Pozadie do akva.



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod jim » 11 Feb 2005 23:35 pm

zelik napísal:Co myslite, ake by to bolo keby som ako pozadie pouzil zrkadla?
Aj mna to napadlo, a chcel by som sa spytat vazenych panov akvaristov/damy akvaristky ci nemaju skusenosti so zrkadlom, alebo tam dat nejaku obycajnu tapetu? Pozadia s rastlinnym motivom sa mi moc nezdajú (take aj mam :roll: ) a na 3D pozadie nemam dost miesta.
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Reklama

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod jojko » 15 Feb 2005 01:26 am

3D pozadie moze byt 3-4cm hrube mozno aj menej. par pozadi do 50-60 l akva som spravil
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod joko » 15 Feb 2005 04:13 am

jim napísal:
zelik napísal:Co myslite, ake by to bolo keby som ako pozadie pouzil zrkadla?
Aj mna to napadlo, a chcel by som sa spytat vazenych panov akvaristov/damy akvaristky ci nemaju skusenosti so zrkadlom.
Ja som mal na malom akvariu zrkadlo, je super vec, pokial nechces pouzit skaly, kamene a pod. Proste namiesto tapety. Vlastne tam vidis svoje rastlinky, dalej mozes pozorovat rybky, ktore plavaju za samorstam a pod. Ma to vela vyhod. Mal som ho spravene na celu zadnu stenu 8,8dm x 5dm, samozrejme bolo umiestnene z vonku. Este nez ho das dozadu, vycisti dobre v zadu sklo, neskor ho uz nevycistis a mastne flaky tam dobre vidiet. :wink:
Inac ako som uz spominal, zrkadlo podla mna nema na 3D pozadie, ale hned po 3D by som ho zvolil. A je to perfektne pri uzkych akvariach.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod e1 » 15 Feb 2005 10:33 am

joko
pri použití zrkadla sa ti naplašili, nestresovali rybky?
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod joko » 15 Feb 2005 20:29 pm

e1 napísal:joko pri použití zrkadla sa ti naplašili, nestresovali rybky?
No bojovnice som nemal a rybky sa nestresovali. Ved ked zhasnes v miestnosti, tak sa vlaste aj tak z kazdej steny vytvory zrkadlo? //domnievam sa// V nasom pripade ide o to aby to zrkadlo bolo 100%, inac aj tak sa obraz odraza od skla.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod jim » 16 Feb 2005 13:53 pm

Joko: To zrkadlo tam davas obycajne sklenene? A to tam prilepis silikonom?

Nedala by sa puzit aj zrkadlova folia?
A co tapeta, aku farbu by ste odporucili?
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod sako » 16 Feb 2005 14:00 pm

tapetu ciernu, alebo silnotmavomodru. ale aj tu na akva.sk som uz videl viac sladkovodnych akvarii so svetlejsou tapetou a bolo to OK. Myslim vsak, ze pri tmavej viac vyniknu rastliny.
sako
 
Príspevky: 53
Založený: 07 Sep 2004 09:21 am
Bydlisko: Martin

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod joko » 18 Feb 2005 08:16 am

jim napísal:Joko: To zrkadlo tam davas obycajne sklenene? A to tam prilepis silikonom?
Nedala by sa puzit aj zrkadlova folia?
A co tapeta, aku farbu by ste odporucili?
Pozri, mozes dat co chces, aj folia je viaz ako nic. Ale ked to chces mat super, das zrkadlo. Folia neodrazi tolko a tak kvalitne ako zrkadlo, uz lez toho dovodu, ze nieje idealne rovna a aj preto ze, nema taku kvalitnu vrzstvu na odrazanie nanesenu ako zrkadlo, kde sa nerata, ze sa bude ohybat.
To zrkadlo som nemal prilepene, bolo polozene na tej istej skrinke/doske ako akva, a hore len pristipcovane kovovimi stipcami, pouzivaju sa v kancelarii na stipcovanie papierov, su take pevne a skladacie.
Mimochodom ja tapetu neodporucam, daj tam radsej srkadlo, nebudes lutovat.
Kolko vobes stoji tapeta ?
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod jacik » 18 Feb 2005 10:04 am

zrkadlo ma dve velke nevyhody:
1. je krehke a 2. doma si ho tazko narezete.

