KENNYHO akvarko



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

KENNYHO akvarko

Odoslaťod kenny » 25 Dec 2005 22:16 pm

cawte seci. rad by som poprosil nejake dobre rady. mam totiz takyto problem. mam 125L akvarko. funguje asi 4 mesiace. od zaciatku zacala rast zelena riasa na koreni a na kameni, co by mi az tak nevadilo. problem je ze od zaciatku sa mi zacal robit daky divny hnedy povlak po vsetkom co tam mam, cize rastliny, ohrievac, filter.... a zaujimave na tom je ze je to iba v polke akvarka. na fotkach to dobre vidno. proste nechapem. teraz sa to premenilo na zeleny povlak.... proste haluz a neviem kde je chyba. a druha haluz je ze podla JBL permanent CO2 testu mam ph okolo 7,5 co sa mi zda dost vysoke. a to nepridavam ziadne hnojivo ani co2. moze to byt tym ze som dal 1/2 cistej vodovodnej vody? skusim pripojit aj foto ale niesom si isty ze mi to vyde tak ak nie tak to pozrite v mojej galerii. vopred dakujem vsetkym co mi poradia. diky
gallery/image_page.php?&image_id=6196
Naposledy upravil kenny dňa 04 Feb 2006 00:36 am, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Reklama

Re: KENNYHO akvarko

Odoslaťod basi » 25 Dec 2005 23:07 pm

dole napravo vyzerá že máš sinicu, čo sa týka PH tak Co2 nezvyšuje, ale znižuje PH, a nepochopil som prečo máš potom permanentný Co2 test ked co2 nepridávaš.
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: KENNYHO akvarko

Odoslaťod kenny » 25 Dec 2005 23:13 pm

no a co s tou sinicou?
co2 test som dostal vcera na to aby som to mohol zacat aplikovat... a myslel som si ze pridavanie co2 ph zvysuje tak som ho tam nedal... ale zacnem :)
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: KENNYHO akvarko

Odoslaťod basi » 26 Dec 2005 00:28 am

kenny napísal:no a co s tou sinicou?
co2 test som dostal vcera na to aby som to mohol zacat aplikovat... a myslel som si ze pridavanie co2 ph zvysuje tak som ho tam nedal... ale zacnem :)


no sinica je druh riasy a ako vždy s každou riasou je ťažko povedať ako bojovať...u každého funguje niečo iné...niekomu pomohlo zatemniť akva na 5-7 dní, niekto siahol pri sinici na Erythromycin...skús najprv zatemniť akva nejakou dekou na týžden, ale pusti vzduchovanie a ak máš na pláne pustiť co2 tak nepúšťaj....možno tým zatemnením ti zmizne aj tá asi riasa na ostatnom
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: KENNYHO akvarko

Odoslaťod kenny » 26 Dec 2005 01:08 am

a ten erythromycin je co? nejak chemicka latka co sa da kupit? ak hej tak kde?
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: KENNYHO akvarko

Odoslaťod basi » 26 Dec 2005 13:04 pm

kenny napísal:a ten erythromycin je co? nejak chemicka latka co sa da kupit? ak hej tak kde?


clanky/sinica.php
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: KENNYHO akvarko

Odoslaťod kenny » 26 Dec 2005 18:56 pm

diky moc. ozvem sa asi tak za tyzden... po tom ako odtemnim akvarko. dufam ze to pomoze....
zatial sa majte
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: KENNYHO akvarko

Odoslaťod jim » 26 Dec 2005 20:05 pm

kenny: ja len, že to akvárko treba zatemniť asi tak na 4 dni úplne, t. j. daj naň aj zo dve deky-jednoducho tam musí byť úplnáá tma!
A potom ďalšie 4 dni pomaly odtemňovať.

A ešte, pred zatemnením tú sinicu zo všetkého rukou odstráň a poriadne povysávaj!! Zároveň vymeň časť vody ako obvykle, ale počas "tmy" už vodu nevymieňaj!

Mne to takto pomohlo zničiť sinicu a dočasne aj riasy, ale fakt len dočasne :( . Rastliny túto metódu prežijú väčšinou vpohode, trocha listov opadá a zožltne ale pomerne rýchlo znovu "ožijú". A o rybách ani nehovorím, tie si aspoň dobre pospia :D
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: KENNYHO akvarko

Odoslaťod kenny » 26 Dec 2005 23:14 pm

no dufam ze to zvladnem. tej riasy je tam dost ale ide mi hlavne o tu sinicu... tada ak to je ona. ma to dost hneva lebo mama do mna dost hudie ze kolko penazi som do toho vrazil a vyzera to ako zumpa :)
ak mate este nejake dobre napady tak poskytnite

btw: chcem vymenit ten interny filter Aquel za nejaky externy. v obchode mi ponukal Eheim. ale neviem aky typ. iba viem ze stal 2800sk :D
tak teraz setrim.
zatial chovu zdar
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: KENNYHO akvarko

Odoslaťod kenny » 14 Jan 2006 15:07 pm

no takze som to vyskusal zastriet. bolo to tak asi 4 dni. potom som uz nevydrzal. zapol som svetlo a zistil som ze je to uz ovela lepsie ale na koncoch listov limnophilie sessiliflory sa stale ta sinica drzi. tak som to zase na 3 dni zakryl. a zase je to tak isto. proste sa jej na tej sessiliflore paci. mam pouzit eritromycin? ak ano, pouziva sa to v kombinacii so zakrytim alebo to tam iba nalievam podla navodu?
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: KENNYHO akvarko

Odoslaťod basi » 16 Jan 2006 10:59 am

kenny napísal:no takze som to vyskusal zastriet. bolo to tak asi 4 dni. potom som uz nevydrzal. zapol som svetlo a zistil som ze je to uz ovela lepsie ale na koncoch listov limnophilie sessiliflory sa stale ta sinica drzi. tak som to zase na 3 dni zakryl. a zase je to tak isto. proste sa jej na tej sessiliflore paci. mam pouzit eritromycin? ak ano, pouziva sa to v kombinacii so zakrytim alebo to tam iba nalievam podla navodu?


nebud netrpezlivý.....mal si to nechať vkuse zatemnené aspon tých 7 dní a rozpadla by sa....ale ak trváš na Erythromycine tak mám ak chceš jeden volný...budeš dávkovať podla návodu čo som ti dal sem odkaz, svietiť môžeš v pohode počas liečby....ak máš záujem o ten Erythromycin tak mi napíš SS
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: KENNYHO akvarko

Odoslaťod kenny » 04 Feb 2006 00:25 am

chcem sa spyta ze preco sa mi v pravej casti zbiera kal a lava cast je cista? moze to byt ze moj AQAEL fan0 to nestiha vsetko brat? lebo musim asi kazdy 2-3 den odkalovat aby sa nato dalo ako-tak pozerat.... myslite ze kupa nejakeho vykonneho externeho filtra by pomohla?
dik za radu
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.