Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod ObiWanKenobi » 12 Mar 2006 14:24 pm

Preco myslis ze je to nerelizovatelne?? Vsak ja vlasne vpustim do akva rovnaký objem Co2, len uz bude rozpustený vo vode!!! Podlamna tlakom v sifonke si voda skorej naviaze CO2 ako vo zvone!!
ObiWanKenobi
 
Príspevky: 14
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2006 22:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod skinner » 12 Mar 2006 14:27 pm

Tak teraz poradte mne.
Vyrobil som si CO2 z kvasiniek... Zobral som umelu flasku... Vrchnak som prevrtal, dal tam hadicku a zasilikonoval. Do 1.5l flasky som dal kvasinky a asi 3 polievkove lyzice cukru... pridal liter teplej vody a rozmiesal... Pripevnil vrchnak s hadickou na ktorej koniec som dal vzduchovy kamen. Asi po 20 min mi zacali valit krasne bublinky... Slo mi to asi 24 hodin...
Uz to skusam 2hy krat.
1x to bolo cez 2 flasky s precistenim... a to my vydrzalo 12h ... Ale nemal som to zasilikonovane len tak som to skusal.

Je to neako malo... 24h. Co robim zle??? Malo kvasiniek? Dal som asi polku z toho maleho balenia... Vyskusam dat asi cele :|
Obrázok používateľa
skinner
 
Príspevky: 45
Obrázky: 1
Založený: 08 Feb 2006 15:04 pm

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod Pittler » 12 Mar 2006 14:49 pm

Preto si myslím že je to nerealizovatelné,lebo stat 10h.pri akva sa mi zdá byt dost nepraktické.Navyse nemas prehlad kolko tam toho lejes.Podla mna co2 by sa mal vo vode rozpustat postupne,co by sa pri tvojom systeme nedialo.
Obrázok používateľa
Pittler
 
Príspevky: 52
Obrázky: 38
Založený: 07 Feb 2005 14:56 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod michal_ » 13 Mar 2006 01:42 am

skinner napísal:Tak teraz poradte mne.
Vyrobil som si CO2 z kvasiniek... Zobral som umelu flasku... Vrchnak som prevrtal, dal tam hadicku a zasilikonoval. Do 1.5l flasky som dal kvasinky a asi 3 polievkove lyzice cukru... pridal liter teplej vody a rozmiesal... Pripevnil vrchnak s hadickou na ktorej koniec som dal vzduchovy kamen. Asi po 20 min mi zacali valit krasne bublinky... Slo mi to asi 24 hodin...
Uz to skusam 2hy krat.
1x to bolo cez 2 flasky s precistenim... a to my vydrzalo 12h ... Ale nemal som to zasilikonovane len tak som to skusal.

Je to neako malo... 24h. Co robim zle??? Malo kvasiniek? Dal som asi polku z toho maleho balenia... Vyskusam dat asi cele :|


hm..podla mna ti to njekde unika..ked to ide tak rychlo..inac cim ich je menej tym dlhsie sa mnozia ;)..
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod michal_ » 13 Mar 2006 01:43 am

hm..podla mna ti to njekde unika..ked to ide tak rychlo..inac cim ich je menej tym dlhsie sa mnozia ;)..


alebo sa ti nemnozia delenim a sa ti vsetky paria ;)..
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod KeXo » 13 Mar 2006 08:08 am

skinner napísal:Tak teraz poradte mne.
Vyrobil som si CO2 z kvasiniek... Zobral som umelu flasku... Vrchnak som prevrtal, dal tam hadicku a zasilikonoval. Do 1.5l flasky som dal kvasinky a asi 3 polievkove lyzice cukru... pridal liter teplej vody a rozmiesal... Pripevnil vrchnak s hadickou na ktorej koniec som dal vzduchovy kamen. Asi po 20 min mi zacali valit krasne bublinky... Slo mi to asi 24 hodin...
Uz to skusam 2hy krat.
1x to bolo cez 2 flasky s precistenim... a to my vydrzalo 12h ... Ale nemal som to zasilikonovane len tak som to skusal.

