Problem s externim filtrem - eheim



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Problem s externim filtrem - eheim

Odoslaťod virus31 » 18 Mar 2006 22:36 pm

CHtel bych se zeptat. Montuju do akva Eheim Ecco a kdyz jsem ho rozdelal, tak na me vybafla 'jakasi mazlava pruhledna hmota' a to hned na trech mistech:
1) vrtulka v hlave filtru
2) trubice v hlave filtru na vystup vody
3) z boku na klipsne kterou se filtr ovlada / tam bych se nedivil, melo by to klouzat a nedrit plast okolo

V navodu okolo toho nic nepisou, rozdelat se to bojim a pustit do provozu taky. Je mozny ze by tam 'neco' mohlo vytect (treba pri skladovani v jine poloze nez vertikalni)?

Dik za kazdej tip.


Tak ted jsem nasel anglickej manual kde pisou o zvlhcovani tesneni (kvuli mensimu oderu) nejakym lubrikantem nebo vazelinou, tak to sem zvedavej jak to vycistim a jestli je to toxicky :(
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Reklama

Re: Problem s externim filtrem - eheim

Odoslaťod Attila Szabó » 18 Mar 2006 23:42 pm

práve dnes som inštaloval eheim ecco 2236.
Nerozobral som ho celý. myslím si, že nakoľko sa jedná o eheim, nemalo by to byť škodlivé.
Predstav si, že by sa ti stalo niečo vážne s novým Rolss-Royce-om :wink:
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Problem s externim filtrem - eheim

Odoslaťod virus31 » 18 Mar 2006 23:50 pm

zkusil jsem kus toho mazlaveho dat do vody jestli se udela mastna skvrna na povrchu, ale zatim nic. zkusim to co nejvic vycistit a uvidime, ryby v te nadrzi jeste nejsou.
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: Problem s externim filtrem - eheim

Odoslaťod Kubo » 19 Mar 2006 19:29 pm

Nic sa nestane je to ekologicky neskodne(akvaristicka vazelina) Ja som to mal tiez ale vymizlo to casom ale budem musiet asi trosku namazat znova pre istotu? :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.