problem s topitkem



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

problem s topitkem

Odoslaťod akvamann » 04 Feb 2006 15:33 pm

Dal jsem do akvaria topitko, nastavil teplotu na 22 stupnu a druhy den ryby nechtely zrat a byly takove oblble. Pritom jsem pravidelne vzduchoval a teplota se zvysila o stupen. Mam 25l akvarium a topitko je 50W na 20l akvarium. Nevite nekdo co se deje? Diky za rady
Obrázok používateľa
akvamann
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2006 22:21 pm

Reklama

Re: problem s topitkem

Odoslaťod milop » 04 Feb 2006 16:26 pm

meriaš teplotu v akva ?
nie je jasne ako si nastavil teplotu
ak len na topitku tak to nemusí byť o.k.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: problem s topitkem

Odoslaťod michal_ » 05 Feb 2006 20:20 pm

hej hej...pouzi njaky teplomer o ktoromvies ze dobre mieria
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: problem s topitkem

Odoslaťod akvamann » 05 Feb 2006 22:55 pm

...teplomer mam dobrej a vyzkousenej, takze nevim co se deje... Teplotu jsem nastavoval na topitku
Obrázok používateľa
akvamann
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2006 22:21 pm

Re: problem s topitkem

Odoslaťod luboss14 » 07 Feb 2006 17:15 pm

Aj ja som mal podobny problem s ohrievačom . A to tiež v 25 litrovom. Nastavil som na 22C ale ohrievač dal až na 25C . Nakoniec som ho vymenil lebo mi zdochly ryby lebo sam zvyšoval teplotu až na 40C. A to už ani sám nevydržal . Podľa mňa pri dlhom používaní sa rýchlo opotrebuvá! Neviem či to bude v to no ja som ho mal už 2,5 roka.
Prevzdušňuješ rybam stale ? Lebo pri takom malom akvariu je to potrebné. Ja som to spočiatku nevedel tak my ryby za 12dni zdochli.
Potom som sa to dozvedel od iných chovateĺov.
Inač vyhodnejšie je mať večšie akvarium . No keď na to nie su priestory , tak čo už. Ja mam aj večšie akvaria takže som nebol zviknutý. To akvarium male je taky maly doplnok do kuchyne. Krajšie tak vyzerá.
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: problem s topitkem

Odoslaťod akvamann » 08 Feb 2006 23:20 pm

Topitko je pouze 2x pouzite a uplne nove, takze nevim v cem by mohl byt problem. Pravda je, ze kdyz jsem nastavil teplotu na 20 stupnu, voda se mi ohrivala na 22 stupnu. Teplomer jsem si odzkousel a ukazuje dobre, takze nevim cim to muze byt, protoze vduchuji pravidelne a dlouho. Fakt uz si nevim rady, jestli mam jit topitko reklamovat nebo co delat, protoze zatim ho nepouzivam, aby se rybam nepritizilo.
Pokud nekdo bude mit jakoukoliv radu, tak sem s ni, prosim.
Dekuji vsem :-)
Obrázok používateľa
akvamann
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2006 22:21 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.