Samica po porodoch /Gupka/



Všetko okolo akvarijných rýb

Samica po porodoch /Gupka/

Odoslaťod aduša » 22 Júl 2004 18:52 pm

Gupka po troch porodoch sa mi zmenila.Asi ju tie porody vycerpali ,lebo plava zhrbene a inak jej chuti zrat ani plutvy nema pritiahnute ku telu.Ale neviem preco sa tak hrbi pri plavani.Nevipada teraz bohvieako pekne.Asi som ju mala prelovit do samotneho akvarka aby si oddychla,lebo samce su dotierave.
aduša
 

Reklama

Re: Samica po porodoch

Odoslaťod Spectre » 22 Júl 2004 19:44 pm

aduśa napísal:Gupka po troch porodoch sa mi zmenila.Asi ju tie porody vycerpali ,lebo plava zhrbene a inak jej chuti zrat ani plutvy nema pritiahnute ku telu.Ale neviem preco sa tak hrbi pri plavani.Nevipada teraz bohvieako pekne.Asi som ju mala prelovit do samotneho akvarka aby si oddychla,lebo samce su dotierave.


Neviem, či to u gupiek nie je nejaká neliečiteľná choroba. Ja mám tiež takú jednu gupku - v podstate rybka prežíva, ale časom je to horšie a horšie. Nedokážem povedať, či to rybke nejako vadí, ale určite viem, že na to neumierajú.
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Samica po porodoch

Odoslaťod Phantom » 22 Júl 2004 20:07 pm

Mal som to aj ja nakoniec mi zomrela.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Samica po porodoch

Odoslaťod Spectre » 22 Júl 2004 21:56 pm

Phantom napísal:Mal som to aj ja nakoniec mi zomrela.


No všetci raz umrieme :(

Tá gupka, ktorú som spomínal to má asi pol roka a ešte stále žije, je aktívna a jesť jej chutí, takže neviem.
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Samica po porodoch /Gupka/

Odoslaťod Biski » 31 Aug 2004 12:49 pm

Moja gubka sa okotila keď bola ešte maličká, potom bola celá taká zvráštená, a nakoniec skapala. Mala dve rybky. Asi prežívajú depresie. :pivo:
Obrázok používateľa
Biski
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Máj 2003 12:25 pm
Bydlisko: Zálesie

Re: Samica po porodoch /Gupka/

Odoslaťod johny » 31 Aug 2004 18:11 pm

Pravdepodobne sa jedna o nejaku chorobu... Priprav sa na smutocny obrad. Vycerpanim to urcite nebude, odchadzaju tak aj samci, akurat to na nich nevidno.
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Samica po porodoch /Gupka/

Odoslaťod Ray » 16 Mar 2006 23:22 pm

No, ja mam akva 112 litrove, zalozene asi 3 mesiace, externy filter, CO2 z flase, PMDD (3ml denne) okyslicujem len par hodin v noci, a vcera som zbadal tiez nieco podobne na jednej gupke, ako tu uz bolo popisovane. Co s nou? Bojim sa, aby sa mi nenakazili ine ryby (ak je to nieco infekcne)
Obrázok používateľa
Ray
 
Príspevky: 166
Obrázky: 28
Založený: 27 Okt 2005 10:22 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Samica po porodoch /Gupka/

Odoslaťod thomas111 » 16 Mar 2006 23:30 pm

Pisal som ti to aj na inom fore ale pre istotu:
takto vyzerala moja Black Molly...vobec nepapala. Nakoniec tak vychudla, ze nemala ani brusko a po troch tyzdnoch od kupi mi umrela...kupil som ju spolu este s dvomi dalsimi, tym sa ale dari dobre. Neviem co to bolo, ostatne ryby sa ale nenakazili takze troska optimizmu ti dodavam. Neviem ci ide o tu istu chorobu ako spominas ale zrejme ano. Tak drzim palec :wink:
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Samica po porodoch /Gupka/

Odoslaťod skinner » 17 Mar 2006 00:36 am

Ako by som to povedal... Samicky gubiek to maju velmi tazke. Bohuzial ale je to tak. Mavaju vela mladych a kotia priblizne raz za mesiac... asi po 3tom porode sa stava ze sa jej z toho neustaleho naberanie obiemu a nahleho stratenia obiemu pokryvi chrbtica... Nieje to pekne ale nieje to choroba... A urcite sa nada vyliecit :oops: ...
Nic im nieje... Normalne zeru a mnozia sa dalej.
Kazdy ma iny nazor ale podla mojho je lepsie mlade samicky od samcou odelovat a chovat ich samostatne kym nedosiahnu krasnu velkost... Maju potom aj viac mladych a aj ziu dlhsie... Ak mate samicku co koti 50-60 rybiek mesacne nevydrzi dlho a uhynie... Tipujem tak 5-6 porodov :( Moze sa stat ze niekomu gubka uz kotila aj 8x a vo velkom mnozstve ale to ma urcite super podmienky aj na potravu aj na prostredie atd....

