Gupka dúhová [Poecilia reticulata]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Gupky

Odoslaťod akvamann » 26 Jan 2006 22:25 pm

...taky mam dve samicky gupky a obe bachrate s cernyma skvrnama. Cekam, ktera z nich porodi drive. Nevim, jak presne mam rozpoznat, kdy prendat samicku do porodnicky. Uz jednou mi mlade rybicky ostatni pozrali!!!
Obrázok používateľa
akvamann
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2006 22:21 pm

Reklama

Re: Gupky

Odoslaťod michal_ » 26 Jan 2006 23:11 pm

hm..no ja ich dobre nakrmim a mam zalesnene akva a este ani jesnu nezozrali... ked som pridal raz nove gupky k mladym tak vtedy sa na ne vrhli ;) ... boli chudatka vyhladovane z obchodu.. ;)
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod akvamann » 26 Jan 2006 23:44 pm

michal_ napísal:hm..no ja ich dobre nakrmim a mam zalesnene akva a este ani jesnu nezozrali... ked som pridal raz nove gupky k mladym tak vtedy sa na ne vrhli ;) ... boli chudatka vyhladovane z obchodu.. ;)


ony byly dobre nakrmene, nevim proc mi je pozraly. Mozna je to tim, ze jim sypu jen jedno suche krmivo. Mozna bych to mel trosku prostridat. Ty chudinky male se schovavaly mezi kameny a rostliny. Bohuzel jsem nebyl zrovna doma a nemohl je odlovit... :cry: Uvidim, jednu jsem dnes na noc premistil do porodnicky. Sice se ji tam moc nelibi, ale snad to vyjde a rano musim rychle samicku oddelat, aby mi je nepozrala (teda kdyz porodi). Mam totiz sitkovou porodnicku. Mozna, ze plastove porodnicky jsou v tomto lepsi, protoze maji V-vlozku a mlade proplavou do akvaria aniz by jim matka ublizila. Mate nekdo zkusenosti se sitkovou porodnickou? Rad bych se jeste zeptal, kdyz se nerodi male rybicky, jak dlouho mohou (nebo by mely) zustat v porodnicce. Samozrejme pokud jich nebude 50, to bych je premistil do jineho akvaria. :D Ale jestli tedy mohou byt v porodnicce a jak dlouho. Dekuji.
Obrázok používateľa
akvamann
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2006 22:21 pm

Re: Gupky

Odoslaťod michal_ » 27 Jan 2006 19:29 pm

ja sa prave pozeram jak male plavaju okolo ostatnych.. skus ich na par dni oddelit... napriklad plastovy pohar daj do akva z takej 2 litrovej flase odstrihni.. stary si nan nich hadam zviknu a vsimnu si ze im nemozu ublizit.. ja som to tak mal a teraz mi vobec ani len nenahanaju male ....
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod bobor55 » 05 Feb 2006 15:40 pm

Prosim vas moja gupka asi cka mlade (strasne sa nafukla) a stale sa skryva medzi kamenmi.Je to normalne?????(ale zije).PLs poradte
Obrázok používateľa
bobor55
 
Príspevky: 76
Založený: 05 Feb 2006 15:29 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Gupky

Odoslaťod michal_ » 05 Feb 2006 20:13 pm

hm...no ona sa nenafukne hned..ona proste rastie... inak ak ma ciernu skvrnu na zadku tak by to mala byt pohoda...ak nema a je nafuknuta tak to neni dobre..
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod bobor55 » 07 Feb 2006 15:33 pm

Mala ciernu bodku ale zomrela.-Kupil som si este par gupier(samec+samica) a samica mi dnes zomrela.A rano mi zomrela neonka.Prosim vas mňneviete co to moze byt????
Obrázok používateľa
bobor55
 
Príspevky: 76
Založený: 05 Feb 2006 15:29 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Gupky

Odoslaťod KokyBA » 10 Feb 2006 14:06 pm

fuuuu.. prave sme odrodili.. ale uz po 3 tyzdnoch znova.. nejako sa ponahla ta moja samicka.. som si vsimol,ze pribrala a mala velku skvrnu ako vzdy.. prelovit.. teplota 26st.c. a pridat trosku soli.. voda nova,alebo zostareho akva (to je jedno) a pockat :) moj recept.. vzdy ich mam 50-60 mladych. aloha 8)
Obrázok používateľa
KokyBA
 
Príspevky: 80
Obrázky: 6
Založený: 04 Nov 2005 01:34 am
Bydlisko: BA - Raca

Re: Gupky

Odoslaťod viridis » 10 Feb 2006 14:52 pm

bobor55 napísal:Mala ciernu bodku ale zomrela.-Kupil som si este par gupier(samec+samica) a samica mi dnes zomrela.A rano mi zomrela neonka.Prosim vas mňneviete co to moze byt????


