virusuv aquabox



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod rybka » 08 Mar 2006 21:29 pm

A ja by som sa chcela opytat, ako strihas Micranthemum. Lebo ja ho mam tiez, o chvilu ho budem musiet skracovat, a neviem ako na to. Vdaka :)
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod rybka » 08 Mar 2006 21:32 pm

Aha, uz viem preco mi to pripada ze je to zboku :idea: Lebo na tych prvych fotkach je strk trochu zvazeny doprava :)
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod caloghero » 09 Mar 2006 10:27 am

velmi pekne mini aq, aj ja planujem nieco velmi podobneho len bez ohrevu a filtrovania, myslim si, ze na taketo male akvarko, ktore sa neodkaluje, kvoli "zarastlineniu" v tom dobrom slova zmysle, je schopne sa znova reprodukovat a chybajucu vodu by som len dolieval

plánované osadenstvo: zopar krevetiek, slimacikov, gupiek... veeeela gupiek :lol:
ozaj: fungovalo by to aj keby som za podklad použil kremičitý piesok, už ho mám nachystaný, zopár kamienkov asi jedno mopami
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod virus31 » 10 Mar 2006 16:32 pm

jim napísal:Ešte sa chcem spýtať, virus, odkiaľ berieš také pekné skaly bez vápenca Question a nielen tieto z aquabox-u, ale aj všetky ostatné...
Vicemene je mam z jedne dovolene ve Francii, ale i z jinych zemi, kazdopadne vetsina neni bez vapence, bohuzel.. ted sbiram v prirode v cechach.. chce to mit stesti, ty hezci kameny nejsou na kazdem kroku :) ale mam jeden tip, kde se jich da najit hodne ;) (zelezne hory/vychodni cechy)

rybka napísal:A ja by som sa chcela opytat, ako strihas Micranthemum. Lebo ja ho mam tiez, o chvilu ho budem musiet skracovat, a neviem ako na to. Vdaka
Strihej ho jako vlasy, tj. kdekoliv. Nejlepe vsak tesne nad nejakym listem.. Jeho vyhoda je v tom, ze prestoze z mista strihu vetsinou vypusti dve nove vetve, vypada dobre a nove vetve se daji usmernit.

rybka napísal:Aha, uz viem preco mi to pripada ze je to zboku. Lebo na tych prvych fotkach je strk trochu zvazeny doprava
:) bohuzel drive byl 'nasep' markantnejsi, trochu se to dno sesunulo / zrejme vlivem casteho rejpani pinzetou.. njn, clovek nez dospeje k nejakemu finalnimu reseni, tak to parkrat presazi :)

piranha napísal:kvoli "zarastlineniu" v tom dobrom slova zmysle, je schopne sa znova reprodukovat a chybajucu vodu by som len dolieval
na to trochu bacha. Ja napriklad ted musel asi 3x odkalovat eleocharis (desna prace s minihadickou), protoze se mi v zacatku na nem delala rasa, ktera pozdeji zdechla. Listy, na kterych byla, odumrely a odstrihavat je po jednom je silenost. Takze postupne se listy rozlozily a umoznily vzestup dalsi rase, ktera zase zdechla.. to cele udelalo v podsade travniku docela nevzhlednej humus, ktery bylo potreba odsat, protoze zjevne branil novym vyrustkum eleocharisu.. cas od casu se to proste musi trochu odkalit.. ale delal jsem to poprve za 3-4 mesice zivota akvaria ;) a to neni moc.

piranha napísal:plánované osadenstvo: zopar krevetiek, slimacikov, gupiek... veeeela gupiek
ozaj: fungovalo by to aj keby som za podklad použil kremičitý piesok, už ho mám nachystaný, zopár kamienkov asi jedno mopami
Ty ryby bych ti doporucil, az budes mit akva ve finalni podobe! Rozhodne ne driv a rozhodne ne moc.. az akva doroste do podoby co chci, budu davat 4ks rasbora hengeli (pokud teda nesezenu nejakou boraras brigittae nebo boraras merah)..
ad ten pisek, nevim jestli si predstavim to co ty, ale dbej na to, ze rostliny by mely mit v tak malem akva co nejlepsi substrat pro rust, aby se jim darilo.
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod rybka » 10 Mar 2006 16:57 pm

virus31 napísal:Strihej ho jako vlasy, tj. kdekoliv. Nejlepe vsak tesne nad nejakym listem.. Jeho vyhoda je v tom, ze prestoze z mista strihu vetsinou vypusti dve nove vetve, vypada dobre a nove vetve se daji usmernit.

