3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod rostratus » 30 Jan 2006 23:08 pm

Vedeli ste, že sa na slovenskom trhu objavili nové kvalitné pozadia Authentic do akvárií ?

Odkaz na pozadia :
Kód: Vybrať všetko
http://onlineshop.animalproduct.sk/index.php?main_page=index&cPath=32_55
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm

Reklama

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod majko » 31 Jan 2006 08:03 am

Nooooo, vieme :lol:. Az na to, ze na tejto stranke propagovene pozadia su do terarii a nie do akvarii, pokial viem. Akvarijne pridu az zanedlho ;-), alebo Milos ?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Joshua » 31 Jan 2006 09:41 am

Je to pekne, ale aj pekne drahe. Nieje problem si take vyrobit za zanedbatelnu ciastku.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod majko » 31 Jan 2006 10:09 am

Joshua napísal: Nieje problem si take vyrobit za zanedbatelnu ciastku.

No az take jednoduche to zase nie je, hlavne nieco presne taketo....
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Attila Szabó » 31 Jan 2006 11:07 am

presne tak. Ak mi Joshua vyrobíš presne takéto pozadie za zanedbateľnú čiastku, som tvoj zákazník :!: :!: :!: :!: :) Dohodnime sa teda na 399,- Sk :)
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Milos Gnida » 31 Jan 2006 15:19 pm

majko napísal::lol:. Az na to, ze na tejto stranke propagovene pozadia su do terarii a nie do akvarii, pokial viem. Akvarijne pridu az zanedlho ;-), alebo Milos ?

majko tieto pozadia su uz vhodne aj pre akvaria , len su este male technicke problemy , ale uz sa to riesi , v podstate viem vyrobit pozadie pre akva z akejkolvek formy , pozadi bude coskoro viac , chystam dalsie tvary aj cenovo pristupnejsie.

joshua napísal:Je to pekne, ale aj pekne drahe. Nieje problem si take vyrobit za zanedbatelnu ciastku.


som rad ze sa ti pacia , ano pripustam cenovo nie su najlacnejsie , pretoze ak chces dosiahnut realny povrch , technologiou montazna pena + epoxid a piesok sa to neda . Ide o dost narocny proces vyroby , pri ktorom hraju hlavnu ulohu ine materialy ako pena atd. Musis mat kvalitnu formu , dobru separaciu a material ktory dokaze perfektne kopirovat tvar formy a co je na tom najdolezitejsie vsetko musi byt nezavadne a to vsetko stoji nemale peniaze a samozrejme je v tom zapocitana aj cena za celkove vyhotovenie , co tiez nieje az tak jednoduche akoby sa na prvy pohlad zdalo. ako som uz spomenul , pripravujeme aj cenovo pristupnejsie modely . howk
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Joshua » 31 Jan 2006 15:49 pm

to Attila: Neviem ci si zo mna utahujes, alebo co!!!? Nieje to az take obtiazne s tou vyrobou. Kazdy priemerne zrucny a priemerne inteligentny clovek si to dokaze vyrobit. Naklady na moje pozadie o velkosti 70X35cm. Takze plexisklo som pouzil ako podklad. Len som zbehol do pivnice, nasiel to spravne a upravil. Takze bez nakladov. Kupil som jednu penu cca. 100Sk, dve silikonove lepidla cca. 2x100Sk. Piesok som si zohnal a kamienky tiez, akurat som este kupoval expozidovu zivicu - 250Sk a akvarijny silikon cca. 50Sk. No a teraz si to spocitajme. Cize okolo 600Sk. No a teraz mi niecim oponuj. Skus pohladat na nete nejake navody a uvidis, ze doma vyrobene pozadia sa moc od tych predavanych nelisia. No a este jednoduchsie je vyrobit 3D pozadie z bridlice. Postaci Ti iba plexisklo, silikonove lepidlo a bridlica, kt. zozenies v stavivach. No a co je na tom zlozite? Samozrejme, je to trochu zdlhave, ale usetrene peniaze mozem vrazit do techniky a pod. A co sa tyka nezavadnosti pre vodne zivocichy, tak si myslim, ze je to bezproblemove.

A ak je clovek sikovny moze do 3D pozadia skryt vsetku techniku, co vzhlad akva brutalne vylepsi. No a este nieco: ja som neni zasadne proti vyrabanym 3D pozadiam. Je to jednoduchsie kupit to a nemat s tym starosti, to je jasne, len som chcel naznacit, ze sa to da aj inak. :o
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod majko » 31 Jan 2006 16:42 pm

No a si si isty ze tvoja pena ma certifikat na pitnu vodu ?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Joshua » 31 Jan 2006 17:48 pm

Nie, ale existuje aj studnova pena, kt. je drahsia len o malo. V podstate je jedno aku mas penu, ked ju povrchovo upravis-napr. expozidova zivica.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod majko » 31 Jan 2006 18:51 pm

No studnova pena stoji 200Sk. Samozrejme studnova pena ma mensiu rozpinavost a potrebujes jej viac. A jedno to nie je ;-). Nikdy nenatries penu tak aby ti nezostala niekde skulinka....
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Joshua » 31 Jan 2006 19:44 pm

No ako myslis. A co take nebezpecne by sa malo z tej skulinky v takom mnozstve vylucovat do vody, aby to ohrozilo chod akva a zivot v nom? Hm? A ak myslis proces rozkladu, tak vo vode sa prakticky, nehovoriac o dlzke trvania rozklada vsetko.