Nevieme. To sa neda tak na dialku. Ale, pisal si, ze mas nove akvarko.
"Nafuknutie" ryby nie je dobry signal, moze to byt choroba, alebo otrava splodinami v akvariu.
Nekupuj dalsie ryby. Nechaj akvarium "zabehnut".

Zakladanie akvaria netreba uponahlat.
Inak su uhyny ryb caste. Hlavne, ked ide o jedince z predajne, ktore su casto oslabene uz len samotnymi podmienkami v predajni a predoslou adaptaciou na vodu v predajni ... atd.

Bud TRPEZLIVY.
Dokup rastlinky, najlepsie od akvaristov priamo nejake rychlorastuce buriny.
Nekupuj dalsie ryby, nebabri do akvaria. Iba vymen 1/3 - 1/2 vody ak si to este nespravil a men ju potom pravidelne v 2-3 tyzdnovych intervaloch. (zalezi od poctu ryb atd ...)
Nechaj osidlit filter a dno bakteriami (netreba ziadne extra pripravky, osidlia to same :) )
Az sa Ti uchytia rastliny, to znamena 2-3 tyzdne a viac a nebudu Ti kapat ryby, potom mozes skusit dat tam nove rybky.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Gupky

Odoslaťod MIMI » 10 Feb 2006 16:07 pm

Kupil som pred 3 tyzdnami gupku bolauz ,, tehotna,, no stale este neporodila je nafuknuta jak balon a v brusku ma malilinkate botky ,ale stale s nej nic nejde von. Nemoze sa to dakym sposobom v nej zaseknut? Cital som tu, ue maju male aj 2* do mesiaca.
Obrázok používateľa
MIMI
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 19 Jan 2006 17:52 pm
Bydlisko: PIESTANY

Re: Gupky

Odoslaťod 288Lili288 » 12 Feb 2006 20:54 pm

Ja som si kúpila gupku- samčeka, 4neonky, a eszte nejake ryby. Gupciakovi zacal na druhy den tmavnut( inak nadherny oranzovy) chvost. Postupne za jeden vecer mu tmavol cely. Na druhy den z neho ma iba par tmavych cipisov. S.O.S, HELP ME!!!
Obrázok používateľa
288Lili288
 
Príspevky: 3
Založený: 29 Jan 2006 11:34 am
Bydlisko: Trnava

Re: Gupky

Odoslaťod michal_ » 12 Feb 2006 22:49 pm

288Lili288 napísal:Ja som si kúpila gupku- samčeka, 4neonky, a eszte nejake ryby. Gupciakovi zacal na druhy den tmavnut( inak nadherny oranzovy) chvost. Postupne za jeden vecer mu tmavol cely. Na druhy den z neho ma iba par tmavych cipisov. S.O.S, HELP ME!!!


bakterialny rozpad....
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod MIMI » 17 Feb 2006 17:44 pm

MIMI napísal:Kupil som pred 3 tyzdnami gupku bolauz ,, tehotna,, no stale este neporodila je nafuknuta jak balon a v brusku ma malilinkate botky ,ale stale s nej nic nejde von. Nemoze sa to dakym sposobom v nej zaseknut? Cital som tu, ue maju male aj 2* do mesiaca.



Takze, ziadem problem uz plavaju po svete :roll: :!:
Len jedna vec, cakal sm ja blazen, ze ked to na nu prijde ,ze ju odlovim. Cele vecere som sedel pred akva a nic. Este ze mam doma kontlororov a oni sa zatial o vsetko postaraju :D .
Obrázok používateľa
MIMI
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 19 Jan 2006 17:52 pm
Bydlisko: PIESTANY

Re: Gupky

Odoslaťod michal_ » 17 Feb 2006 23:45 pm

to ja som teraz cakal hojny prirastok...a nasiel som 3 rybky ..a ja neviem ci ich vsetkych pozrala..alebo preliezli cez sietku alebo su vsetky v machu neviem ;)...a to bola taka tucna...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Gupky

