Prisavka thajska [Gyrinocheilus aymonieri]



Všetko okolo akvarijných rýb

Prisavka thajska [Gyrinocheilus aymonieri]

Odoslaťod celloo » 06 Feb 2006 21:59 pm

Konecne som zacal vazne riesit problem rias pomocou SAE. Vcera som si jednu kupil. Avsak nepaci sa mi jej spravanie. Najprv bola cca 10-15 min. prelaknuta a schovana...potom zacala opatrne skumat akva. No a dnes cely den lieta po akva ako diva....no a navecer sa jej sialene lietanie obmedzilo na tocenie sa pri skle hore dole v jednom rohu akvarka....je to normalne???
dakujem
celloo
 
Príspevky: 46
Obrázky: 1
Založený: 24 Sep 2005 01:27 am

Reklama

Re: spravanie sa SAE (Gyrinocheilus aymonieri)

Odoslaťod votrelec » 06 Feb 2006 22:47 pm

ake tocenie to je?
ja mam prisavku thajsku a ona tak cisti sklo. ze rychlo plava hore a papulou obtiera sklo. ona sklo moc necuca ako prisavnik. skor pracuje ako skrabka. no a potom klesn ena dno, zase hore, dolu....
votrelec
 
Príspevky: 109
Obrázky: 31
Založený: 24 Júl 2005 09:48 am
Bydlisko: bratislava

Re: spravanie sa SAE (Gyrinocheilus aymonieri)

Odoslaťod Pštros » 06 Feb 2006 23:10 pm

takze Gyrinocheilus aymonieri je prisavka thajska a nie SAE (crossocheilus siamensis). Prisavka thajska je skutocne trochu poplasena ryba (aspon ta moja), riasy skutocne oskrabuje a na zariasenom skle po nej zostavaju desiatky, mozno stovky chodnickov. Nemalo by ich byt viac v jednom akva, lebo su silne teritorialne. SAE si zozen tiez, su to uzasne rybky, ktore neustale odstipkavaju riasu z kazdeho povrchu. Tych moze byt v akva aj viac, len pozor na kadejake neprave SAE. (viac vo fore). Vela zdaru. 8)
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: spravanie sa SAE (Gyrinocheilus aymonieri)

Odoslaťod celloo » 07 Feb 2006 10:31 am

ahaa...takze to ona tak rychlo beha po tom skle...a ja ze trpi pocitom stiesnenosti jak tiger v klietke..:)))OK.>:)

To Pstros: dik za info...ja som bol v tom, ze je to to iste..:)
celloo
 
Príspevky: 46
Obrázky: 1
Založený: 24 Sep 2005 01:27 am

Re: spravanie sa SAE (Gyrinocheilus aymonieri)

Odoslaťod _daRK » 07 Feb 2006 17:34 pm

SAE je Crossocheilus Siamensis (prisavka siamska), ta druha je Prisavka thajska.
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: spravanie sa SAE (Gyrinocheilus aymonieri)

Odoslaťod votrelec » 07 Feb 2006 17:37 pm

nie je to nahodou mrenka siamska a nie prisavka siamska?
votrelec
 
Príspevky: 109
Obrázky: 31
Založený: 24 Júl 2005 09:48 am
Bydlisko: bratislava

Re: spravanie sa SAE (Gyrinocheilus aymonieri)

Odoslaťod snake » 19 Apr 2006 12:28 pm

Chcem sa opytat..Chutia tymto rybkam /SAE/ vsetky druhy rias,alebo sa zameriavaju len na niektore?
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: spravanie sa SAE (Gyrinocheilus aymonieri)

Odoslaťod salmon » 19 Apr 2006 14:01 pm

Mojim SAE chutia aj plutvicky skalarov, stale ich otravuju, musel som ich prelozit do ineho akva, nieze by im nejako specialne obzierali, ale nedali im pokoj su uz 8-10 cm velke, tak si na ne trufnu :-( , uvidim ako sa budu spravat v 500l akva ak to budu robit nadalej, asi ich dam uplne prec. Riasy sice pozierali, ale ak maju inu potravu tak kaslu na ne, teda aspon moje lenivce. Je pravda, ze z rastlin vsetko pekne ocistia, ale sklo ostava zariasene takou zelenou plochou velmi silno prichytenou riasou, asi tuto nevedia zoskrabat. Ale videl som v Hornbachu KE, ked ich dali do toho 1300 l akva ako zrali vsetky druhy rias, ktore tam mali. Inac otrasne sa staraju o to akvarium Ti velmi mili pracovnici, hlavne ten copaty, ktory ohrnie nos ak clovek nieco od neho chce.
salmon
 
Príspevky: 18
Založený: 17 Jan 2006 10:57 am

Re: Prisavka thajska [Gyrinocheilus aymonieri]

Odoslaťod xDodox » 28 Nov 2007 10:00 am

Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.