mam prilis horucu vodu v akvariu "vdaka" neonu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

mam prilis horucu vodu v akvariu "vdaka" neonu

Odoslaťod TNT » 30 Okt 2004 13:30 pm

Mam 60 litrove akvarko a v nom 26 rybiek. AKVARKO je zabudovane do skrine a mam prilis horucu vodu v akvariu "vdaka" neonu 17W- prilis hreje. Rybky to nie velmi dobre znasaju nakolko chcu teplotu vody okolo 25 stupnov a teraz je 28-29 stupnova voda. Da sa to nejak vyriesit?
:(
TNT
 
Príspevky: 3
Založený: 20 Okt 2004 16:32 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Tepla voda

Odoslaťod nino_q » 30 Okt 2004 18:38 pm

nepises ake tam mas ryby, ale pokial to nie su studenovodne (co v 60l akvarku asi nebudu) tak 28-29 stupnov pre ne nieje ziadny problem
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Tepla voda

Odoslaťod milop » 30 Okt 2004 22:42 pm

teplota by pre klasické akvarium a tropické ryby vyhovovala, o aké akvarium a ryby sa jedná?
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Tepla voda

Odoslaťod andy.betta » 30 Okt 2004 22:43 pm

No ale tolko ryb v 60l akva tak to je riadny nasup :!: :!: :!: Asi vodu zohrieva teplo , ktore vznika ich vzajomnym trenim :o
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Tepla voda

Odoslaťod Phantom » 31 Okt 2004 18:03 pm

Jeden krasny tercovec jemu tepla voda nic nerobi praveze ju potrebuje(:
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tepla voda

Odoslaťod TNT » 31 Okt 2004 22:11 pm

V akvarku mam 2gupky, 11tetry, 5platy, 6molly, 2botie, a na nete som zistil ze tieto rybky maju radi 24 stupnovu vodu...
TNT
 
Príspevky: 3
Založený: 20 Okt 2004 16:32 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Tepla voda

Odoslaťod andy.betta » 31 Okt 2004 22:59 pm

Osobne si nemyslim, ze je mozne neonom drzat teplotu v akvariu na 28-29-tich stupnoch pri normalnej izbovej teplote. Ale budiž. Znizit teplotu by Ti pomohlo osadenie krycieho skla, alebo premiestnenie svetla dalej od akvaria,ale tym znizis intenzitu osvetlenia. Aku mas teplotu vody rano pred zapnutim osvetlenia? Skor si myslim, ze ak mas ohrev zabezpeceny ohrievacom , tak prave v nom je pes zakopany. Bud blbne termostat, alebo si pred prvym pouzitim ohrievaca neprecital poriadne navod. V nom sa doslovne uvadza, ze treba nechat ohrievac vo vode pred prvym pouzitim nejaky cas nezapnuty, aby sa vyrovnali teploty vody a termostatu. Napis nam nieco konkretnejsie, aby sme Ti mohli lepsie pomoct.
P.S. Ak je to tak , ako pises, rad by som od Teba ten neon kupil ( a urcite nie som jediny, kto by sa potesil faktu, ze 17w mu staci na svetlo+ohrev)
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Tepla voda

Odoslaťod Peter » 01 Nov 2004 10:05 am

28-29 stupnov je uz dost vysoka teplota, ale este v medziach normy. Ryb je tam urcite vela, tie botie narastu.. ale aj ostatne snad okrem tetier nepatria medzi malinke rybicky. TNT nepise ze ma termostat, ale termostat zabezpecuje len ohrievanie do urcitej teploty, ak je teplota vyssia, je termostat zbytocny. Ale asi treba skontrolovat jeho nastavenie. Je to klasicky problem pre male akvaria zabudovane do skrine, teplo sa nerozptyluje. Naozaj nie je zrejme ina moznost ako dat krycie sklo (asi tam uz je), zvysit vzdialenost neonu od hladiny vody, nainstalovat ventilator z PC, vybrat akvarium zo skrine a umiestnit ho do volneho priestoru, kupit vecsie akvarium, castejsie vymienat vodu za studensiu, hadzat kocky ladu.... a ine ma nenapada. Myslim, ze najlepsie riesenie je kupit vecsie akvarium, vzhladom na osadenstvo (ale to by uz asi nemohlo byt v skrini).
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Tepla voda

Odoslaťod TNT » 01 Nov 2004 22:26 pm

Ohrievac nemam, krycie sklo som namontoval, pridal kocky ladu a teplotu mam uz len 27. Rano mam 24 a k veceru 27 stupnov. To hadzanie ladu je ne velmi prakticke, ale ten napad s chladicom PC je dobry. Ale ked sa da zniest ta 27 stup. voda a rybkam to nijak neublizi tak by to malo byt uz asi okey. Diky.
TNT
 
Príspevky: 3
Založený: 20 Okt 2004 16:32 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Tepla voda

