Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod wild » 20 Dec 2005 09:57 am

Rozmyslal som ako by som vyhol kupe draheho co2 setu a tak ma napadlo urobit si jednoduche zariadenie na pustanie co2 priamo zo sifonovej flase....
potrebujete len na to plech skrutku a maticu,skrutku a maticu doporucujem co s najmensim stupanim....
Vystrihol som si z plechu kruhovy tvar ktory sa da nasunut na hrdlo flase...na konci som plech ohol a na to miesto som vyvrtal dieru a privaril maticu...teraz uz len stacilo naskrutkovat skrutku,ktora doraza na packu,ktora otvara ventil...
zatial to len skusam,vcera som to len pustil do 80l akvaria,do flase som napustil 3 bombicky na viac som uz nemal odvahu :? pocitam,ze ako sa bude co2 minat tym bude aj mensi tlak,cize budem musiet skrutku trosku viac zaskrutkovat....budem vas informovat ako mi to funguje a hlavne ako dlho mi ta napln vydrzi,ale zatial jedine starosti co ma mozu cakat je vymena naplne a vyrovnavanie tlaku co2 ktrore pojde do akvarka,ale myslim si ze je to bezbecne lebo tlak sa bude len znizovat....
vo fotoabume je "nakres" ako to asi vyzera...ale picaso urcite nie som :roll:
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod nurofen » 20 Dec 2005 10:36 am

no napis teda, hlavne ze ako ti funguje davkovanie, ci to nebude jednoducho a príliš rýchlo!...pripadne opacne alebo striedavo...inac celkom dobra inspiracia, nieco podobne vyskusam aj ja ale najprv si pockam ako to dopadne s tebou :P
nurofen
 
Príspevky: 24
Založený: 05 Mar 2005 16:54 pm
Bydlisko: Senec

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod Atilla » 21 Dec 2005 09:13 am

sifon je 2-y medzistupen :)

1.burcak
2.sifon
3.CO2 bomba

casom prejdes na bod 3 alebo prestanes pridavat co2
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod wild » 21 Dec 2005 09:22 am

to mas pravdu!aj to tak chcem urobit,len ten treti stupen je predsa na 100l akvarko aj trosku zbytocny,ale chcem si zaobstarat nejake 600 litrove akvarko,kde sa to uz vyplati 8) tam mi uz nebude stacit ani flasa zo zvaracky :o
inac uz druhy den to funguje bezchybne a pocet bubliniek je skoro rovnaky ako vcera.
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod jozino » 10 Feb 2006 19:57 pm

Ako pokracujes so sifonkou? :shock: funguje to podla tvojich predstav?davkovac si este nejako vylepsil,alebo je to postarom podla povodneho nakresu? :D spekulujem nieco podobne,ale zautomatizovat to podla tlaku,ak ti to slape v pohode,tak skusim nieco jednoduche a lacne na to dospekulovat:)
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod ObiWanKenobi » 12 Feb 2006 13:49 pm

caute chalani

nes som zaviedol do akvaria CO2 zo sifonovej flaše!!! Mam taky mali problem!! Zvon som urobil zo 4 skiel ktore som si dal odrezať v sklenarstve, zlepis som ich silikonom a hore som dal plexisklo z dierou do ktorej som silikonom nalepil priamo spätný vetil!!! Ked som to na test napustil vodou tak to neprepustilo ani kvapku!!!! Aj ked som dal do akvaria zvon vcera vecer bol plny vzduchu a hladiny vody do rana nestupla vo zvone!!! Ale ked som napustil rano Co2 do zvona tak asi po 5 hodinach hladiny vysla asi o 4 cm hore!!! je mozne ze voda si Co2 odobera a tympadom stupa hladina vo zvone???

Dakujem ak mi niekto poradi!!!
ObiWanKenobi
 
Príspevky: 14
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2006 22:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod kenny » 12 Feb 2006 18:54 pm

CO2 ma vecsiu rozpustnost vo vode ako vzduch. takze preto ti to tak rychlo stuplo lebo sa cely CO2 rozpustil...
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod ObiWanKenobi » 24 Feb 2006 10:15 am

Caute

Potreboval by som poradit ci existuje nejaká iná možnosť ako dostat zo sifónovej flaše do vody Co2 ako cez difúzny zvon ktorý sa naúšta co2 ???