Je to neako malo... 24h. Co robim zle??? Malo kvasiniek? Dal som asi polku z toho maleho balenia... Vyskusam dat asi cele :|

O Tvojom probleme sa docitas viac tu :arrow: viewtopic.php?t=1101

No a ak by sa Ti nechcelo citat :arrow: Tvoj problem je podla mna v malom mnozstve cukru. Aj ja som daval volakedy len 3 lyzice podla navodu a bublalo mi to len kratku dobu. Treba dat aspon 300g a drzat to pri teple a fici to aj 3 tyzdne.
Obrázok používateľa
KeXo
 
Príspevky: 47
Založený: 20 Jan 2006 10:41 am
Bydlisko: Trnava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod Radius » 13 Mar 2006 15:52 pm

skinner napísal:Tak teraz poradte mne.
Vyrobil som si CO2 z kvasiniek... Zobral som umelu flasku... Vrchnak som prevrtal, dal tam hadicku a zasilikonoval. Do 1.5l flasky som dal kvasinky a asi 3 polievkove lyzice cukru... pridal liter teplej vody a rozmiesal... Pripevnil vrchnak s hadickou na ktorej koniec som dal vzduchovy kamen. Asi po 20 min mi zacali valit krasne bublinky... Slo mi to asi 24 hodin...
Uz to skusam 2hy krat.
1x to bolo cez 2 flasky s precistenim... a to my vydrzalo 12h ... Ale nemal som to zasilikonovane len tak som to skusal.

Je to neako malo... 24h. Co robim zle??? Malo kvasiniek? Dal som asi polku z toho maleho balenia... Vyskusam dat asi cele :|


Tak rozhodne cele balenie kvasiniek nedavaj. keby si to tam dal cele, tak by to bublalo este rychlejsie. Problem je v cukre, daj ho tam viac ako vravel kexo. A ked ti to bude stale tak malo bublat, tak potom ti to nekde fuci :P
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod Pštros » 13 Mar 2006 17:48 pm

s tym unikanim sa mi to vidi najpravdepodobnejsie. Ja som robil vrchnaciky (chemopren a silikon) a dva pary mi prepustali. Ten treti zatial drzi a rozdiel je obrovsky. Uz mam burciak 5 tyzdnov a ficiii.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod Raviolka » 13 Mar 2006 19:27 pm

skinner, připojuju se k názoru, že dáváš hodně málo cukru a naopak moc kvasnic! Kvasnice cukr rychle spotřebují a pak nemá co bublat. Já dávám do 0,5 l flašky jenom 1/20 kostky čerstvých kvasnic a k tomu 1,5 dcl cukru, vydrží to déle než měsíc.
P.S. Jestli dáváš čerstvé kvasnice, tak v obchodě dobře vybírej takové, které mají trvanlivost ještě aspoň 2 týdny. Starší kvasnice bublat nebudou, nebo jen pár hodin.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod michal_ » 13 Mar 2006 23:56 pm

Radius napísal:Tak rozhodne cele balenie kvasiniek nedavaj. keby si to tam dal cele, tak by to bublalo este rychlejsie. Problem je v cukre, daj ho tam viac ako vravel kexo. A ked ti to bude stale tak malo bublat, tak potom ti to nekde fuci :P


az tak v cukre by som to nevidel... ja tam mam dve tri polievkove lyzice a ide to minimalne mesiac..a drzi to naplneni zvon..
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod Radius » 14 Mar 2006 21:26 pm

michal_ napísal:az tak v cukre by som to nevidel... ja tam mam dve tri polievkove lyzice a ide to minimalne mesiac..a drzi to naplneni zvon..

Stastny to clovek. Ja ked som daval dve tri polievkove lyzice cukru , tak to bublalo asi 2 dni. Ked som potom pridal cukor, tak sa to znovu rozbehlo.A je mozne ze ti to buble uz mesiac ked si dal menej kvasnic. Lebo balik kvasnic na 3 lyzice cukru je dost vela :wink: .
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod thomas111 » 14 Mar 2006 22:44 pm

Ludia, ja davam 4x5g, cize 20g cerstvych kvasnic, 3 polievkove lyzice cukru a buble to v pohode 3 tyzdne. Ale nabuduce ked budem robit novu napln tak skusim podla vasho receptu, cize cca. 1/4 kocky a 1,5dcl cukru. Inac chcem sa opytat ked pises napr. Raviolka, ze 1/20 kocky, tak kolko gramovej? Dik
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod mittt » 14 Mar 2006 22:59 pm

myslite ze je rozdiel medzi klasickymi a susenymi kvasnicami? vydrzia klasicke dlhsie?
Obrázok používateľa
mittt
 
Príspevky: 11
Obrázky: 5
Založený: 07 Jan 2005 22:05 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod michal_ » 15 Mar 2006 00:16 am

klasicke vydrzia dlhsie... ale aj so susenymi to mesiac ide...

inac este taka poznamka..skuste najprv cukor aj zamiesat s uvarenymi kvasinkami.. to je pre nich zivna poda tiez.. alebp tam dajte aj c55 ;)
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod KeXo » 15 Mar 2006 08:50 am