Odoslaťod Dragon » 14 Aug 2005 10:25 am

TNT: ja mam niekedy v izbe v lete tiez poriadne teplo, a takisto mi raz vystupila teplota na 29 stupnov. Lepsie riesenie ako hadzanie ladu do vody je dat si zamrznut flasku naplnenu do tristvrte vodou a potom ju iba ponorit do akva.. Teplota ti klesne na kolko chces a potom ju len vyberies a mozes dat znova zamrazit na neskor:) Ja to tak robim v 100 litrovom akvarku a funguje to super. Flasku si len najprv z vonkajsej strany pekne ocisti (nie ziadnym saponatom) a mozes to skusit... Caf
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Tepla voda

Odoslaťod Cosita » 11 Mar 2006 20:46 pm

Hladala som rady na tuto temu a nasla som... tiez mam v akvarku vodu 27 - 29 stupnov. Nie je zabudovane v skrini, je na chodbe, kde nesvieti slnko a nie je tu ani radiator, ja sama neviem, ako je to mozne... neony zohreju vodu mozno tak o 1 stupen, jeden z dvoch som uz odpojila (i tak to strasne vysvecovalo)... ludia mi vraveli ze mam pokazeny teplomer, tak som kupila druhy ale ukazuju rovnako :?
Ohrievac je nastaveny na minimum co je u mna 20 stupnov, ten sa este ani nezapol odkedy to akvarko mam...
Napad s kockami ladu ma pobavil, hned som si to predstavila... akvariovy barman :lol:
Dragon dik za tip s flasou :)
A nevadi rybkam ze tam maju nieco take ladove ? Nemozu z toho napriklad prechladnut ?
Teda ja tam este rybky nemam, ale planujem chi chi :roll:
Cosita
 
Príspevky: 16
Založený: 05 Mar 2006 13:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tepla voda

Odoslaťod vysluzil2 » 12 Mar 2006 08:51 am

Teplota moze pri tychto rybkach aj 30 stupnov,chybu robis niekde inde.V lete mavam tieto teploty .Bodaj by som mal po cely rok.Mlade vynikajuco rastu,stare su vo vynikajucej kondicii arastliny-jedna basen.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Tepla voda

Odoslaťod Cosita » 12 Mar 2006 10:09 am

vysluzil2 napísal:Teplota moze pri tychto rybkach aj 30 stupnov,chybu robis niekde inde.


Toto bolo mne ci komu ? Mna by teda zaujimalo v com robim chybu ked okrem merania teploty a parametrov vody nic nerobim, ani rybky este nemam (okrem bettiaka ale ten je inde) 8) Tak upresni...

Rastliny mam tri a su krasne, ale su tam len tyzden, tak to este vela neznamena, ale na teplo si asi uz stihli zvyknut :wink:
Odvcera mam v akvarku stabilne 27,5 stupna, test vody dopadol vyborne, jeden neon na osvetlenie bohato staci, tak uz som rozhodnuta supnut tam prve rybky... prinajhorsom vyuzijem mrazenu flasu s vodou :roll:
Cosita
 
Príspevky: 16
Založený: 05 Mar 2006 13:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tepla voda

Odoslaťod afra » 12 Mar 2006 10:49 am

Ahojte. Cudujem sa ze nikto nevie v com je problem.Ja mam akva bez termostatu,ale len cez zimu. V lete by tam uz bola vysoka teplota. Riesenie : neonova trubica ako samotna produkuje zanedbatelne teplo,co sa zohrieva je """TLMIVKA""". (to je ten stvorec,to najtazsie v neone. Staci zakupit par metrov drotu,v obchode vam poradia co treba do neonu a vylozit tlmivku mimo krit osvetlenia. A verte mi je to tak. Ale zapojit to nechajte odbornikovi. Nie je to ziadna veda,ale treba davat pozor na par veci. Ved je to elektrika. dufam ze som vam pomohol.
afra
 
Príspevky: 14
Obrázky: 5
Založený: 05 Feb 2006 18:14 pm

Re: Tepla voda

Odoslaťod skinner » 12 Mar 2006 10:52 am

heh... to ja mam problem s malym akva, ze tam mam iba 20 stupnov a to donho svietim 40W... a ma 40 litrov ... ohrievac tam nemam... Ten mam iba vo velkom akva...
Obrázok používateľa
skinner
 
Príspevky: 45
Obrázky: 1
Založený: 08 Feb 2006 15:04 pm

Re: Tepla voda

Odoslaťod jacik » 12 Mar 2006 11:14 am

26 malych ryb (gupky, tetry, platy, molly, botie) je v 60L s dostatocnou filtraciou ok. rastu botii sa netreba bat, v beznych akvariach (do 100L) dorastaju iba do cca 7-8cm.
rozdiel v teplote po zapnuti osvetlenia o 3°C je bezny. v literature sa dokonca uvadza ze primerane vykyvy teploty v priebehu dna posobia na ryby stimulujuco. ak sa ti zda ze teplota je vysoka, tak by som znizil teplotu v miestnosti alebo dal osvetlenie vyssie, pripadne lepsie odvetral kryt. pc ventilator by v malom akva mohol pomoct ale pokial ho nechas na 12V tak bude hlucny.
hadzanie ladu je krizove riesenie, ktore ta zrejme casom omrzi.
aj ziarivky t8 produkuju teplo. dokonca na t5 neudrzite ani ruku. vyvedenie tlmivky mimo kryt pomaha. navody na zapojenie su napr. na http://sk.wikibooks.org/wiki/Lineárne_Žiarivky
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Tepla voda