Vdaka
ObiWanKenobi
 
Príspevky: 14
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2006 22:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod michal_ » 24 Feb 2006 19:38 pm

nazdar...ja mam taku otazku...sifonovu flasu mam doma..kde zozeniem bombicky?? uz som bo asi v 3 obchodoch a nic..
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod Silvester Valentin » 24 Feb 2006 20:10 pm

michal_ napísal:nazdar...ja mam taku otazku...sifonovu flasu mam doma..kde zozeniem bombicky?? uz som bo asi v 3 obchodoch a nic..


vraj ich mavaju v tescu na hlavnom (ci kamennom?) namesti. ale ak chodis do symbiozi tak pri nej je pozicovna videokaziet a novino. stanok. tak v tom stanku ich maju 16 sk na vymenu...
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod Mimo9 » 10 Mar 2006 20:12 pm

A aky je Váš názor na Take malé fľašky CO 2 od firmy SERA? Obsah setu fľaša a difúzor do ktoreho sa privádza CO 2 hadičkou. Dostať to v niektorých akvaristikách a HB. Dakujem za názor.
Mimo9
 
Príspevky: 17
Obrázky: 15
Založený: 16 Jan 2006 18:36 pm
Bydlisko: R.Sobota

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod michal_ » 10 Mar 2006 23:48 pm

Mimo9 napísal:A aky je Váš názor na Take malé fľašky CO 2 od firmy SERA? Obsah setu fľaša a difúzor do ktoreho sa privádza CO 2 hadičkou. Dostať to v niektorých akvaristikách a HB. Dakujem za názor.


ak mas na mysli tu zelenu...flasku za 200 korun tak jednu mam doma...
11 gramov je tam a som si to prepocital.. je to okolo 10m kubickych pllynu... plnim tym zvon v 30l akva.. uz asi mesiac..aj viac krat denne..ma asi deci az 2 neviem presne ;) .. takze by mi to malo vydrzat dost dlho...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod michal_ » 10 Mar 2006 23:52 pm

no este mam poznamku ak chcete lacno malo co2...
tak zobrat taku flasku od roztoku na cocky... asi 3 4 deci ma...
uvarit trocha kvasiniek a spolu s cukrom pouzit ako zivnu podu
do flasky napichnut kusok slamky na ktorej duhy koniec sa nastokne ihla...taka na pichanie do zil...a na ato sa nastokne hadicka... cele sa to musi dobre zaizolovat a ide to tiez dost dlho...

a je to aj dobre regulovatelne..skrtitkom a nespati to ani to neni tak velke ako nejaka pet flasa..

a da sa s tym lahko plnit zvon... toto zivy asi 70l akva viac ako mesiac ale prvy pokus mi dlho unikal do vzduchu aj ...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod majko » 11 Mar 2006 09:04 am

Co2 z kvasnic nikdy neskrtit ! Ak by sa vam to totiz podarili naozaj utesnit tak mate o vymalovanie postarane :mrgreen:
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod thomas111 » 11 Mar 2006 11:13 am

michal_ napísal:no este mam poznamku ak chcete lacno malo co2...
tak zobrat taku flasku od roztoku na cocky... asi 3 4 deci ma...
uvarit trocha kvasiniek a spolu s cukrom pouzit ako zivnu podu
do flasky napichnut kusok slamky na ktorej duhy koniec sa nastokne ihla...taka na pichanie do zil...a na ato sa nastokne hadicka... cele sa to musi dobre zaizolovat a ide to tiez dost dlho...

a je to aj dobre regulovatelne..skrtitkom a nespati to ani to neni tak velke ako nejaka pet flasa..

a da sa s tym lahko plnit zvon... toto zivy asi 70l akva viac ako mesiac ale prvy pokus mi dlho unikal do vzduchu aj ...


ja som z tych blbsich asi...nemas foto?
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod Pittler » 11 Mar 2006 12:14 pm

Co2 z kvasnic treba skrtit,hlavne vtedy ak ako reaktor pouzivas vnutotný filter.Ak by sa neskrtilo filter by vycucal vsetok co2 z pet flase a sosal by dalej a dalej,co by malo za nasledok stlacanie flase a vpustanie burciaku do akva.Samozrejme treba to mat nastavené tak aby sa zvolil spravny pomer medzi reaktorom a pet flasou.
Obrázok používateľa
Pittler
 