Akoze nechcem to tu moc uz rozpitvavat, ale mam pocit ze toto je uz mierny OffTopic, o tomto probleme sa pise ako som uz spominal tu :arrow: viewtopic.php?t=1101
Obrázok používateľa
KeXo
 
Príspevky: 47
Založený: 20 Jan 2006 10:41 am
Bydlisko: Trnava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod luboss14 » 15 Mar 2006 16:01 pm

ja nemám co2 v akva a je točisto rastlinné hnojím PMDD a mi rasú ako bláznivé!!
Na čo je to potrebné?????
Je to drahé a pre mňa nevyužiteľné!!!! :x
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod thomas111 » 15 Mar 2006 16:07 pm

luboss14 napísal:ja nemám co2 v akva a je točisto rastlinné hnojím PMDD a mi rasú ako bláznivé!!
Na čo je to potrebné?????
Je to drahé a pre mňa nevyužiteľné!!!! :x


tomu never!!! skus a uvidis ako kresne rastlinky oziju. Ja som to tiez bral ako nezmysel. Ale pravda je opak. A co2 z kvasnic ta vyjde na 15,-sk/mesacne...tak co je na tom drahe?
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod Radius » 15 Mar 2006 20:21 pm

Add luboss : Thomas ma pravdu, skus pridavat co2 a uvidis ten rozdiel, tu energiu.
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýc

Odoslaťod KeXo » 16 Mar 2006 08:27 am

luboss14 napísal:ja nemám co2 v akva a je točisto rastlinné hnojím PMDD a mi rasú ako bláznivé!!
Na čo je to potrebné?????
Je to drahé a pre mňa nevyužiteľné!!!! :x

Ked som robil pokusy s burcakom a najdenim spravneho pomeru, mal som moznost vidiet na vlastne oci aky zivotabudic je CO2 pre rastlinky. Bolo obdobie ked cely mesiac nic a rastlinky chrabli, lebo mi to bublalo len 2 dni a potom tyzden nic, proste o nicom. Ine je ked mi to buble 2-3 tyzdne v kuse. Na rastlinkach sa okamzite objavuju nove listy a rastu jak burina.
Este by som chcel odskusat aj to PMDD, ale musim si k tomu zas co to nastudovat. Ale zatial nebudem pisat ze to nepotrebujem a rastie mi to aj bez toho, ked to nemam odskusane v praxi. Inak pridavanie CO2 cez burciak sa mi nezda nejako drahe ani pracne... staci to zarobit raz za 3 tyzdne. Drozdie 5,-Sk a nejaky ten cukor za 10,-Sk. ked to porovnam s cigaretami... a ked niekto vyfajci krabicku denne :wink:
Obrázok používateľa
KeXo
 
Príspevky: 47
Založený: 20 Jan 2006 10:41 am
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod luboss14 » 16 Mar 2006 11:49 am

Asi vyskušam a uvidíme ak začnú rasť ešte rychlejšie tak to môže byť!!!!

V akom pomere dať na 30l. akvarium s 1 prisavnikom asi 15 cm dlhým????
Na fore som sa dočital že na noc treba fľašu otvaráť ,prečo nie aj cez deň???
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Odoslaťod michal_ » 16 Mar 2006 17:45 pm

luboss14 napísal:Asi vyskušam a uvidíme ak začnú rasť ešte rychlejšie tak to môže byť!!!!

V akom pomere dať na 30l. akvarium s 1 prisavnikom asi 15 cm dlhým????
Na fore som sa dočital že na noc treba fľašu otvaráť ,prečo nie aj cez deň???


co2 davaj iba cez den v noci ti je nanic iba co si v 30 mozes ryby pridusit ak ich tam mas vela... v noci daj vyvod z co2 do dalsej flase naplnenej vodou a ked chces setrit mozes tu vodu potom rano davat do akva...

ale tebe by stacil aj ten zeleny sprej co predavaju za 200 ak nechces spatit izbu.. lebo na 30l si tam das zvon a tamto ti vydrzi dlho..
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod redw » 04 Aug 2006 16:04 pm

Nevie mi niekto povedat ako je to s bezpecnostou tych starych sifonovych flias(klasicka 20 ročna, každý ju pozna), chcel by som to vyskusat -flasu + zvon, len som pocul ze ju môže roztrhnuť?
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod Norman » 04 Aug 2006 16:44 pm

Roztrhnut ju nemoze, je tam poistny pliesok ktory sa prevali skor. Ak mas dobre tesnenia pri ihle a pod tou hlavicou tak sa toho neboj.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 priamo zo sifónovej flaše jednoducho a rýchlo!

Odoslaťod AQVA » 04 Aug 2006 17:18 pm

chcem sa opytat ze s coho si mam ten co2 zvon urobi (material) a aky by mal byt velky??
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.