Vkladani fotek



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Vkladani fotek

Odoslaťod jiskra » 09 Feb 2006 20:03 pm

Co mam delat,kdyz mi nejdou vlozit fotky do Verejneho FotoAlbumu?Napise se mi,ze mam moc velky obrzek.Co s tim?Dik :(
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Reklama

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod kenny » 09 Feb 2006 20:25 pm

no musis si fotku upravit vo photoshope alebo inom programe an upravu fotiek na rozmer 800x600 a velkost (teraz neviem presne) 100kB.
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod marlo » 09 Feb 2006 22:29 pm

125kb maximum
max. sirka a vyska 800*600
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod Silvester Valentin » 09 Feb 2006 23:07 pm

Ak nemas photoshop ako je moj pripad a mas XP tak otvor fotku vo windowsackom okne a klikni na odoslat e mailom. windows ti ponukne zmensit obrazok alebo ponechat tak. das zmensit a nasledne sa ti otvori outlok s prilohou , dvojklik na prilohu a v ponuke mas ulozit na disk. a foka je hotova... v 98 som to neskusal tak neviem
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod roko » 10 Feb 2006 15:50 pm

ja som mal taky isty problem neni som zrovna pc-fanatik.este mi povedz ze aku adresu napisem ako prijemcu mailu,dik!
Obrázok používateľa
roko
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Dec 2005 23:39 pm
Bydlisko: dubnica

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod johny » 10 Feb 2006 18:41 pm

Preboha ludia, preco takto komplikovane.... Ze Photoshop! To naozaj mate doma soft za 30 a viac tisic???

Co takto IrfanView ? Okrem toho ze ziskate program na komfortne prehliadenie obrazkov ziskate aj nastroj na upravu fotografii.

Staci stiahnut, nainstalovat... Potom v nom otvorte obrazok, dajte ho zmensit (tusim klavesova skratka CTRL+R) a ulozit ako novy obrazok. Daju sa tam robit aj vyrezy, hromadne upravy fotografii a pod. a program na vas moze hovorit aj po slovensky alebo po cesky. Staci si stiahnut prislusny jazyk.. A to sa jeho moznosti len zacinaju. A co je dolezite! JE TO ZADARMO! Tak ak mate ukradnute Windowsy, majte aspon tieto programy legalne, lebo verte mi Photoshop nepotrebujete. Urcite nie na toto. Ak by niekto ano, tak sa nepyta, ako upravit obrazok :-D
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod kenny » 10 Feb 2006 19:02 pm

tak takych programov je strasne vela. ja som pouzil len najpouzivanejsi, a pre man najoptimalnejsi sof na fotky. jasne ze existuju aj lacne resp. free softy.... IrfanWiew, JpegOtimizer,imager, image optimizer........... a kopu dalsich
nesmies sa hned toho chytit :)
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod Silvester Valentin » 10 Feb 2006 20:48 pm

roko napísal:ja som mal taky isty problem neni som zrovna pc-fanatik.este mi povedz ze aku adresu napisem ako prijemcu mailu,dik!


netreba tam pisat nic. len otvoris prilohu a da ti moznost otvorit ci ulozit na disk tak to ulozis na disk a hotovo. samozrejme si postraz cestu KAM si to ulozil.
to Johny : tak hej je to super program a jedna z moznosti no takto cez mail to mas bez zbytocneho nastavovania parametrov vysledneho obrazku a je to bleskovka. filter je vynikajuci a ja mu nemam co vycitat.
okrem toho na moje "obrazky" to staci :lol:
samozrejme ako kto chce ci umi nikoho do toho nenutim...
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod salik » 11 Feb 2006 09:57 am

Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod johny » 11 Feb 2006 14:50 pm

salik napísal:http://picasa.google.com/intl/sk/


Alebo tak - to je vsak vhodnejsi soft na managment fotogtrafii - takze napr. ako u mna je idealna kombinacia picasa + irfan view. Skoda ze doma to nemozem pouzivat... Chcelo by to picasu pod linuxami :)
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod johny » 11 Feb 2006 14:56 pm

kenny napísal:tak takych programov je strasne vela. ja som pouzil len najpouzivanejsi, a pre man najoptimalnejsi sof na fotky. jasne ze existuju aj lacne resp. free softy.... IrfanWiew, JpegOtimizer,imager, image optimizer........... a kopu dalsich
nesmies sa hned toho chytit :)


A ze som tak smely - ty mas Photoshop kupeny? :) ked uz je najpouzivanejsi, to ma Slovensko stastie ze si kazdy druhy user moze kupit soft za 40k...

