Gupky



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Gupky

Odoslaťod michal_ » 23 Jan 2006 12:14 pm

hm...no ja davam aj sol...sice nie tolko jak tunak mnohy pisu...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Reklama

Re: Gupky

Odoslaťod 3ky » 03 Feb 2006 10:15 am

no ja to viriesim,zlikliduj sa mecunov a je to nie?
3ky
 
Príspevky: 4
Obrázky: 10
Založený: 02 Feb 2006 15:23 pm
Bydlisko: prievidza

Re: Gupky

Odoslaťod Dragon » 04 Feb 2006 00:11 am

Po vlastnej skusenosti odporucam kupit gupky od dobreho chovatela. Potom si mozete byt urcite isty, ze vam vydrzia... Ja som takisto asi pred rokom stale, stale, stale kupoval gupky z obchodov a vysledok bol vzdy rovnaky - pokapali do jednej, dokonca ked mali mlade, tak aj tie. Jedneho dna som kupil gupky od stareho chovatela - boli krasne a zdrave. Gupiek mi dal asi 20 za symbolicku cenu. No dnes ich mam uz asi tak 100 a co je hlavne - su zdrave. Cize moj dlho nevyriesitelny problem pominul ;-)
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod michal_ » 04 Feb 2006 10:25 am

hm... no uz sa drzia aj mne... uz maju 3 alebo 4 tyzden a aj mlade su uz velke ale liecil som ich proti krupici .. :) a pomohlo to...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod Trey » 04 Feb 2006 11:47 am

moje gupky vydrzali v rope a teraz dostali nejaku chorobu... su nepokojne a obtieraju sa o predmety. Neviem co to je... ci to nie je normalne...
Trey
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 03 Feb 2006 19:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod michal_ » 04 Feb 2006 13:38 pm

potom menit kazdy den polovicu vody.....
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod bobor55 » 07 Feb 2006 15:30 pm

Prosim vas mam problem.Mam nove kakvarko a zomreli mi uz 2 samice gupky.Neviete co v tom moze byt????Vodu mam 24-23 stupnovu a jest im davam kazdy den.
Obrázok používateľa
bobor55
 
Príspevky: 76
Založený: 05 Feb 2006 15:29 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Gupky

Odoslaťod Dragon » 07 Feb 2006 21:52 pm

bobor55 napísal:Prosim vas mam problem.Mam nove kakvarko a zomreli mi uz 2 samice gupky.Neviete co v tom moze byt????Vodu mam 24-23 stupnovu a jest im davam kazdy den.

Ako som uz hore spominal, gupky treba kupit od spolahliveho chovatela.. urcite aj tu na internete ich niekolko najdes, ktori ti navysse predaju gupky za omnoho nizsiu cenu ako v obchode.. Faktorov moze byt viac.. Krmenie a teplota su ok, ale problem moze byt vo vode.. Ja som tie moje vypustil hned do cerstvo napustenej vody - asi pred rokom a potom som 3 mesiace bol v strachu, ci preziju.. to som spravil asi prvy a posledny krat taku hlupost.. aj ked gupky nastastie prezili a dari sa im perfektne. Ak si napustil cerstvu vodu ako ja vtedy, tak ti odporucam tam nahadzat rychlo rastuce rastliny - mozu byt aj nejake plavajuce, lebo na zaciatku kym neni akva zabehnute sa ti bude hromadit vela "skodlivin". Gupky potrebuju rastliny - aj pre mlade, aby sa mali kde skryt.. A do vody daj trochu soli - ja som dal na 100 l asi 3 - 4 male cajove lyzicky. Najprv samozrejme rozriedit v troche vody, az potom to tam naliat :wink: Skus viac popisat akva, v ktorom mas gupky.. Tak zatim..
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod michal_ » 07 Feb 2006 23:57 pm

bobor55 napísal:Prosim vas mam problem.Mam nove kakvarko a zomreli mi uz 2 samice gupky.Neviete co v tom moze byt????Vodu mam 24-23 stupnovu a jest im davam kazdy den.


a ake mali priznaky predtym ked umreli??...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod bobor55 » 08 Feb 2006 14:36 pm