Odoslaťod Domqua » 18 Feb 2006 12:39 pm

mne zas porodili obe gupky..ale jedna mi porodial mrtve, a nejak malo...
Domqua
 
Príspevky: 40
Založený: 06 Jan 2006 13:34 pm
Bydlisko: KOŠICE

Re: Gupky

Odoslaťod luBBo » 19 Feb 2006 11:07 am

mne sa osvedčili plastové pôrodničky , ale som ich trošku prerobil lebo do nich neprichádza čerstvá voda ( povlak navrchu ,atď..) , napíšte kolko mladých vám prežilo :)
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: Gupky

Odoslaťod Drobec » 19 Feb 2006 21:55 pm

Ahojte!Ja som si urobil porodničky zo sita na odietku ma oka asi 4x4 mm a cez ne prepadnu rybky bez problemov aj pri viacerych samiciach naras,ved ich tam mavam niekedy aj 30 kusov,len im tam pridavam par plavajucich rastlin nech sa maju kam ukriť pri koteni....
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gupky

Odoslaťod MIMI » 20 Feb 2006 15:42 pm

luBBo napísal:mne sa osvedčili plastové pôrodničky , ale som ich trošku prerobil lebo do nich neprichádza čerstvá voda ( povlak navrchu ,atď..) , napíšte kolko mladých vám prežilo :)


Mne ,,len,, 5 malilinkych :) bolo ich asi 10, len maminku mali pazravu chudence :cry:
Obrázok používateľa
MIMI
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 19 Jan 2006 17:52 pm
Bydlisko: PIESTANY

Re: Gupky

Odoslaťod Michal Gnip » 28 Feb 2006 10:47 am

KokyBA napísal:mate tu nejake pekne vlastne odchovy samcekov? hodilo by sa nejake foto :)
Ahoj,ja mam samcov cca 10ks. z vlastneho odchovu.No zial neviem ako to odfotit,nech robim cokolvek fotka sa mi nepodari.Mozes mi poradit?
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Gupky

Odoslaťod dudlicek » 05 Mar 2006 14:53 pm

Mne sa dnes rano v mini akva ( karantene ) narodilo rano asi 70 mimi :lol: . Hned som vylovil samicku a po 2 hodinach ich bolo pri samicke dalsich 15 :o . Dufam ze sa mi ix podari odxovat aspon ................no vsetky .
A este niake otazky .
Aka teplota pre mimi ?
Ake velke akva ? ( su to 2 -dnovky )
Dik za rady
dudlicek
 
Príspevky: 48
Založený: 11 Nov 2005 20:53 pm
Bydlisko: DCA

Re: Gupky

Odoslaťod MIMI » 15 Mar 2006 15:20 pm

Vie niekdo ako dlho trva az male gupky dorastu aspon na 1cm?
Mam v akva skalara a mam strach ze ich po papa.
Diki
Obrázok používateľa
MIMI
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 19 Jan 2006 17:52 pm
Bydlisko: PIESTANY

Re: Gupky

Odoslaťod SoRex » 15 Mar 2006 15:29 pm

MIMI napísal:Mam v akva skalara a mam strach ze ich po papa.
Diki

To je oprávněná obava. A ani 1 cm velké gupky pro něj nebudou problém :(
Rychlost růstu je závislá na teplotě, typu a množství krmení a kvalitě vody. Předpokládám, že se jedná o normální, běžné, společenské akvárium, ve kterém bych odhadoval rychlost růstu gupek na 1 cm asi 1-1,5 měsíce.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Gupky

Odoslaťod mischo22 » 15 Mar 2006 22:49 pm

Ja som vcera dostal asi 16 gupiek a jedna bola na roztrhnutie... Tak som ju na noc pre istotu prelovil do ineho akvarka... Rano tam bolo asi 10 malych tak som ju vratil spat. Vratil som sa poobede domov a vo velkom akvarku asi 15 dalsich... Ona snad nema co ine na praci.. :-)
Obrázok používateľa
mischo22
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 02 Feb 2006 15:07 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Gupky

Odoslaťod dudlicek » 16 Mar 2006 13:10 pm

NO to sa stava oni ked rodia tak rodia podla malyx ktore maju v bruxu tagze cim vyse rybyciek tym dlhsi porod ( overene )

A este k tym gupkam ktore xces dat do akva so skalarmi .
Mam male gupky 1 tyzden aj daky den a niektore kusy maju uz
cca 1 cm
dudlicek
 
Príspevky: 48
Založený: 11 Nov 2005 20:53 pm
Bydlisko: DCA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.