Echinodorus Marble Queen



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Echinodorus Marble Queen

Odoslaťod dudy » 08 Mar 2006 12:24 pm

Problem1
Kupil som dost peknu E. Marble queen typicky emerzne vypestovanu (Rataj).
V akva som jej dal zopar Bivojov do dna + Tenso,MgSO4,K2SO4,podla potreby chelatovane FeSO4,KNO3,K2HPO4,Mn+ cas od casu este raselinovy vyluh a rasobijec.Svetlo 12 h 3x30W na cisty objem cca 170 l.
Nedavno vyhnala nieco ako poplaz ale smerom k hladine reku asi ide kvitnut,ale ma pochlebe kedze medzi hladinou a krycim sklom je cca 1 cm.Lenze na tom vyhonku sa vytvorili 3 "uzly" 1 koncovy a 2 medzi.Z uzlov vyliezli korienky a tvori sa nieco ako ceresnicky na stopke (asi listy).Co s tym?Mam len cely vyhonok zatazit ku dnu (nemam na to moc miesta).Alebo to mam poodtinat a tie uzly s korienkami pichnut do dna?

Problem2
Inac samotnej rastline sa moc asi nedari,lebo stare listy sa trochu akoby zosuverili a nove su hnedo zlte aj ked dost velke.Aj ostatne rastliny aspon niektore sa tvaria,ze maju problem s chlorofylom a skoro vsetky ladia do cervena vratane Didiplis diandra.Fe mam dost tak mozno malo K?U Cryptocoryne aponogetifolia,ktora sice vyhnala 4 nove rastlinky,ale starsie listy jej hnednu na okraji ako keby odhnivali?Najlepsie by bolo kompletne dat zanalyzovat vodu,len neviem kde a co ta sranda stoji?Tak aby som to zhrnul rastliny rastu vyhanaju odnoze a bublinkuju jak dive,akurat nemaju pekne vyfarbene listy.Nie je to nedostatkom zeleza (resp. moze my test od Rataja aukazat dostatok,ale realne je zelezo vo Forme Fe3+ a nedostupne pre rastliny?),asi nejaky zly pomer medzi Fe,Mg,K a mozno Mn.nestretli ste sa s podobnymi priznakmi,ze co je v nadbytku resp. v nedostatku.


akva 100x40x50,3x30W (2ks 830, 1 ks 840),pH=7.2-7.5,dKH 10-13,dGH 10, Fe 0.3-0.6,
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Reklama

Re: Echinodorus Marble Queen

Odoslaťod wild » 08 Mar 2006 12:54 pm

presne tento pripad s tou farbou som mal aj ja....vyriesilo to pmmd 8)
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Echinodorus Marble Queen

Odoslaťod dudy » 08 Mar 2006 13:35 pm

PMDD pokial si si vsimol pridavam aj ja kazdy den.Hoci mam jednotlive zlozky namiesane osobitne,tak Tenso,MgSO4,K2SO4 davam v takej davke ako by som daval klasicke PMMD akurat KNO3 som nedaval vobec resp. teraz davam v znizenej davke voci klasickemu PMDD.Je pravda,ze Tenso mam uz 4 roky a podla zmeny farby zelezo asi zoxidovalo,ale podla testu na Fe mam ho dostatok takze tym to asi nebude.Skor uvazujem o tom ci tam je dost draslika,skusim jemne zvysit davku a uvidim.Ak by vam ale popisane priznaky nieco hovorili,tak cakam na vase dalsie rady.....
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: Echinodorus Marble Queen

Odoslaťod Tono Lackovič » 08 Mar 2006 16:10 pm

Problem1: to robili echinodorusy aj mne!nie je to kvet ale tvoria sa nove rastlinky !!!!
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: Echinodorus Marble Queen

Odoslaťod jim » 08 Mar 2006 20:23 pm

Echinodorus Marble Qeen som kedysi mal. A bola to krásna rastlina.
Vtedy som vôbec nehnojil, hnojivo nebolo ani v dne, svetla tam bolo veľmi málo....neviem čím to bolo, ale vtedy som mal všetky kvetiny také krásne 8) :D
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Echinodorus Marble Queen

Odoslaťod Kubo » 08 Mar 2006 20:38 pm

Mas pockat a rastliny ti vyrastu pri hladine a ked budu uz take vecsie tak ich odstrihnes a nasadis. :wink: Rada ak ti nevyhovuje toto hnojivo odskusaj ine. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Echinodorus Marble Queen

Odoslaťod Pštros » 08 Mar 2006 23:25 pm

koxo, Tvoje rastlinky budu take rozmaznane, ze inde ihned uhynu :?
Co sa tyka poplazov, vid Kubo, Echinodory to robia, u mna poplaz vyrastie aj 1,5m a na nom su dva kvety a niekedy tri nove rastlinky. Z nich sa casom stanu samostatne rastliny, ktore mozes odstrihnut a zasadit. Len im daj cas. Ja som nic nezatazoval ku dnu a funguje to.
Listy emerzne pestovanych rastlin zvyknu odumriet, tie nove, submerzne su OK.

K farbe neporadim.
Caf.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Echinodorus Marble Queen

Odoslaťod dudy » 09 Mar 2006 07:56 am

Pštros napísal:koxo, Tvoje rastlinky budu take rozmaznane, ze inde ihned uhynu :?

Neboj ak neuhynu tie emerzne co predavaju v obchodoch :o ,tak submerzne sa lahko prisposobia takemu detailu,ze maju menej "hnojiva" akurat porastu pomalsie :wink: .
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: Echinodorus Marble Queen

Odoslaťod dudy » 14 Mar 2006 12:48 pm

Tak som si trochu neskoro precital temu rozmnozovanie echinodorov a zistil,ze traba pockat kym su rastlinky vacsie a potom ich oddelit a zasadit.
Ja som koncovu odstrihol a zasadil a snad sa ujala ked vyhana nove listy,zvysok slahunu s 2 rastlinkami som zatazil ku dnu (a nechtiac trochu nalomil).No uvidime.Ta mrcha (rozumej E. Marble queen) ale uz zase vyhnala novy slahun ku hladine....Neviem kde ich budem davat,lebo ako som zistil uz 1 rastlina je na 200l akva predimenzovana,kedze asi za 2 tyzdne vynala 5 ks 20 cm listov a to si este ponechala vsetky emerzne (hotovy salat).Nove listy su spociatku hnedo zlte (taha ziviny hlavne korenmi a ja mam nove dno) ale postupne sa zafarbuju na zeleno.Takze tolko noviniek k tej mojej "mrche".
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: Echinodorus Marble Queen

Odoslaťod luboss14 » 15 Mar 2006 15:38 pm

Podľa mňa sa tvoria nove rastliny skús jednu odstihnúť a zahrabať do pôdy jednu nechaj voľne plavať a ďalšiu neodstrihuj ale ju iba zahrab do zeme!!!
Ta možnosť ktora sa ujme bude správna . A vieš ako ich nabuduce rozmnožiť!! Nezabudni prihnojovať PMDD. :D
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Odoslaťod reno123 » 12 Feb 2009 19:02 pm

Ja by som sa chcel spitat ako velka je to rastlinka (ako bude vysoka) dakujem
reno123
 
Príspevky: 55
Založený: 27 Júl 2007 16:59 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod dusik » 12 Feb 2009 19:54 pm

reno123 napísal:Ja by som sa chcel spitat ako velka je to rastlinka (ako bude vysoka) dakujem


Echinodorus Marble Queen
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.