Jaké rostlinky by jste dali ke kančíkům?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Jaké rostlinky by jste dali ke kančíkům?

Odoslaťod sesty » 14 Feb 2006 13:34 pm

Jde o kančíka příčnopruhého.

Odolávají třeba echinodory, egerie densa a najas zmizely behem tydne bezestopy... :-)
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Reklama

Re: Jaké rostlinky by jste dali ke kančíkům?

Odoslaťod Kulgan » 14 Feb 2006 14:22 pm

Odpoviem na otazku nadpisu. Ja osobne ziadne. Ak si z rastliny nespravia spestrenie jedalneho listku, tak jedine !!! dobre zakorenene !!! napr. tie echinodory. Ked uz mas zariadene akva aj s rybami, tak v nejakom crepniku, ale to uz asi nie je to ci chcel(a) pocut.
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Re: Jaké rostlinky by jste dali ke kančíkům?

Odoslaťod sesty » 14 Feb 2006 15:39 pm

Promin, co to je "crepniku" jako v kvetniku?
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: Jaké rostlinky by jste dali ke kančíkům?

Odoslaťod Kulgan » 14 Feb 2006 18:02 pm

sesty napísal:Promin, co to je "crepniku" jako v kvetniku?

Ja síce zase neviem čo je to "kvetnik" :) , ale ak obaja myslíme to do coho sa sadia napr. izbove kvety, tak ano.
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Re: Jaké rostlinky by jste dali ke kančíkům?

Odoslaťod sesty » 14 Feb 2006 18:55 pm

jo tak to je ono :-)

myslis nechat rostlinku v plastovem (umelohmotnem) crepniku v jakem se prodavaji? pak nebudou mit kancici sanci rostlinku vyhrabat...

diky za tip
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: Jaké rostlinky by jste dali ke kančíkům?

Odoslaťod stando » 14 Feb 2006 20:10 pm

osobne by som sa vykašľal v tomto prípade na živé rastliny a hodil by som im tam umelé...
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Jaké rostlinky by jste dali ke kančíkům?

Odoslaťod Kulgan » 14 Feb 2006 20:37 pm

sesty napísal:jo tak to je ono :-)

myslis nechat rostlinku v plastovem (umelohmotnem) crepniku v jakem se prodavaji? pak nebudou mit kancici sanci rostlinku vyhrabat...

diky za tip


Skoro dobre, až na tú vatu či čo to je, v čom sú tam tie rastliny. Skôr som mal na mysli klasický (napr. poprederovaný) umelohmotný črepník tak priemeru 10 cm so zasadenou rastlinkou, ktorá je tam už dlhodobejšie (mesiac, dva) a tým pádom dobre zakorenená. Záleží na velikosti akva, viem si takto predstaviť niektoré Echinodory. K tomu budeš potrebovať ešte iné akva, kde tú rastlinu pripravíš.
Ale keď môžem poradiť, skús sa radšej zamerať na solidný návrh kamennného akva. A nemusí to byť z rovna s kamenným pozadím :wink: .
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Re: Jaké rostlinky by jste dali ke kančíkům?

Odoslaťod sesty » 15 Feb 2006 09:24 am

No? I to je resení. Díky Vám obema. Co se tyka umelych rostlin, to uz mi navrhovala moje pritelkyne, ale nechtel jsem, je to pak takove moc umele, ale jeste se nad tim zamyslim, mozna ze to bude reseni v kombinaci s temi kameny. Nemas typ na nejake pekne upravene kamenne nadrze? Abych pochytal inspiraci. Jinak nekde zahledam.
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: Jaké rostlinky by jste dali ke kančíkům?

Odoslaťod stando » 15 Feb 2006 11:34 am

videl som pár umelých rastlín, ktoré vyzerali celkom slušne, boli to nejaké imitácie echinodorov, možno by si ich ani nerozoznal od živých :)
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Jaké rostlinky by jste dali ke kančíkům?

Odoslaťod sesty » 19 Feb 2006 11:48 am

Tak už tam mám jednu větší umělou :D

Ale přece jen bych to doplnil nějakýmy cryptokorynami. Chtěl bych se zeptat, má-li někdo osobní zkušenoust s nějakou z těchto. Jde mi o to, která nejsnáze poroste v akváriu zaměřeném na ryby, nikoli na pěstování rostlin (nyní nehnojím ničím, stětla málo) a které by moc nechutnaly kančíkům.

becketii, luceus, petchii,pontederiifolia, wendtii

Mají psané stejné požadavky, ale kdyby mi někdo nějakou doporučil ušrtří mi výběr. :)

Díky moc, vlasta
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.