonsky nahanal a strazil svoje ikricky.Pomozte mi prosim co mam robit.Ake liecivko im mam dat.Ci ichtreba dat do karanteny. :cry: :cry: :cry: :cry: :( :( :( :cry: :cry: :( :( Co som cital je to bakterialna choroba ale neviem na to lieciky :cry: :(
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Choroby a co s nimi ?

Odoslaťod skala » 23 Jún 2003 07:50 am

Acriflavin staci. Ak je to bakterialneho povodu. Sera poskytuje BACTOPUR. Potom informuj prosim
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Choroby a co s nimi ?

Odoslaťod skala » 30 Jún 2003 13:26 pm

Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Choroby a co s nimi ?

Odoslaťod Martin » 30 Jún 2003 14:54 pm

Kym som si stacil precitat tento prispevok tak jeden amazonsky mi do rana skapal.Navrelo mu oko a isiel ku dnu a nepohol sa.Tak uz je vo vecnych loviskach. :cry: Ale u tych druhych je to v poriadku,prevenciu im dam. :roll:
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Choroby a co s nimi ?

Odoslaťod Martin » 18 Júl 2003 19:14 pm

Nasadil som na tu moju chorobu baktopur.Daval som im to podla navodu asi 5 dni.Potom som to vysadil a dva dni som filtroval cez aktivne uhlie.Potom som este do vody pridal medikal.A teraz to vyzera ze sa pomaly davaju do poriadku.Skvrny im miznu.Dufam ze som sa tej bakterie zbavil lebo mi zabila dve rybky. :lol:
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.