larvy komarov



Všetko okolo akvarijných rýb

larvy komarov

Odoslaťod Lacik » 21 Máj 2003 00:55 am

Dava nikto z vas ako zivu potravu larvy komarov? Ja som to skusal a zda sa ze rybam naramne chutili. Len sa bojim, ci nemozu ztoho nieco dostat. Predsa tie larvy ziju v spinavej vode. A ked uz hej tak ako casto mam ryby krmit zivou potravou?
Lacik
 
Príspevky: 136
Obrázky: 31
Založený: 19 Mar 2003 12:33 pm

Reklama

Re: larvy komarov

Odoslaťod nino_q » 21 Máj 2003 08:47 am

Zoparkrat sme to skusali a naozaj sa za tym isli potrhat, a neboli z toho ziadne nasledky - ale brali sme ich (tie larvy) za "zaruceneho" zdroja - t.j. zo suda s dazdovou vodou, navyse v cistom prostredi.

Takze moje odporucanie - nebrat ich zo spiny (ziju aj v cistej vode :D ) a nemal by byt problem.
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: larvy komarov

Odoslaťod jacik » 22 Máj 2003 08:08 am

ja davam mrazene patentky - cervene larvy komarov (polska firma - tusim Katrinex). uz takmer pol roka. rybky sa za nimi idu potrhat. a zatial su bez problemov. mrazene krmivo kupujem v KE na alzbetinej.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: larvy komarov

Odoslaťod gabriela » 22 Máj 2003 08:26 am

jacik napísal:ja davam mrazene patentky - cervene larvy komarov (polska firma - tusim Katrinex). uz takmer pol roka. rybky sa za nimi idu potrhat. a zatial su bez problemov. mrazene krmivo kupujem v KE na alzbetinej.


Opravte ma ak sa mylim, larvy komarov a larvy pakomarov(to co kupujeme mrazene v obchode) nieje to iste. :?: :shock:
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: larvy komarov

Odoslaťod Astrid » 22 Máj 2003 08:42 am

Presny rozdiel medzi komarmi a pakomarmi nepoznam, ale urcite to nie je to iste. Uz len vo vyzore: patentka je cervena larva pakomara- je podlhovasta a cervena. Zato larvy komara su zväcsa priesvitne alebo cierne, tiez podlhovaste, ale tesne pred vyliahnutim sa zakuklia a trci len taky chvostik na pohyb. Potom sa uz v priebehu dna vyliahnu komare- z vlastnej skusenosti :) A mrazene KOMARIE larvy nedostanes mrazene v obchode, pokial viem. Takto dostanes len pakomarie: cervene a biele.

Este k tomu, co hovoril brat. Naozaj sme nejaky cas v lete krmili larvami komarov. U babky na dedine sme zo suda s dazdovou vodou pomocou sietky z pancuchy vylovili komare, dali do vody v zavaraninovom pohari a odviezli domov. TAm som ich asi 10krat preplachla pod vodou a vymenila vodu v pohari. Ryby boli po tom ako sialene. Vsetko zozrali naraz. Inak skladovanie je podla mna dost problematicke. A to preto, lebo sa po case zacnu liahnut, a to aj ked su v chladnicke. Zalezi samozrejme, v akom vyvojovom stadiu je väcsina z nich, ale predsalen: vydrzalo mi to asi tak den.
Kedze som pocula rozne famy na to, co vsetko sa da domov zaniest so zivou potravou, neviem, ci to budem robit aj toto leto. Asi skor nie. Takze tak...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: larvy komarov

Odoslaťod jacik » 22 Máj 2003 09:16 am

moze byt. mam v tom chaos. ale hlavne ze to rybkam chuti. pre rybky vsetko :D.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: larvy komarov

Odoslaťod jojko » 24 Máj 2003 08:58 am

ziva potrava nadovsetko! ale krmim mrazenou. no a patentka - larva pakomara dymoveho zije v blate na dne. dostat ich aj zive, teda skor v rybarskych obchodoch. zabalis ich do vlhkych novin a das do ladnicky. zive nevydrzia dlho ale daky ten den takto hej. krmil som aj koretrami, priesvitne komare tie som chytal pod ladom su tvrdsie ale ryby isli prasknut, dafnie, nitenky a pod to poznate
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: larvy komarov