Takze akvarium mam 36litrove a mam v nom 2 rastliny.1umelu a druhu zivu,a je taka väcsia,mam v nom kamene vrstva asi 5cm,mam v nom zopar musli ktore som vyvarill a aj zopar velkych kamenov od mora ktore som tiez vyvaril,mam v nom ohrievac a podvodny filter.Mam v nom 1 neonku a 2 prisavniky lebo vsetko ostatne pomrelo.A jedlo im davam viac krat denne v malych davkach.NAzov jedla je ActiMin.
Obrázok používateľa
bobor55
 
Príspevky: 76
Založený: 05 Feb 2006 15:29 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Gupky

Odoslaťod michal_ » 08 Feb 2006 15:38 pm

skus FMC na gypkach sa mne neprejavovala krupicka... a trocha soli... a ked ich doneses z obchodu hned ich nedavaj von zo sacku zohriat a tak sa musia...mozu aj nachladnut teraz...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod Trey » 08 Feb 2006 16:08 pm

mozno si mal vo vode vela NO3. To moze ryby otravit. Mozno keby si tam dal viac rastlin... alebo chod na: Volna diskusia --> Chemia v aquariu. Moze to byt aj nieco ine...
Trey
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 03 Feb 2006 19:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod carlo » 08 Feb 2006 16:32 pm

Čo máte stále s tým kapaním Gupiek ??? Ved vsade sa píše, že je to rybka pre začiatočníkov.... No ale fakt je, že nieje... Veľmi veľa záleží na čistote vody, na PHčku a samozrejme treba soliť.... Mimochodom, neviem či nejaký skúsený Gupkár vám prezradí to svoje tajomstvo odchovu a samozrejme i pomer soli na 10l, ale tak ako pre ostatné rybky je potrebná roznorodá potrava to znamená neládovať ich iba suchým.... Nepremýšlali ste aj nad tým ???
carlo
 
Príspevky: 13
Obrázky: 1
Založený: 28 Dec 2005 13:21 pm
Bydlisko: ZA

Re: Gupky

Odoslaťod viridis » 08 Feb 2006 16:46 pm

bobor55 napísal:Takze akvarium mam 36litrove a mam v nom 2 rastliny.1umelu a druhu zivu,a je taka väcsia,mam v nom kamene vrstva asi 5cm,mam v nom zopar musli ktore som vyvarill a aj zopar velkych kamenov od mora ktore som tiez vyvaril,mam v nom ohrievac a podvodny filter.Mam v nom 1 neonku a 2 prisavniky lebo vsetko ostatne pomrelo.A jedlo im davam viac krat denne v malych davkach.NAzov jedla je ActiMin.


Napisem par vseobecnych bodov, co by Ti mohlo pomoct:

- menej krmit. Staci raz/2x denne a to tak, aby ryby zradlo rychlo zlikvidovali (do 10-15 minut). Ak mas takyto stav, ze kapu ryby, nezaskodi aj par dni nekrmit vobec. Ryby su na to stavane, nic sa im nestane.
- vymen cca 1/3 vody za cerstvu a rob to tak kazde povedzme 2 tyzdne
- solenie je diskutabilne, povedal by som, ze vobec nie nutne, ale ak chces mozes pridat cca 1 kavovu lyzicku na 10l vody. Neuskodi to rozhodne.
- doplnit rastliny o nejake rychlorastuce, napr, plavajuce. (Ceratophyllum, Najas ...) Pomozu odburavat z vody prebytocne ziviny a poskytnu aj pripadny ukryt mladym rybkam, ktore iste budes mat, ked sa Ti stare stabilizuju.
- ak nemas slimaky, dal by som do akva. Pomahaju likvidovat pripadne zbytky potravy.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Gupky

Odoslaťod Trey » 08 Feb 2006 17:19 pm

carlo napísal:Čo máte stále s tým kapaním Gupiek ??? Ved vsade sa píše, že je to rybka pre začiatočníkov.... No ale fakt je, že nieje... Veľmi veľa záleží na čistote vody, na PHčku a samozrejme treba soliť.... Mimochodom, neviem či nejaký skúsený Gupkár vám prezradí to svoje tajomstvo odchovu a samozrejme i pomer soli na 10l, ale tak ako pre ostatné rybky je potrebná roznorodá potrava to znamená neládovať ich iba suchým.... Nepremýšlali ste aj nad tým ???