Asi mam hlupe otazky, ale mam to strihat kazdu vetvicku zvlast alebo mozem vacsimi noznicami viac naraz? Ja ho mam totiz na vacsej ploche, asi 15 x 15 cm.
Vdaka
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod Attila Szabó » 10 Mar 2006 18:57 pm

rybka: keď to vezmeš ako s kosačkou, ako dokážeš pri každej vetvičke odstrihnúť presne nad lístočkom, há???? :wink:
:o :?: :!: :idea: 8) :?
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod virus31 » 11 Mar 2006 21:30 pm

rybka napísal:Asi mam hlupe otazky, ale mam to strihat kazdu vetvicku zvlast alebo mozem vacsimi noznicami viac naraz? Ja ho mam totiz na vacsej ploche, asi 15 x 15 cm.
Vdaka

Tot otazka. Moje mm je na rozloze 15*10, striham vetvicku po vetvicce podle potreby. Taky uz jsem strihal jednim smikem pulku kere, ale neni to ono. Samozrejme jde o subjektivni esteticky pocit :)
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod Peter » 13 Mar 2006 06:27 am

uzasne fotky otika... prezradis tajomstvo odfotenia?
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod thomas111 » 13 Mar 2006 12:43 pm

Peter napísal:uzasne fotky otika... prezradis tajomstvo odfotenia?

maslim ze tasomstvo spociva v cene fotaku (alebo v kvalite). S lacnym smejdom toto asi neodfotime :lol:
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod virus31 » 13 Mar 2006 14:39 pm

Peter napísal:uzasne fotky otika... prezradis tajomstvo odfotenia?
obyc kompakt nikon coolpix 3700 za 5000czk + pevna ruka chirurga a samozrejme ochota otika pozovat ;)

thomas111 napísal:maslim ze tasomstvo spociva v cene fotaku (alebo v kvalite). S lacnym smejdom toto asi neodfotime
viz odpoved vyse ;)
takto vypada
Obrázok
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod thomas111 » 13 Mar 2006 15:07 pm

virus: BLAHOZELAM! I ked nikony su kvalitne fotaky, nikdy by som nepovedal ze s 3x opt. zoomom sa to da tak pekne. Pozdravujem Otika :lol:
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod virus31 » 14 Mar 2006 21:42 pm

maly rychlo update..
eleocharis se vzpamatovava ze sinice (uf, clovek neni par dnu doma a drobna chybka muze vsechno pokazit), mm bylo opet zkusebne zasazeno do prave casto aby udelalo nizky husty bobek :) no a zbytek roste a roste.. ale pomalu :| hlavni ker mm je ted takovej nadivoko, jeste ho musim zkulturnit
Prílohy
aqua3xu.jpg
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod virus31 » 08 Apr 2006 21:33 pm

Dneska jsem do akvaria pridal Rataj ColorFe+ z duvodu maleho mnozstvi zeleza (o.2mg/L). Jsem zvedav co to provede v kombinaci s mnohem jemneji bublajicim CO2 skrz cigaretovy filtr.

Taky bych rad odzkousel rataj brutus. Aspon na nejaky cas misto pmdd, abych nabyl zkusenosti, bohuzel nevim jestli se mi podari davku pro tak male akva nejak namerit, tak aby se mi nerozjely rasy. Nejaky tip? :)
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod rybka » 08 Apr 2006 22:00 pm

Ja davam tiez brutus, mam sice vacsie akva - 60x25x25cm, davam kazdy den 1,5 ml. Kazdy tyzden meriam zelezo, vzdy je to 0.3 - 0.4 a s riasami nemam nejaky velky problem, takze to asi neprehanam :) Takze tebe by stacilo davat asi 0.5 ml denne (ale este nech ti radsej poradia viaceri, nie som odbornik :) )
A ake mnozstvo cukru a drozdia davas na CO2? Lebo ja davam 1/8 drozdia a asi 150-200g cukru, ale v prvych dnoch je to velmi silne, ale zase ked dam menej, vydrzi to kratko. Na take male akva ako tvoje si to neviem predstavit :)
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod virus31 » 08 Apr 2006 23:08 pm

200ml cukru + 1L vody + 4mm pasek z te kostky drozdi.. drzi to tyden, z pocatku (den) to jede tak 2-3bps a pak uz jen 1bps.. pH nemerim, zatim vsichni zijou.

davku pmdd jsem ted upravil na 0.2ml/den kvuli sinici. zrejme jsem to prehnal kdyz jsem neuvazene pred odjezdem na 10dni pryc nakapal par kapek komercniho Tetra Plantaminu (kterej jsem uz kompletne zavrhnul).
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod fugu » 09 Apr 2006 12:45 pm

virus31 napísal:200ml cukru + 1L vody + 4mm pasek z te kostky drozdi.. drzi to tyden, z pocatku (den) to jede tak 2-3bps a pak uz jen 1bps..