Ray to co mas ty je choroba... S pokryvenim chrbtice u Andusky to nema nic... Bohuzial ak budes mat 600-700 gubiek ako som maval ja tak zazies vela smutnych prihod... V akvaristike mi vraveli ze je to staroba... Ale je to hlupost... Kapali mi na to aj mlade ryby...
Najcastejsie samicky po porode... !!! Proste ako vrhli mlade mali male brusko a boli coraz chudsie a chudsie... Casom su slabsie a nechuti im jest... A akoby im viac odstavali ziabre... Nebolo to niak extra nakazlive ale mal som pocit ze to boli neake parazity v ziabrach... Ja som mal vela rybiek a to ked som hentaku zlikvidoval mi nerbilo starosti... Radsej 1 ako vsetky...

Daj si bacha skor na tuto chorobu u gubiek... Moze na to skapat cela populacia:
Gubka zacne chudnut ako tvoja... Ale chvostova plutva sa jej stiahne do spica... Mne raz na to zomrelo asi 150 gubiek behom 3 dni...

V akva shope mi vraveli ze je to stres...
Pomohlo mi pridanie soli, zvysenie teploty a vzduchovanie... Tie co to uz mali posli ale ostatne to nechytili...
Hentu rybku daj do karanteny... Podla mna sa z toho uz nedostane :oops:
posol vodu v akva a pridaj im teplotu a vzduchuj... Ako prevencia a na zabietie par bakterii je to v celku v pohode... Neake skusenosti s nimi mam... Budem ale rad ak sa vyadria aj iny najme ku tym chorobam...

A aduska odlovenie tej samicky ti moc nepomoze... Inac po porode je lepsie ked ju nechas 2 dni samu... Ak hu mas oddelenu v porodnicke a hend po vrhu ju smaris do akvarka je to prenu dost namahave... Pretoze vela je vycerpana z porodu a hned ju aj nahanaju samci... Moze na to aj skapat. Je uplne ine ak samicka koti rovno v spolocenskom akva... Vtedy sa utiahne ku dnu a tam moc samce nechodia.... Takto s porodnicky je v strese ... A nahle vela zmien za taku kratku dobu jej nerobi dobre :wink:
Obrázok používateľa
skinner
 
Príspevky: 45
Obrázky: 1
Založený: 08 Feb 2006 15:04 pm

Re: Samica po porodoch /Gupka/

Odoslaťod Ray » 17 Mar 2006 09:28 am

skinner napísal:Ray to co mas ty je choroba... S pokryvenim chrbtice u Andusky to nema nic... Bohuzial ak budes mat 600-700 gubiek ako som maval ja tak zazies vela smutnych prihod... V akvaristike mi vraveli ze je to staroba... Ale je to hlupost... Kapali mi na to aj mlade ryby...
Najcastejsie samicky po porode... !!! Proste ako vrhli mlade mali male brusko a boli coraz chudsie a chudsie... Casom su slabsie a nechuti im jest... A akoby im viac odstavali ziabre... Nebolo to niak extra nakazlive ale mal som pocit ze to boli neake parazity v ziabrach... Ja som mal vela rybiek a to ked som hentaku zlikvidoval mi nerbilo starosti... Radsej 1 ako vsetky...

Dakujem. Presne tohoto som sa bal. Musim ju teda dnes utratit, je to spolocenske akva a bol by som velmi nestastny, keby sa nakazili aj Colisy alebo Prisavniky, neonky, Labeo a pod. Je mi luto, ale nech nej bude zachodova voda lahka :cry:
Obrázok používateľa
Ray
 
Príspevky: 166
Obrázky: 28
Založený: 27 Okt 2005 10:22 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Samica po porodoch /Gupka/

Odoslaťod marian69 » 17 Mar 2006 09:51 am

Treba brať do úvahy ešte jeden faktor.Ak chováš viacej gubiek v jednej spoločnej nádrži a pravidelne meníš vodu /alebo len občas/k pôrodu dôjde pravdepodobne práve po výmene vody.Stáva sa to často s dôvodu stresu a náhlej zmeny teploty vo vode.Ide hlavne o samičky,ktoré by sa o nedlho okotili.Stres a zmena vody majú práve vplyv na na deformácie samíc.Keď je voda chladnejšia môže sa stať že aj celý vrh potomstvo je zdeformované - niečo iné je keď je to dedičné.Aj tak je lepšie ich vyradiť z chovu.Pripúšťať by sa mali len samice ,ktoré sú už jednak dospelé a dostatočne veľké.Aj keď v jednej nádrži to asi nejde.
Obrázok používateľa
marian69
 
Príspevky: 29
Obrázky: 16
Založený: 11 Nov 2005 14:02 pm
Bydlisko: zvolen

Re: Samica po porodoch /Gupka/

Odoslaťod Ray » 17 Mar 2006 13:25 pm

Tak dnes na obed som ju nasiel umretu na hladine. Skoda, ale aspon sa dlho netrapila :cry:
Obrázok používateľa
Ray
 
Príspevky: 166
Obrázky: 28
Založený: 27 Okt 2005 10:22 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Samica po porodoch /Gupka/

Odoslaťod Peťo K. » 19 Mar 2006 19:14 pm

A preto chovam len ikernacky...je s nimi menej problemov. no, ako s plodikom je viac problemov...
no pri mecunoch vidim rano ked odchadzam uplne tucnu samicu, viem ze bude rodit. vratim sa zo skoly a uz je uplne normalna a v akva mi plave jedna novorodena ktoru este nestihla zozrat...
Obrázok používateľa
Peťo K.
 
Príspevky: 53
Obrázky: 6
Založený: 19 Mar 2006 00:23 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.