ja som pouzil samolepiacu striebornu foliu a som maximalne spokojny, neviem si predstavit ako by som oblepil cele vnutro osvetlenia zrkadlovym sklom. pozrite v mojom fotoalbume.
ale este lepsia alternativa ako strieborna folia je zrkadlova folia. no je trosku drahsia.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod joko » 18 Feb 2005 14:37 pm

jacik napísal:neviem si predstavit ako by som oblepil cele vnutro osvetlenia zrkadlovym sklom.
jacik :-) diskutujeme o zrkadle do zadu na akvarium, nie na svetlo ! :wink:
Ale dalo by sa dat aj na svetlo, par obdlznikov narezes, mozno by boli po krajoch trochu vystiepene, ale neva.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod jacik » 18 Feb 2005 14:53 pm

:oops:
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod Igypop » 30 Dec 2005 10:15 am

Robil som pozadie 100x50 z pur peny systémom, ze do dreveného ramu som viac menej vodorovne nastriekal vela "slízov" PUR peny, aby po nabraní objemu vytvárali dojem vrstiev. Po vytvrdnutí som korpus vybral z ramu , povrch prednej strany natrel epoxidovu zivicou zriedenou z liehom (aby sa dala lepsie natierat) a na to som nasypal piesok. Vsetko to bolo super, az do chvíle ked som zistil, ze celé pozadie sa z natretej strany zmrstilo, takze zmensilo rozmery o cca 2 cm na dlzku a navyse sa celé prehlo, takze vyzerá ako obdlznikový vyrez z obrovskej gule.


No a teraz "babo" rad, preco sa to stalo a ako to urobit, aby sa to na budúce nestalo :? :o
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod majko » 30 Dec 2005 13:25 pm

Igypop napísal:... natrel epoxidovu zivicou zriedenou z liehom (aby sa dala lepsie natierat)

neviem ci je to rozumne. V navode sa doslovne pise "Pokud se kompozice po vytvrzení opakovaně omyje teplou vodou a na závěr 3%ním roztokem kyseliny citronové vyhovuje podmínkám pro přímý styk s potravinami a pitnou vodou, není však vhodná pro přímý styk s potravinami obsahujícími více než 5% organických kyselin (octová , mléčná) a potravinami s obsahem etylalkoholu vyšším než 20%.
Před aplikací nesmí být zřeďována přídavkem jakéhokoliv rozpouštědla či ředidla.
"

Igypop napísal: ze celé pozadie sa z natretej strany zmrstilo, takze zmensilo rozmery o cca 2 cm na dlzku a navyse sa celé prehlo, takze vyzerá ako obdlznikový vyrez z obrovskej gule.

no je to myslim celkom bezne, asi je to tym, ze epoxyd pri schnuti zmensuje svoj objem (a asi viac ked je riedeny liehom), jedine co ma napada je natiret to naraz zo vsetkych stran (co je ale pomerne zlozite).

Ja som to teraz riesil tak, ze som PUR penu nastriekal priamo na sklo uvidime co to spravi po natreti. Mimochodom aku PUR penu si pouzil? Ma certifikat na pitnu vodu ?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod Igypop » 30 Dec 2005 13:41 pm

Igypop napísal:... natrel epoxidovu zivicou zriedenou z liehom (aby sa dala lepsie natierat)
to mi poradil tusím Ig, vraj v modelástve bezná prax. Inak rovnakou technológiou som robil pozadie z polystyrénu, a tam k tomu nedošlo.

majko napísal:...Před aplikací nesmí být zřeďována přídavkem jakéhokoliv rozpouštědla či ředidla.
tak trochu si myslím, ze toto tam písu kvoli strate pevnosti, ku ktorej potom dojde, a v tomto prípade mi to nevadilo

Ja si tiez mysím, ze doslo k zmrsteniu tej tenkej vrstvy epoxidu aj vdaka odpareniu liehu, len ma zarazilo, ze pri polystyréne sa to nestalo.
A myslím, ze hodne ludí PUR penu natieralo epoxidom, mozno aj riedeným a nikto nespomínal takýto problém. Takze nejaký fígel na to je :wink:

Neviem aká to bola PUR pena, bolo to 2 roky dozadu, len teraz by som chcel urobit pozadie z PUR peny opat, tak to riesim znovu. Ale urcite to bola nejaká "za facku", kedze to bol pokus....
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod majko » 30 Dec 2005 15:26 pm

Igypop napísal:to mi poradil tusím Ig, vraj v modelástve bezná prax. Inak rovnakou technológiou som robil pozadie z polystyrénu, a tam k tomu nedošlo.