Príspevky: 52
Obrázky: 38
Založený: 07 Feb 2005 14:56 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod michal_ » 11 Mar 2006 13:46 pm

majko napísal:Co2 z kvasnic nikdy neskrtit ! Ak by sa vam to totiz podarili naozaj utesnit tak mate o vymalovanie postarane :mrgreen:


no ono to asi nikdy nebude uplne uskrtene...vzd to isto ujde nejako..sak aj cez samotne makcene pvc prejde co2
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod Pittler » 11 Mar 2006 13:52 pm

nesmie to byt uskrtené,iba trocha priskrtené a to je rozdiel
Obrázok používateľa
Pittler
 
Príspevky: 52
Obrázky: 38
Založený: 07 Feb 2005 14:56 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod michal_ » 11 Mar 2006 13:53 pm

thomas111 napísal:ja som z tych blbsich asi...nemas foto?



hm nemam... ale ked budem mat cas ti to nakreslim ;) ...alebo nabuduce odfotim...ale postup este raz... flasa ma taku gumu ako uzaver na ihlu..
(poznas...prides k lekarke zobere flasticku..pichne do nej natiahne a pichne do teba)
do tej napichnes slamku..napriklad z lizatka taku hrubu...na nu nastoknes ihlu zo striekacky ale tou stranou co ide na na striekacku..cize ihla ti smeruje hore z flase a na to das hadicku a poriadne setko pozatahujes parafinovou paskou..to ja ta co ju natahujes..a na sa tak oblepi...

no a mne to takto ide dlho a dobre... sa to davkuje lebo ta ihla to super skrti takze to zo zaciatku hned nevyfuci...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod michal_ » 11 Mar 2006 14:03 pm

Pittler napísal:nesmie to byt uskrtené,iba trocha priskrtené a to je rozdiel


no ako nikdy to uplne nezaskrtis...to fici njekadial cez izolaciu..takze ja si to dovolim aj uplne zaskrtit ;) a v izbe je aj trocha zimsie..takze sa nemnozia jak blaznive...
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod Pittler » 11 Mar 2006 14:53 pm

Zaskrtim to iba tak aby nevznikol velky tlak v pet flaske a ak by to nebolo priskrtene to znamena bez tlaku,tak potom by mi reaktor vytiahol vsetok co2 co by malo za následok stlacenie a vniknutie burciaku do akva.Najlepsie je pouzivat tvrdené pet flase,kedysi boli vratné,ale najidealnejsie je ako to tu uz bolo velakrát spominané tlakové co2 flase.
Obrázok používateľa
Pittler
 
Príspevky: 52
Obrázky: 38
Založený: 07 Feb 2005 14:56 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod majko » 11 Mar 2006 20:40 pm

Pittler napísal:Ak by sa neskrtilo filter by vycucal vsetok co2 z pet flase a sosal by dalej a dalej,co by malo za nasledok stlacanie flase a vpustanie burciaku do akva.

Znacne precenujes podtlak ktory taky filter vytvori. A priskrtenim ten podtlak neznizis. Tlak pred a za skrtitkom sa vzdy bude chciet vyrovnat. Zaskrtenim len urcis ako rychlo sa ten tlak vyrovna....
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod ObiWanKenobi » 12 Mar 2006 12:38 pm

Caute

Potreboval by som poradiť!!! Podlamojho názoru je pridávanie Co2 v mojom akvariu cez sifonovú flašu neuspesne!!! Chcel by som sa spytat ci mozem v sifonovef flaši zamiešať priamo vodu z CO2 a takto natlakovanu vodu vpuštat do akviaria!!! Mam 400l akvarium a este by ma zaujimalo ze pri takomto davkovani neotrávim ryby ked pouzijem denne jednu sifonovú bombičku!!

Dakujem za odpoved!!
ObiWanKenobi
 
Príspevky: 14
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2006 22:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod Pittler » 12 Mar 2006 13:48 pm

Myslím že je to nerealizovatelné.Zvlast pre tak velky objem.Jedna sifonka v 400-ke ryby neotrávi.
Obrázok používateľa
Pittler
 
Príspevky: 52
Obrázky: 38
Založený: 07 Feb 2005 14:56 pm
Bydlisko: Martin

Ďalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.