Paci sa mi ako ludia pouzivaju na trivialne ukony komplexne drahe programy ktore ani nevedia pouzivat... To je ako keby chceli strielat vrabce tankom...
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod joko » 11 Feb 2006 15:13 pm

johny napísal:Paci sa mi ako ludia pouzivaju na trivialne ukony komplexne drahe programy ktore ani nevedia pouzivat... To je ako keby chceli strielat vrabce tankom...
To nieje dobre prirovnananie, lebo tank nie je urceny na vrabce ale Adobe Photoshop aj Corel Photopaint je prave na to urceny!

Ani nesuhlasim s nazorom ze to nevedia pouzivat a maju ho (ci uz kupeny alebo ...) Ved ako by sa naucili robit ine retuse a upravu foto, ktore ine freeware nemaju? Ked to nemas nenaucis sa ... Ked to mas, mas moznost to vyuzit.

moj priklad: Radsej by som ferrary a jazdil pomaly ako mat trabant a snazit sa jazdit rychleisie, alebo trebars aj tou istou rychlostou. :wink: Komfort je komfort.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod johny » 11 Feb 2006 16:20 pm

Joko, neuraz sa, ale to co si napisal je BLBOST!!! a to prirovnanie bolo namieste...

90% ludi co pouziva photoshop ho v skutocnosti NEPOTREBUJE, o tom cely cas hovorim. Bez ohladu na to ci ho ma alebo nema kupeny.
90% ludi jazdi na ferrari len preto lebo moze a soft sa lahko "coruje" Ver mi - pracoval som "s grafikou" niekolko rokov a je to naozaj tak. Existuje mnozstvo moznosti ktore si mozu ludia vybrat ale uz len z principu volia tu NAJLEPSIU len preto ze sa to DA!!! Toto je softverove specifikum a neexistuje asi v ziadnej ine oblasti. Uz len ta myslienka sama o sebe je vadna.

Nepopieram, Phothoshop je nalepsie graficky program aky existuje, ma len jednu velku chybu - okrem ceny. NEBEZI POD LINUXOM :-D Ale pre beznych pouzivatelov nie je urceny, mozno tak Elements alebo ine odlahcene varianty...
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod joko » 11 Feb 2006 17:14 pm

johny napísal:Joko, neuraz sa, ale to co si napisal je BLBOST!!! a to prirovnanie bolo namieste...
V pohode, diskutujeme :wink:
Ja len ze ked bude mat irfan tak sa nikdy nic nove nenauci a ked bude mat photosop od adobe, alebo corelu, tak ma moznost sa naucit. A preto by som radsej doporucil profi soft kazdemu aj ked to len niekto vyuzije, ako nikomu a stratit potencialnych grafikov. Kvoli 10 % by som ich neodradzal. Robil som aj v adobe aj v corely, a myslim ze maju celkom easyfrendly rozhranie. Samozrejme ked chces robit s vrstvami, je to zloziteisie. Corel ma lepsie pouzivatelske, a adobe je zas lepsi.
A priklad som dal podla mna presny a nie s cestny. Precitaj si este raz co som napisal. Ale v tom ze pouzivaju na jednoduche upravy fotiek profi programi, to je podla mna v pohode. Aspon sa nieco naucia. Neverim tomu ze ked chces upravit napriklad len jas, alebo inu zakladnu blbost a mas na PC naistalovany aj photosop aj irfan, tak ze si vyberies irfan !!! Potom uz vsetko robis urcite (predpokladam) v tom lepsom programe. Nie ?
Moj priklad znamenal, ze radsej by som robil to iste vo photosope ako irfane. Tvoj vyznel tak ze ist s tankom na vrabce ... S tankom na vrabce sa nechodi, lebo okrem vrabca by zostrerlil aj strom. To prave uroby freeeware, napriklad upravis fotku a ked ju save-nes tak pouzije horsiu alebo inu kompresiu jpg a je to horsia kvalita ako ked to urobis s profi programom, kde si mozes este vybrat druh kompresie, prekladanie, pocet prekladani, vyhladenie, komprimovanie a pod ako chces, a nie ze ti to urobi automaticky, a ani nevies co pouzil freeware a co nie ... Urobis to 3x zasebou s jpg - stale s tym istym a mas po nom - stratova kompresia.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod johny » 11 Feb 2006 19:42 pm

Well :)

Takze potom by sa podla tvojej logiky mali rozdavat ludom rovno nadupane masiny, s fotoshopom, 3d studiom, Maya... atd. strihovy program aky maju telky, nieco fasa na motion grafiku... profi hudobny soft, AutoCad.. ved co ak prideme o HOCIJAKU profesiu? A rovno si vsetci robme vodicaky aj na kamion a kombajny. Ked si chces odkrojit krajec chleba tak si tiez nevezmes drahy profesionalny, multi ucelovy noz. Sice by spravil tu istu pracu, ale po prve ho nemas, lebo je drahy, po druhe tu istu pracu spravi aj 50 korunovy zabyklac z Tesca. To o com hovoris ty je to proste nevhodne a takto vychova nefunguje - na to by mali byt skoly...

