rooxovo aquaCUBE



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: rooxovo aquaCUBE

Odoslaťod roox » 11 Jún 2005 12:45 pm

milop: Z jinýho světa nejsme, alespoň já ne :) jinak držím palce, jdi za svým snem :wink: Já se taky dluoho rozhodoval a studoval tématiku, než jsem se rozhoupal. Chce to akorát si to důkladně promyslet a poučit se z chyb - ze svých, i z chyb ostatních. Takže tu máš jedinečkou možnost učit se z mých chyb...
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Reklama

Re: rooxovo aquaCUBE

Odoslaťod roox » 11 Jún 2005 12:47 pm

Ceco: Zlobit se nemám důvod. Nicmémě trochu mne mrzí, že mne přirovnáváš Mengelemu :( Zajímalo, z čeho tak usuzuješ, protože:

:arrow: Akvárko je v pohodě.
- Obyvatelé si nestěžují, vesele si plavou. Do akva jsem je vpouštěl až po 17ti (otocinclus affinis) a 26ti (tetry krvavé) dnech od založení. Dokonce i krevetkám se v akva líbí. Pouze jedna to nezvládla, když prolezla do filtru sáním. Netušil jsem, že se tak malou štěrbinou protáhne :( Tak následovalo nasazení ziltrační hmoty i na sání (tím i dalšímu vylepšení už tak solidně dimenzované filtrace)
- Rostliny v pozadí rostou jak o život (když vezmu v potaz Raviolčiny informace, tak dosáhly na hnojivo v substrátu). Dokonce Sagittaria subulata několikrát vykvetla !! (viz. moje fotka v sekci rostliny)
- Jediný problém bylo vybrat rostlinu do popředí. Lilaeospis, kterou jsem pečlivě 1,5h sázel, na hnojivo ve dně asi nedosáhla a začla v ní bujet zelená řasa. Případ Glossostigmy je jakoby přes kopírák. Ech. tenellus je na tom už přecejenom o poznání lépe. Je to poměrně větší rostlina a při sázení měla mnohem delší kořeny. Tedy situace je skoro pod kontrolou.

:arrow: Svoje rybičky mám rád a neublížil bych jim. Pokusy na nich neprovádím. A to, že jsem se pustil do "pokusu" s Akadamou ? Co jsem moh jsem si nastudoval, a jak vidíš, mám snahu to tu konzultovat.
:arrow: Jinak nikdo učený z nebe nespadl.. A opovažuji si říct, že ani ty nevíš vše a občas prostě improvizuješ jako všichni.

Takže pevně doufám, že jsem tě alespoň trochu přesvědčil, že nejsem žádnej doktor MENGELE :(
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: rooxovo aquaCUBE

Odoslaťod Ceco » 13 Jún 2005 08:41 am

roox, OK, v pohode. Trosku som to s tym prirovnanim prehnal, prepac, ze som tak vybuchol, nemal som dobru naladu ;). Proste to pust z hlavy. Nech sa dalej dari.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: rooxovo aquaCUBE

Odoslaťod roox » 13 Jún 2005 09:32 am

Ceco napísal:roox, OK, v pohode. Trosku som to s tym prirovnanim prehnal, prepac, ze som tak vybuchol, nemal som dobru naladu ;). Proste to pust z hlavy. Nech sa dalej dari.

jo.. uplne v pohode :) dik
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: rooxovo aquaCUBE

Odoslaťod Raviolka » 13 Jún 2005 11:54 am

roox napísal:Přemýšlím, že vyrobím kryt na 2x 9W lineární zářivky s paticí G23. Jak teď svítíš ty?
Svítím 2x 9 W, úplně stejně jako to plánuješ (odstín 860? a 830, obě dvě 13 hod. denně) - a je to moooooc :shock: Respektive blízko u hladiny rostou řasy, jemný zelený trávníček. Rostliny úplně vyplňují prostor pod a nad hladinou, takže u dna je světla méně. Proti řasám by možná pomohlo zkrátit dobu osvětlení, ale mám všechna akvária napojená na jedny spínací hodiny a zatím mi to tak vyhovuje. Kromě toho, v žádném akváriu mi nerostou krevetky tak rychle jako tady, kde o potravu není nouze 8)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: rooxovo aquaCUBE

Odoslaťod roox » 08 Aug 2005 21:23 pm

Tak ke smutku vsech zucastnenych (ale hlavne me) jsem predevcirem miniakvarko docasne zrusil :( . Co me ktomu vedlo?

- ma celkova neschopnost se mu venovat pro nedostatek casu. Cas, ktery staci zabehlemu 63L akvarku nestaci mene stabilnimi miniakvarecku.
- stetickova rasa + zeleny povlak v popredi na Akadame, scimz si zbyvajici obyvatele 2x krevetka a 1x otik nedovedli poradit. Bohuzel nemam ted prostredky, abych doplnil stavy zivocichu.
- vedomi, ze dalsich 14dni az 3 tydny na tom casove budu jeste mizerneji, nez ted. :(

Takze jsem zbyvajici obyvatele prestehoval do 63L akvarka, kde se jim moc fajn dari. + pridal nekolik peknych zdravych kousku didiplis a zbytek zrusil.

Nicmene behem mesice by se mela situace stabilizovat a proto se chystam NA PODZIM ZNOVU miniAKVARIUM ZPROVOZNIT :!: Tezko ale ted rici v jakem stylu :wink:
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: rooxovo aquaCUBE

Odoslaťod virus31 » 25 Nov 2005 23:05 pm

roox napísal:se chystam NA PODZIM ZNOVU miniAKVARIUM ZPROVOZNIT :!:

Tak jedem jedem, ja uz mam zalozeno jak jiste vis :wink: !
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: rooxovo aquaCUBE

Odoslaťod roox » 08 Mar 2006 00:33 am

Rozhodl jsem se, že svůj 300. příspěvek oslavím updejtem svého tématu. :roll:
No takže po dlouhé době bych tu měl pár novinek...

1/ akva 63L vesele roste, čedič zdá se taky v poho...
___hnojím: CO2 z kvasnic + pár kapek BRUTUSu sem tam, ale snažím se denně
___světlo: stále T8 GE F15W/33 Cool White, která až tak cool není 8)

Obrázok

2/ Boj nad vláknitou zelenou řasou krevetky, zdá se, vyhrály. 8) Akorát ta černá chundelatá řasa ne a ne zmizet... :x

Obrázok

___Otázka: Co tedy co sni?
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.