A co sa tej peny tyka, chod do normalych staviv a tam ju maju o dost lacnejsiu ako v HM a OD!!! A ked si ju zoberies bez blocku, tak je to v poho. Ohladom toho, ze studnova pena sa tolko nerozpina, neviem nic, ale z normalnej 0,5l sa da ziskat 35-40l peny a to je si myslim dost. Ak by to bolo u studnovej aj o polovicu menej, o com pochybujem, tak by to aj tak na pozadie mojich rozmerov stacilo, kedze asi polovicu objemu som poodtrhaval pri tvarovani. A inac ja som chcel mat penu pekne na husto, takze som pri aplikacii nestlacal davkovac naplno, aby tam neslo vela vzduchu. V opacnom pripade by som z jednej plechovky urobil pozadia 2!
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod rostratus » 31 Jan 2006 20:36 pm

No vidím, že sa tu začala búrlivá debata. Ani som to nečakal.
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod majko » 31 Jan 2006 21:23 pm

Joshua napísal:A co sa tej peny tyka, chod do normalych staviv a tam ju maju o dost lacnejsiu ako v HM a OD!!!

Aby bolo jasne robil som uz pozadie s PUR peny.
1.Kupoval som ju priamo vo velkosklade DenBraven
2.Netusim ako sa ti z 0,5l podarilo urobit 40l peny, ked sam vyrobca udava faktor rozpinavosti 3-5. Toto http://majko.akvaclub.com/photos/skrinka1.jpg je 1,5l PUR peny. Nevyzera to na 100l peny, alebo ? ;-)
3. Do beznych pien sa davaju prisady npr. proti plesniam, ktore su jedovate pre vodne zivocichy. Takze moze stacit skulinka a budes sa dozivotne cudovat preco ti kapu ryby.
4. Ak poriadne nestlacis spust moze sa ti stat ze vo vnutri pena nezaschne (ked do toho pichnes to bud vytecie,alebo Ti na nastroji zostane lepkava pena) a ta je jednoznacne jedovata, vid obal.


http://majko.akvaclub.com/photos/pozadie2.jpg
http://majko.akvaclub.com/photos/pozadie3.jpg
http://majko.akvaclub.com/photos/pozadie4.jpg
http://majko.akvaclub.com/photos/skrinka13.jpg
http://majko.akvaclub.com/photos/skrinka14.jpg

A cena :
PUR pena 2x 750ml cca. 380 Sk
CHS-EPOXY 1200 1,2kg cca. 750 Sk
pustny piesok piesok cerveny, cierny cca 400Sk
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Joshua » 31 Jan 2006 21:38 pm

Ja co som mal penu, tak tam nebol napisany ziadny faktor rozpinavosti. Bolo napisane, ze z jedneho balenia moze vzniknut maximalne 35-40l peny. Tym, ze som tam pustal menej vzduchu som vytvoril hustejsiu penu. To nemaj strach, ze nevyschne, vyschne, ale potrva to trochu dlhsie. Samozrejme, ze penu nebudem opracovavat pred tym ako vyschne. Po 48hod na 100% uz nic nevytecie a pena je vsade zatvrdnuta. Od mojej priatelky rodicia vlastnia staviva, tam som ju kupil za 160Sk. A kedze sa pouziva v spojoch panelov v studni, tak obashuje taktiez protiplesnove latky! Alebo si myslis, ze pod zemou vo vlhkom prostredi hnilobne procesy neprebiehaju?A tie latky su jedovate iba vtedy, ked pena nieje vytvrdnuta! podobne je to aj s expozidovou zivicou. Ja mam taketo pozadie v akva mesiac a rybky sa tesia plnemu zdraviu a to pozadie priam zboznuju.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Joshua » 31 Jan 2006 21:39 pm

Oprava: tu studnovu penu som nekupil, len ju tam po tolko predavaju. Normalnu penu som kupil za 50Sk bez DPH.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod majko » 31 Jan 2006 22:19 pm

Joshua napísal: To nemaj strach, ze nevyschne, vyschne, ale potrva to trochu dlhsie. Samozrejme, ze penu nebudem opracovavat pred tym ako vyschne.