Ja som robil pozadie s polystyrenu, a bez liehu a ohlo sa tiez ;-)

Igypop napísal:Neviem aká to bola PUR pena, bolo to 2 roky dozadu, len teraz by som chcel urobit pozadie z PUR peny opat, tak to riesim znovu. Ale urcite to bola nejaká "za facku", kedze to bol pokus....

Radsej by som pouzil studniarsku, ta ma certifikat na pitnu vodu...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod Asterix » 27 Feb 2006 11:25 am

Ahojte, chcem sa spytat ako docielim, aby tapeta za akvarkom nebola matna ale ostra? Ked sa mi tam dostane voda (medzi tapetu a sklo) tak ma pekne ostru farbu, ale len dovtedy kym to neuschne. Ako docielim aby to bolo vzdy ostre?
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod majko » 27 Feb 2006 12:55 pm

Kazdy den namocit ? :mrgreen:
Ale vazne mozno prilepit, nejakym lepidlom npr. na puzzle ?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod Asterix » 27 Feb 2006 12:59 pm

vazne ma to zaujima, ked si vsimnes stranku Olivera Knotta tak vidis ake pekne cierne pozadie tam ma..... moje je matne....musi byt na to nieco cim sa to prilepi alebo nejako prilne ku sklu
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod Miloš » 27 Feb 2006 13:16 pm

a co tak dat akvafoliu priamo do akvarka tlak vody ju bude drzat pri stene teda ak vytlacis vsetku vodu z priestora medzi sklom a foliou myslim ze akvafolie su nie len rastlinkove ale aj cierne neviem ako by to bolo so samolepiacimi foliami tam by to chcelo vediet ci to lepidlo sa nebude uvolnovat do vody takze to by som asi neriskoval ale folia ako taka by mala byt nezavadna
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod majko » 27 Feb 2006 13:32 pm

Asterix, myslim ze on ma klasicku samolepiacu...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod jozino » 01 Mar 2006 17:57 pm

Pouzivate,alebo videli ste niekde toto 3D pozadie?
www.ramon-hobby.com
Nasiel som tu len jeden odkaz od Stuku a ten je s nim spokojny.Totiz chcel by som nieco podobne,ale zhotovit to z peny,alebo polystyrenu,tak na to som trochen lenivy :) takze radsej nieco kupim hotove..na tomto je super cena(nie som Bill Gates :) ),ale sa mi nezda ta prilisna symetrickost..na moje akva 60x40(zadna stena) sa to posklada zo 4 uplne rovnakych kuskov a to sa mi nezda...tak isto by ma zaujimalo aj aka je na tom povrchova uprava...sa mi to zda moc leskle,ale pisal som mail predajcovi(vyrobcovi?) a ten ma ubezpecil,ze je to dost matne,tak neviem...viete poradit,kto to ma,ci je s tym spokojny?
diiik
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod Pittler » 07 Mar 2006 13:48 pm

Tiež rozmýšľam nad tým pekným pozadím od ramon-hobby.Chystám sa v lete prejsť na 600-ku a tam si myslím by vyniklo na dĺžke 2 m.Aj cena sa zdá byť v porovnaní s konkurenciou v norme.
Obrázok používateľa
Pittler
 
Príspevky: 52
Obrázky: 38
Založený: 07 Feb 2005 14:56 pm
Bydlisko: Martin

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod Akvaado » 07 Mar 2006 16:52 pm

Potrebujem radu. Aké farby sa daju pouzit na farbenie pozadia?
Akvaado
 
Príspevky: 2
Založený: 03 Mar 2006 13:02 pm

Re: Pozadie do akva.

Odoslaťod luso » 19 Mar 2006 15:04 pm

Dvojzložková živica / známa pod starým názvom CHS EPOXY 1200, alebo pod názvom CHS EPOXY 371 / od roku 2006 nové zloženie a zmena názvu na CHS EPOXY 324. Nová živica neobsahuje nebezpečné látky / neobsahuje žiadne R – vety / podľa zákona o chemických látkach a prípravkoch
luso
 
Príspevky: 15
Obrázky: 8
Založený: 15 Nov 2005 12:08 pm
Bydlisko: Banovce nad Bebravou

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.