Odoslaťod Lacik » 25 Máj 2003 11:08 am

jojko napísal:larva pakomara dymoveho zije v blate na dne
Nieviem ci myslime to iste ale larvy komarov a pakomarov asi nebudu to iste, lebo tie co chytam ja ziju v stojatej vode. A dobre je, ze sa drzia pri hladine. Cize ked ich dam do akvaria, tak padnu na dno ale po case idu sami k hladine a tam uz cakaju rybky. :lol: Teraz ich je kopa, lebo to lovim kazdy tyzden.
Lacik
 
Príspevky: 136
Obrázky: 31
Založený: 19 Mar 2003 12:33 pm

Re: larvy komarov

Odoslaťod jojko » 25 Máj 2003 11:18 am

takze chytas larvy komarov. Pozor na prekrmenie stipu :D
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: larvy komarov

Odoslaťod skala » 17 Jún 2003 09:08 am

Komare su Culex pipiens, pakomare su Chironomus ... Patentky su cervene, dospele imago - www.gardensafari.net/vliegen/chironomus.jpg

Culex je toto - www.blackstein.de/exkursionen/urwald-a9 ... -0726a.jpg a larvy vyzeraju takto: www.insectariumvirtual.com/htm/exposici ... quitos.jpg

Mozte z komarmi krmit, ale velmi to nedoporucujem, lebo ak vam ich ryby nepozeru, tak neviem ci vam bude stacit vykrikovat: BABY NEBLAZNITE!!!
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: larvy komarov

Odoslaťod slnečnica » 14 Júl 2003 16:12 pm

Ahoj.
Ja dávam discusom larvy komárov / aj dafnie/ a skvele im chutia. Doniesť s larvami môžeš kadečo, hlavne teda zárodky sinice a plesní.
slnečnica
 
Príspevky: 1
Založený: 14 Júl 2003 16:03 pm

Re: larvy komarov

Odoslaťod minky » 15 Júl 2003 14:27 pm

Ano, tie obr. su super Skala. Minule leto a aj toto som krmil larvamy komarov tie moje rybky. Tiez sa isli zabit a boli by ich zrali do prasknutia. Chytam ich zo suda na zahrade co mame pri dome. Vyhoda je ze mi staci kazdy den vybehnut z dvery a sietkov z pancuchy chytit kolko potrebujem. potom ich davam do 5l pohara s cistou vodou a odtial ich vylejem na malinke sitko. z toho potom rovno do akvarka. vacsinou sa mi stane ze neodhadnem mnozstvo a tak ked nechcem aby som prekrmil nechavam zvysne v tom malom sitku. sitko polozim tak aby bolo z casti pod vodou a larvy mohli zit do druheho dna. ma to aj nevyhody ako uz viacery z vas pisali. na druhy den ked som odstranil krycie sklo, mi do izby vyletelo zopar uz vyliahnutych komarov :cry: musel som sa rychlo obracat aby som ich zakiloval skor ako sa spamataju :) Zatial som nezbadal naznak choroby alebo ineho cohosi.
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

Re: larvy komarov

Odoslaťod Igypop » 16 Júl 2003 13:56 pm

Ja to tiež dávam rybkám a tiež sa nimi dokážu precpať.

Keď nechceš, aby ti lietali po izbe, odlož si ich do pohára s vrchnákom, a predtým ako ich budeš dávať rybám, niekoľko krát pohár obráť hore dnom, tým sa vyliahnuté komáre utopia a máš po probléme.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: larvy komarov

Odoslaťod skala » 16 Júl 2003 14:05 pm

Ak ich mas bez vody a su vyliahnute, tipujem ze ich dokaze omracit aj chlad chladnicky. Ale to len triafam.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: larvy komarov

Odoslaťod Martin » 18 Júl 2003 19:07 pm

Ja davam tiez larvy pakomarov a rybky su snimi velmi spokojne.Ale skusam aj dafnie a tie uz u nich nie su az take atraktivne. :roll:
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

