Colisa



Všetko okolo akvarijných rýb

Colisa

Odoslaťod Chrobak » 30 Jan 2006 16:22 pm

Ahojte, prosim poradi mi niekto? Mam doma parik Colisa red, samcek zacal staviat hniezdo ale samicka sa parit nechcela, nakoniec ju tak ustval a dohryzol ze som ju musela dat do druheho akvarka. Potom som kupila dalsiu samicku a tu zabil. Neviem, poradte mi preco je taky agresivny?
Stale stavia nove hniezda ale zakazdym ked dam k nemu samicku tak ju zacne ohryzat a takmer ju zabije.Stale je nervozny a ked mu hniezdo zburam postavi nove.Je mozne este aby sa mohol normalne parit?
Obrázok používateľa
Chrobak
 
Príspevky: 5
Založený: 30 Jan 2006 15:42 pm
Bydlisko: ZILINA

Reklama

Re: Colisa

Odoslaťod wild » 30 Jan 2006 16:30 pm

Bohuzial,je to len v jeho povahe,jedine riesenie co vidim je kupit noveho samca.
Mne sa v pohode vytreli bez ujmy na zdravi samicky,len si to odniesli vsetky jemnoliste rastlinky,ktore samcek pouzil na stavbu hniezda :?
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Colisa

Odoslaťod Silvester Valentin » 31 Jan 2006 20:01 pm

vytvorit dostatok ukrytov a hlavne dat samca k samicke a nie naopak. samec si brani teritorium a hniezdo preto ju ustve. ak budu mat za sebou nejaky ten vyter tak si budu rozumiet lepsie. 8)
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Colisa

Odoslaťod Ray » 21 Mar 2006 22:26 pm

Poradte prosim. V priebehu dvoch dni mi uhynuli dvaja samci Colisa red. Ziadne znamky choroby, ostatne ryby su zatial v poriadku. Mal som ich asi mesiac. Aj s dvoma samicami, ale tie zatial nejavia ziadne znamky choroby. Do akva som v poslednom case neprikupoval nic, vodu menim kazde dva tyzdne. Posledne testy mi vysli tak OK, ako este nikdy (ph=7, NO3=40, NO2=0,1, FE=0,4. Hnojim PMDD 4 ml na 100litrov, cez den davam CO2. Akva (112 litrove) mam od polovice decembra minuleho roka.
Obrázok používateľa
Ray
 
Príspevky: 166
Obrázky: 28
Založený: 27 Okt 2005 10:22 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Colisa

Odoslaťod Silvester Valentin » 22 Mar 2006 21:46 pm

Ray napísal:Poradte prosim. V priebehu dvoch dni mi uhynuli dvaja samci Colisa red.


uz je aj tak neskoro radit :( tazko povedat preco , mozno si si nic nevsimol a pritom tam nieco bolo. pri chorobach sa naozaj viac hada ako vie. aku mas teplotu nad hladinou? teraz je pomerne chladno a treba dat velky pozor pri vetrani. mozno len dostali zapal labyrintu :D
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Colisa

Odoslaťod Ray » 22 Mar 2006 21:58 pm

Nie, teplotou to nebolo, v izbe mam 26, voda ma 25 a nevetram. Na obyvacke mame stale otvorene dvere, vetra sa samo :) Uz mi bolo aj povedane, ze mohli uhynut na starobu, neviem, ake stare boli, ked som ich kupil
Obrázok používateľa
Ray
 
Príspevky: 166
Obrázky: 28
Založený: 27 Okt 2005 10:22 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Colisa

Odoslaťod labyryntko15 » 03 Feb 2007 14:30 pm

MOHLI POCHDZAT Z DOVOZU TIE JEDINCE VETSINOV UHINU
Obrázok používateľa
labyryntko15
 
Príspevky: 199
Založený: 28 Okt 2006 17:49 pm
Bydlisko: Spisšska nová ves


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.