tubera alebo vodnatielka?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

tubera alebo vodnatielka?

Odoslaťod mika2 » 28 Feb 2006 17:21 pm

zdravim vas,potreboval by som radu-predvcerom jedna koliza uplne zacala odmietat potravu,zasivala sa v rohoch akva a ma vypulene oci,ked sa na nu pozriem zhora,tak mam dost.Izoloval som ju,dnes len tak polihuje na dne,sem tam sa preplava,a zda sa mi,ze ma aj vydute brucho.podla tychto priznakov by to mohla byt rybia TBC alebo infekcna vodnatielka.ostatne rybky vyzeraju v poriadku.sice som ju izoloval,a ratam ze pojde spat,ale co s ostatnou osadkou,mal by som ich nejako preventivne preliecit,alebo kym su v pohode,neskrabat to?Mate niekto podobne skusenosti?uvitam kazdu radu,please! :oops:
Obrázok používateľa
mika2
 
Príspevky: 21
Obrázky: 43
Založený: 18 Nov 2005 01:24 am
Bydlisko: BA petrzalocka

Reklama

Re: tubera alebo vodnatielka?

Odoslaťod michal_ » 01 Mar 2006 10:24 am

hm....ja by som hlavne teraz casto sledoval ostatne rybky... ci sa nejak nezmenilo ich spravanie... hm... a skus zmenit krmivo ...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: tubera alebo vodnatielka?

Odoslaťod mika2 » 01 Mar 2006 20:10 pm

dik,no vcera v noci zdochla,bolo to dost rychle,v podstate od chvile ked prestala zrat ubehli tri dni..ziadne vredy,rany,odstavajuce supiny,nic,len vypukle brucho a oci.ked spominam,asi tyzden dozadu mala chvilky,ked sa po akva prehnala takymi rychlymi trhavymi pohybmi,videl som to len raz a bola to len chvila,potom sa hned ukludnila,nepripisoval som tomu nejaky vyznam,myslel som,ze ju len nieco rozrusilo.zradlo davam rozne len od dajana pet,tetra alebo mrazene,ostatne rybky zeriu to iste a vyzeraju culo.chcel by som len vediet,ci sa niekto s niecim podobnym nestretol,ci nehrozi nejaka kalamita v celom akva a ci spravit nejaku prevenciu,alebo len cakat a sledovat..
Obrázok používateľa
mika2
 
Príspevky: 21
Obrázky: 43
Založený: 18 Nov 2005 01:24 am
Bydlisko: BA petrzalocka

Re: tubera alebo vodnatielka?

Odoslaťod michal_ » 02 Mar 2006 01:16 am

hm..po akva prehnala rychlimi trhavymi pohybmi ;) toto iste som riesil aj ja.. nedavno aj tunak na fore... rybky sa otierali... a jedna sa tiez takto nafukla ako si povedala a aj skapala cez vsetku moju snahu... a dosiel som na to ze to s najvetsou pravdepodobnostou bol nejaky parazit... aky na to som nedosiel ale poslo mi na neho viac ryb... tak skus pozerat ci sa ti neotieraju... ja som to preliecil teplotou mfc a solou a uz su rybky v pohode...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: tubera alebo vodnatielka?

Odoslaťod mika2 » 02 Mar 2006 01:50 am

to som cital co si riesil,ale ja som ziadne obtieranie nepobadal,zo zaciatku sa zasivala v rohoch akva pri hladine,dost otvarala tlamu,pocitam ze dychala zrychlene,odmietala zradlo-akekolvek.po odloveni v karantene,kde som dal antibiotika,-to bol druhy den-uz len tak polihovala na dne,lamalo ju na bok,sem tam sa preplavala,a znova lahla na dno,plutvami nehybala,ale nemala ich pri tele,vsimol som si aj dlhy biely vykal,ako si spominal,ktoreho sa nevedela zbavit a na treti den uz bola hore kopytkami.do akva kde bola,som dal sol a malu davku antibiotika,mal som len paniku,aby to nebola vodnatielka,lebo co som cital,vraj pri nej treba zrusit akva a vsetko vydezinfikovat,a na to vobec nemam chut.
Obrázok používateľa
mika2
 
Príspevky: 21
Obrázky: 43
Založený: 18 Nov 2005 01:24 am
Bydlisko: BA petrzalocka


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.