Ty si robis srandu vsak? :D moje gupky prezili v olejovo-naftovom kanali v slovnafte... :) PH im nekontrolujem, krmim ich len suchou potravau a ani by ma nenapadlo ze by som im mal solit... a ziju! :)
Trey
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 03 Feb 2006 19:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod barky » 08 Feb 2006 17:25 pm

[quote="Trey]
moje gupky prezili v olejovo-naftovom kanali v slovnafte... :) [/quote]

Ak to spravne chapem, mas nalovene gupky zo slovnaftu... nemas nahodou foto ako vyzeraju, da sa k tomu kanalu dostat aj ked tam nerobis ?[/quote]
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Gupky

Odoslaťod bobor55 » 08 Feb 2006 20:52 pm

Barky prosim ta ty tie ryby co mas na stranke dovazas????
Obrázok používateľa
bobor55
 
Príspevky: 76
Založený: 05 Feb 2006 15:29 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Gupky

Odoslaťod Dragon » 09 Feb 2006 01:35 am

carlo napísal:Čo máte stále s tým kapaním Gupiek ??? Ved vsade sa píše, že je to rybka pre začiatočníkov.... No ale fakt je, že nieje... Veľmi veľa záleží na čistote vody, na PHčku a samozrejme treba soliť.... Mimochodom, neviem či nejaký skúsený Gupkár vám prezradí to svoje tajomstvo odchovu a samozrejme i pomer soli na 10l, ale tak ako pre ostatné rybky je potrebná roznorodá potrava to znamená neládovať ich iba suchým.... Nepremýšlali ste aj nad tým ???

Tak s tym nemozem na 100% suhlasit carlo... Vies napr. ta cistota vody, sused ma gupky v tak zasranej vode (sorry za vyraz) a su zdrave jak rybicky :wink: Skor by som povedal na vysoke NO3, NO2 v novom akvarku... Ja osobne som uz tiez asi 4 mesiace nevymienal cast vody, vzdy len dolejem tu co sa vyparila... Ked je kvalitny filter (kvoli mladym mam len cerpaciu hlavicu a na nej navleceny molitan) tak sa vytvori dobra biologicka rovnovaha a vsetok ten humus sa sam "zredukuje"..

Treba fakt viac rastlin... a bude aj akvarko krajsie, aj rybam bude lepsie... na zaciatku menit castejsie 1/4 alebo 1/3 vody.. cca raz za tyzden.. Krmit je dobre zivym alebo mrazenym, ale gupky zjedia vsetko. Minule som nad akvarkom jedol medovnik a padol mi do akvarka, ryby sa do neho pustili jak dive :D Chutil im...
A ako som uz X krat pisal gupky urcite nie z obchodu...
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod michal_ » 09 Feb 2006 13:08 pm

ja si myslim ze je to hlavne o prevoze a naslednom soku... a zda sa mi ze to lepsie znasaju aj ked sa ich vezme viac naraz...ze sa poznaju alebo co.. neviem..
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod Drobec » 11 Feb 2006 17:27 pm

Ahojte!Tak pri prevoze treba davať pozor nech sa nepodchladia.Inak by nemal byť problem ja ich nosim v obyčajných umelých prepravkach autom a zatial si ich v akvaristikach len chvália...
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gupky

Odoslaťod bobor55 » 12 Feb 2006 11:01 am

Prosim vas.Asi sa mi v noci narodili male gupky ale zabudol som prelozit samicu do druheho akva lebo tu samicu mam od kamosa a vravel ze to len teraz zacala mat mlade...........Mam este jednu gupku samicu a tiez asi caka mlade.Moze byt v okruhlom akva dokym neporodi??????,
Obrázok používateľa
bobor55
 
Príspevky: 76
Založený: 05 Feb 2006 15:29 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Gupky

Odoslaťod Drobec » 17 Feb 2006 20:22 pm

Ak myslíš v akva medzi malymi,tak môže len ju neak oddel nech sa nevie dostať k malym inak je ponich...
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gupky

Odoslaťod Michal Gnip » 28 Feb 2006 10:56 am

luBBo napísal:Keď zoženieš geneticky silné jedince nebude problém.
Vychudnutie malých je asi problém krmiva.
Mám tiež gupky a je neuveritelné aké množstvo krmiva dokážu žožrať.
To je pravda,ale skus nasadit vysokobielkovinove,napr Tetra Rubin.Potom sa budes cudovat,ryby naberu farebnu sytost a budu vo forme.Skus overene.Cena krmiva je asi 85 Sk,100ml
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Gupky

Odoslaťod xDodox » 26 Okt 2007 20:54 pm

Súvisiaca téma: Gupka dúhová [Poecilia reticulata] (pre poriadok).
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.