Ver ze pouzivam irfan - A to vo velkom. Ide o to, na co mi tu ktoru vec treba. Ak spracuvavam podklady na inzerat tak asi nie, ale na bezne "hranie sa" to urcite... Teraz s nim uz nerobim, trochu som zmenil pracu... ale aj ked som, tak som ho kvoli dakej blbosti nestartoval :)

BTW - so stratovou kompresiou - ked budes s jpegmi robit vo fotoshope stane sa ti to iste... A existuje taka vec ze - SAVE AS..

Ale uz sme prudkto offtopic.. toto je na inu diskusiu a iny priestor.
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod majko » 11 Feb 2006 19:46 pm

joko myslim, ze nechces pochopit co ti johny pise. Ked si budes musiet vybrat medzi kupou Fabie, alebo budes musiet ukradnut Ferrari tak co si vyberies ? Ukradnes Ferrari, lebo na nom sa naucis lepsie sportovo jazdit, ze ?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod jacik » 11 Feb 2006 20:20 pm

ja osobne pouzivam xnview z http://www.xnview.com/ (ide aj pod win aj pod linuxmi)
na amaterske veci dobre posluzi aj gimp z http://www.gimp.org/ . existuje aj verzia gimpu snaziaca sa vyzerat ako adobe photoshop http://plasticbugs.com/?page_id=294 (vsetko ide aj pod lin aj pod win)

picasa od google je tiez fajn, najma na zistenie co ma clovek vlastne na disku :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod Milos Gnida » 12 Feb 2006 12:54 pm

ja napr vo viacerych pripadoch pouzivam acdsee , obsahuje aj svoj editor na upravu fotiek , resize,kompresiu , kontrast jas, orez atd. Osobne si myslim ze ci niekto pouzije acdsee , irfan photoshop , je to jedno , len treba trosku vediet o co vlastne ide a kde tie funkcie hladat .johhny ma pravdu ze photoshop je zlozity ked ze ma viac inych funkcii a je na profesionalnejsie ucely. joko ma zas pravdu v tom , ze pokial chce niekto robit s fotkami viac ,rozne fotomontaze , popisy , rámiky atd. mal by na to urcite zobrat lepsie vybaveny program . existuju aj trial verzie kde si to moze uzivatel vyskusat zadarmo a pokial sa mu program zapaci moze si ho zakupit , popripade ked chce robit len svoju stranku a na domace ucely staci najst vhodny crack. Ale aby som to teda ukoncil a nepisal off topic , pre akvaristu negrafika doporucujem acdsee , irfanview , alebo jacikov xnview a tam hladat funkciu "resize" / zmena velkosti / a nastavit požadovane pixely - rozlisenie .
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod Silvester Valentin » 12 Feb 2006 23:50 pm

Milos Gnida napísal: Ale aby som to teda ukoncil a nepisal off topic , pre akvaristu negrafika doporucujem acdsee , irfanview , alebo jacikov xnview a tam hladat funkciu "resize" / zmena velkosti / a nastavit požadovane pixely - rozlisenie .

hej ale vezmi si pripad pc menej gramotneho cloveka ako tu uz bolo pisane. nastavenie parametrov vysledneho obrazku sa moze premenit pre neho na nocnu moru. uz budem ticho lebo ma ukamenuju ze popularizujem mrkvosoft no fakt je ze ponuka aj takuto moznost na par klikov mysou. tak nech sa Vam dari :lol:
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod jacik » 13 Feb 2006 13:23 pm

povodne som aj ja pouzival acdsee. dobry soft ale plateny. xnview je freeware a funkcne je mu velmi velmi podobny.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod jacik » 13 Feb 2006 14:20 pm

jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Vkladani fotek

Odoslaťod salik » 20 Feb 2007 11:02 am

napr. zoner photo studio, uz som ho tu velakrat spominal, na jednoduchu upravu fotiek, orez, zmensenie atd. plne postacujuci, na 30dni zdarma

minutkovy kurz na upravu fotiek
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

pokial fotky nie su prilis farebne/kontrastne, po zmenseni a doostreni ju nerozoznate od originalu..vlastne fotka bude vizerat lepsie ako original...vsetky fotky v sutazi su zmensovane tymto jednoduchym postupom
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.