Re: larvy komarov

Odoslaťod lubo rado » 18 Júl 2003 19:44 pm

Larvy komára pískavého super krmivo pokiaľ je napr. zo suda s dažďovou vodou. na živú koretru chodím v noci do starej požiarnej nádrže bez rýb.
Kŕmim tým roky a pravidelne a este som nedoniesol žiadnu chorobu.
ryby od toho fantasticky rýchlo rastú a často sa vytieraju.
Živé dávam len koľko zožerú, ostatné mrazím.
Obrázok používateľa
lubo rado
 
Príspevky: 11
Založený: 30 Jún 2003 10:52 am
Bydlisko: Vráble

Re: larvy komarov

Odoslaťod Ludo » 20 Júl 2003 13:17 pm

Podla toho čo som tu prečítal asi skúsim kŕmit moje ryby nejakymy nevivinutymi komarmi. Hádam ich niekde zoženiem.
Urcite to bude mojim skalarom chutiť
Obrázok používateľa
Ludo
 
Príspevky: 182
Obrázky: 33
Založený: 26 Máj 2003 20:32 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: larvy komarov

Odoslaťod salik » 26 Júl 2003 17:14 pm

lubo rado napísal:...na živú koretru chodím v noci do starej požiarnej nádrže bez rýb...

tak to ti zavidim, zivu koretru predavaju v akva obchodoch vo viedni, male 2-decove balenie v uzavretom sacku, parada, u nas je len mrazena a aj ta nestoji za nic - po rozmrazeni ostava vsetko plavat na hladine, krmivo je plne vzduchu....
Obrázok
...ale co si tak matne spominam, koretra polskej vyroby neplavala a pekne padala dolu, len neviem kde som ju kupoval...

***************************************
...aby som len nehanil nasu vyrobu, vyskusal som od nich vela mrazenych zmesi, kvalita bola vyborna - Patentka, Srdce Mix, Artemia, Mix Bio Natur A M, Mix Bio Natur B
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: larvy komarov

Odoslaťod Ludo » 08 Aug 2003 20:16 pm

V sude s odstátou vodou na polievanie záhrady som našiel larvy komárov. Skalárom som dal larvy komárov (živé) a žerú to. Chutí im to.
keď som nachytal larvy komárov, na spodu sa mrvili mejaký červi, mali asi 9 milimetrov. Čo mohli byť tie červy zač? :?: :roll:
Obrázok používateľa
Ludo
 
Príspevky: 182
Obrázky: 33
Založený: 26 Máj 2003 20:32 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: larvy komarov

Odoslaťod Vai » 09 Aug 2003 12:20 pm

Viktor napísal:keď som nachytal larvy komárov, na spodu sa mrvili mejaký červi, mali asi 9 milimetrov. Čo mohli byť tie červy zač? :?: :roll:

Mladé patentky - larvy pakomárů.
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: larvy komarov

Odoslaťod skala » 11 Aug 2003 09:04 am

Viktor, ja som ten tvoj sud trochu videl. Ak mas naspodku aj nieco prevnejsie, kus blata apod., mohol si tam mat aj male mnozstvo niteniek - Tubifex najde bentosak skoro v kazdom potoku. Aspon nejake mnozstvo.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: larvy komarov

Odoslaťod cyrano » 26 Okt 2003 19:05 pm

Jedna otazocka, nechcel som zakladat koli tomu novu temu... krmim mrazenymi patentkami... aj vam tak priserne smrdia??? mam obavu ci to predtym nebolo istu dobu rozmrazene a ci sa to nepokazilo... alebo je to normalne ze je to taky humac...
cyrano
 
Príspevky: 65
Obrázky: 3
Založený: 20 Mar 2003 10:55 am
Bydlisko: Bratislava

Re: larvy komarov

Odoslaťod jojko » 26 Okt 2003 22:08 pm

mne nesmrdia teda nevoniam ich. ale mas ich asi pokazene
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: larvy komarov

Odoslaťod majko » 27 Okt 2003 07:33 am

cyrano napísal:Jedna otazocka, nechcel som zakladat koli tomu novu temu... krmim mrazenymi patentkami... aj vam tak priserne smrdia??? mam obavu ci to predtym nebolo istu dobu rozmrazene a ci sa to nepokazilo... alebo je to normalne ze je to taky humac...

Patentky trochu zapacahju. To je normalne.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.