susene drozdie ste neskusali? ja rozrabam uz ~1/2 roka so susenym, davam ho len tak 1/4 (malej) mokka lyzicky, ku tomu ~1-1.5dl cukru a cele do 0.5l petflase, vody davam tak 3.5-4dl. buble to +2 tyzdne. vyhodu oproti cerstvemu vidim v ovela pomalsom a hlavne menej burlivom nabehu, lepsej moznosti davkovania a hlavne susene drozdie je mozne vo vlhkotesnom obale (napr. filmovka 8)) skladovat v chladnicke a priebezne spotrebovavat aj cely rok.
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod rybka » 09 Apr 2006 15:11 pm

fugu napísal:drozdie ste neskusali? ja rozrabam uz ~1/2 roka so susenym, davam ho len tak 1/4 (malej) mokka lyzicky, ku tomu ~1-1.5dl cukru a cele do 0.5l petflase, vody davam tak 3.5-4dl. buble to +2 tyzdne. vyhodu oproti cerstvemu vidim v ovela pomalsom a hlavne menej burlivom nabehu, lepsej moznosti davkovania a hlavne susene drozdie je mozne vo vlhkotesnom obale (napr. filmovka 8)) skladovat v chladnicke a priebezne spotrebovavat aj cely rok.

Ano skusala som aj susene, dala som ho jednu celu kavovu lyzicku, a bolo to take silne ze som skoro otravila vsetky rybky :!: :cry:
Takze som sa vratila k cerstvemu, rozkrajala som ho na male kusky, a dala zamrazit, a funguje aj zamrazene :) Vydrzi mi to vzdy 2-3 tyzdne.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod virus31 » 09 Apr 2006 17:58 pm

Ty suseny vyzkousim. Ale nejdriv overim kombinaci Brutusu a ColorFe+. Zatim mam dvojmocne zelezo 0.2mg/L a trojmocne 0.4mg/L.. coz mi prijde malo. Na druhou stranu nevim jak moc je ten test co mam doma objektivni - Aquar Fe Test.

Brutus zkousim na 0.2ml/den. ColorFe+ jsem dal 5ml (Fe jsem mel prekvapive skoro na nule, ted se to zvedlo jak jsem napsal vyse). Uvidime jak se to bude vyvijet.

btw, dneska mi utekla pri cisteni jedna krevetka (rip). Taky jsem presazel trochu eleocharis, v nekterych mistech byl moc nahusto a novym vetvickam se nedarilo, takze ted je provzdusnen a v nekterych mistech naopak zahusten :)
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod virus31 » 11 Apr 2006 21:16 pm

Bushy snow ;)

maly photo update..
Prílohy
aq0ga.jpg
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod Silvester Valentin » 26 Apr 2006 18:14 pm

virus31 napísal: Vodu nevymenuju pouze dolivam odparenou


Smiem vediet aku? RO ci normal vodovodnu...
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod virus31 » 27 Apr 2006 17:16 pm

Silvester Valentin napísal:
virus31 napísal: Vodu nevymenuju pouze dolivam odparenou
Smiem vediet aku? RO ci normal vodovodnu...

odstatou z vodovodu
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod virus31 » 30 Máj 2006 00:59 am

Tak po vseljakem testu/pokusu s brutusem od rataje asi na chvilku prejdu zpet k pmdd. Denni davka 1ml na ~13L vody + obcasne doplneni ColourFe+ nejak rostlinam nezabira a cas od casu se objevuji zluta mista.. nejvic me to trapi u eleocharisu, kterej sice roste hezky, ale je v nem taky plno hnedych stonecku, ktere pomalu odchazi. Vyssi davky hnojiva uz nechci davat, protoze by se mohly rozjet rasy.

Dale hledam vhodneho kandidata na hnojivo do dna. Bivoj je podle me nefunkcni nebo ho davam malo - na plose 25x10cm (travnik eleocharisu) jsou 4 kulicky. Prijde mi, ze kdyz by tam nebyl,tak se nic nestane. Mate nejaky tip na hnojivo do dna?

Co se tyka vysazeni ryb, tak porad bych hrozne rad sehnal boraras brigittae, bohuzel nestiham pravidelne sledovat nabidku http://www.profi-aquarium.cz/ryby.html a tak je mozny ze mi vzdycky utecou. Kazdopadne jako alternativu mam Boraras urophthalmoides.

Lileaopsis brasiliensis se zacalo docela darit a prestoze roste dost pomalu, roste :] Tak jako o eleocharisu chystam clanek na blog o lileaopsisu. Snad to bude brzy.
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod majko » 30 Máj 2006 09:16 am

virus31 napísal: Mate nejaky tip na hnojivo do dna?

http://www.jbl.de/factmanager/frame_pag ... e=2&Id=109
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: virusuv aquabox

Odoslaťod nanuska » 30 Máj 2006 10:24 am

::toto pouzivam aj ja,... pod cryptocoryny ju vkladam celu, pod mensie rastliny(eleocharis, glossa,...) ju rozdrvim a vkladam len kusky
::jedna gulicka sa da u nas na severe kupit za cca 18Sk :D
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.