Pri prvom pokuse aj po tyzdni nebola pena vytvrdnuta. Ked som do toho pichol vytekala z toho pena. Kedze PUR pena tvrdne vzdusnou vlhkostou, pri hustej pene a vytvrdnutom povrchu sa tam ta vlhkost nema ako dostat...
Joshua napísal: A kedze sa pouziva v spojoch panelov v studni, tak obashuje taktiez protiplesnove latky!

Neobsahuje. A moja pena ma certifikat na styk s pitnou vodou. http://www.denbraven.sk/sk/tl_sk/05_90TL_SK.pdf

Ale v podstate je to nepodstatne,kazdy mame pozadie ake sa nam paci, Milosove je ale ina kategoria a preto aj nieco stoji. Ale rad by som Joshua videl tvoje pozadie....
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Joshua » 31 Jan 2006 23:09 pm

No ved jasne! Mozno mi to fakt zacne kapat! Mne ta pena vytvrdla v poho! pozri ked to pouzivaju napr pri montazi plastovych okien(moj tata to robi), tak tiez nie vzdy stlacaju davkovac naplno a je to v poho. Je to moje prve pozadie a pouzil som na to klasicky piesok! Nabuduce ked budem robit nove, tak spravim zo studnovej peny a pouzijem bledsi piesok, ale pozadie z bridlice sa mi tiez velmi paci a nezabera tolko miesta. Fotky mam, len ako dokumentaciu pri vyrobe. nemam ich nikde na nete, takze az dokoncim kryt na osvetlenie, najdes to v galerii.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod barky » 01 Feb 2006 10:13 am

Kedze som asi prvym majitelom pozadia Authentic, tak napisem len par mojich poznatkov a co ma viedlo k tomu aby som si toto pozadie zaobstaral.

Povodne som vyrabal pozadie z polystyrenu, zial aj po x hodinach prace pozadie nevyzeralo ako som chcel, nie som az taky kreativny ako som si myslel a za dalsie - je obrovsky problem najst piesok takej farby ake chcete mat pozadie - prakticky je to nemozne, ak teda nedate piesok klasicky...

Pozadie s klasickej peny je tiez riesenie - ale tu takisto asi nikdy nedosiahnete tvar povrchu, ktory by bol identicky so skalou..

Pozadie mam v akvariu uz par dni, vyzera uzasne, je na nerozoznanie od skutocnych kamenov, je tenke a teda neuberie tolko objemu z akvaria ako polystyren alebo pena, ma velmi maly vztlak, takze nie je potrebne ho nejak extra prilepovat a upevnovat ako polystyren a penu pri ktorych je vztlak obrovsky...

Takze pre tieto vsetky dovody som si nakoniec zaobstaral pozadie Authentic... a som maximalne spokojny
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Joshua » 01 Feb 2006 11:21 am

Jasne je to profesionalna praca a tak to aj vyzera. Mozno v buducnosti zauvazujem a kupim tiez, ale pred tym vyskusam pozadie z bridlice, ktore vyzera uplne autenticky, kedze pouzity material je prirodny a taktiez nezabera vela miesta.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Ceco » 01 Feb 2006 11:55 am

Len tak ma napadlo, a mozno to je scestne. Co tak rozdrvit akadamu a pouzit namiesto piesku?
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod marlo » 01 Feb 2006 13:22 pm

Ceco napísal:Len tak ma napadlo, a mozno to je scestne. Co tak rozdrvit akadamu a pouzit namiesto piesku?


1. neviem ako by to vyzeralo ci by to neboliba prach
2. asi by to bolo dost drahe...cena akadamy je dost vysoka
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Wampa » 01 Feb 2006 15:01 pm

A máte niekdo skúsenosti s týmto pozadím http://www.ramon-hobby.com/Slovak/RAMON.htm. Aký je rozdiel medzi nimi ??? V cene určite. Toto je lacnejšie.
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Joshua » 01 Feb 2006 15:19 pm

Wau, super cena! Je to celkom pekne a ked zarucia nezavadnost, tak preco nie! Taktiez sa mi paci izolacia proti kvaseniu. Fakt pekne a k tomu za super cenu. Ani sam by si lacnejsie nespravil.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: 3D pozadia Authentic - nové na slovenskom trhu

Odoslaťod Wampa » 01 Feb 2006 15:33 pm

Joshua napísal:Wau, super cena! Je to celkom pekne a ked zarucia nezavadnost, tak preco nie! Taktiez sa mi paci izolacia proti kvaseniu. Fakt pekne a k tomu za super cenu. Ani sam by si lacnejsie nespravil.


Aj aj som v šoku z ceny. Tak som len zvedavy ci ma niekto s tým skúsenosti. V akvaristikach som videl tiez taketo pozadia a o moc drahsie a aj to co sa tu prezentovalo je drahe. Tak v com je hacik ??? Idem zariadovat nove akvarko a zatial som rozhodnuty pre toto pozadie. Len cakam na nejake reakcie.
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.