Odoslaťod thomas111 » 12 Mar 2006 12:28 pm

jacik, tak toto je super napad. Ty tiez pouzivas taketo predradniky?
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Tepla voda

Odoslaťod dudo2 » 12 Mar 2006 13:28 pm

kricie sklo daj kusok vyšie a osvetlenie odvetraj,akej farby máš kryt svietidla?
dudo2
 
Príspevky: 5
Založený: 05 Mar 2006 12:45 pm
Bydlisko: Lc

Re: Tepla voda

Odoslaťod Cosita » 12 Mar 2006 14:12 pm

Otvorila som tuto temu po 7-ich mesiacoch od posledneho prispevku, ale sa mi zda ze vy reagujete na tie stare... :wink:

Ja nemozem (ani nechcem) robit nic s krycim sklom, odvetranim ani s tlmivkou, lebo mam akvariovy set Cayman (vid album) kde je vsetko zabudovane v kryte a urcite to nejdem rozoberat a pridavat nejake nudzove riesenia...
Ale rovnako nemozem kupit nejake chladenie akvarka za 30 000,-
Takze flasa so zamrazenou vodou to vyhrava :roll:

Skinner keby som nemala ohrievac spolu s filtrom, tak ti ho venujem... mne je nanic a tebe by sa zisiel :o
Cosita
 
Príspevky: 16
Založený: 05 Mar 2006 13:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tepla voda

Odoslaťod skinner » 12 Mar 2006 15:19 pm

Cosita napísal:Otvorila som tuto temu po 7-ich mesiacoch od posledneho prispevku, ale sa mi zda ze vy reagujete na tie stare... :wink:

Ja nemozem (ani nechcem) robit nic s krycim sklom, odvetranim ani s tlmivkou, lebo mam akvariovy set Cayman (vid album) kde je vsetko zabudovane v kryte a urcite to nejdem rozoberat a pridavat nejake nudzove riesenia...
Ale rovnako nemozem kupit nejake chladenie akvarka za 30 000,-
Takze flasa so zamrazenou vodou to vyhrava :roll:

Skinner keby som nemala ohrievac spolu s filtrom, tak ti ho venujem... mne je nanic a tebe by sa zisiel :o


:D hhh si zlata :) ... Horne 180l mam zariadene... spodne mam iba ako deroraciu na chov gubiek :wink: Tie vydrzia vsetko... Ani jedna z nich nieje kupovana... Vsetko moj chov. Urcite by sa im lepsie darilo vo vetsiom akva s teplejsov vodov ale vytlacil som ich do dolneho ked som zacal chovat skalare
Obrázok používateľa
skinner
 
Príspevky: 45
Obrázky: 1
Založený: 08 Feb 2006 15:04 pm

Re: Tepla voda

Odoslaťod skinner » 12 Mar 2006 15:21 pm

Cosita : 30 000 za chladenie hhh.. To tam chces namontovat klimatizaciu z auta :o
A ovladaci panel si daj do akva nech si rybky volia teplotu same aka im vyhovuje :wink:
Obrázok používateľa
skinner
 
Príspevky: 45
Obrázky: 1
Založený: 08 Feb 2006 15:04 pm

Re: Tepla voda

Odoslaťod ExtremeSin » 12 Mar 2006 15:31 pm

Cosita napísal: tiez mam v akvarku vodu 27 - 29 stupnov. Nie je zabudovane v skrini, je na chodbe, kde nesvieti slnko a nie je tu ani radiator, ja sama neviem, ako je to mozne... neony zohreju vodu mozno tak o 1 stupen, jeden z dvoch som uz odpojila (i tak to strasne vysvecovalo)... ludia mi vraveli ze mam pokazeny teplomer, tak som kupila druhy ale ukazuju rovnako :?
Ohrievac je nastaveny na minimum co je u mna 20 stupnov, ten sa este ani nezapol odkedy to akvarko mam...


Skus zmerat teplotu vzduchu na chodbe :wink:
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tepla voda

Odoslaťod Cosita » 12 Mar 2006 15:32 pm

Skinner to som na fore kdesi citala ze chladenie do akvarka... a tam boli ceny aj 250 000,- :lol: To nie je moj vymysel :wink: A som napisala ze to nechcem :P
Vela stastia tvojim gupkam, apson budu odolne :)
Cosita
 
Príspevky: 16
Založený: 05 Mar 2006 13:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tepla voda

Odoslaťod Cosita » 12 Mar 2006 15:34 pm

ExtremeSin mam davno odmerane... pohybuje sa to okolo 25 - 26 stupnov... ak mi chces mudro poradit vypnut radiator, tak ziadny tu nemam :?
Cosita
 
Príspevky: 16
Založený: 05 Mar 2006 13:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.