Ake rybky kupit??



Všetko okolo akvarijných rýb

Ake rybky kupit??

Odoslaťod JodiBB » 30 Mar 2006 01:59 am

Zakladam akvarko a som viacmenej zaciatocnik. Akvarko ma cca 50L a rad by som tam kupil "neonky" (tetru neonovu) asi tak 6ks. Rad by som tam dal este niake 2-4 krevetky Neocaridina. A este by som rad niake 2 ryby. Rad by som keby boli pekne farebne a najlepsie obe roznej farby. Pacia sa mi napriklad Pseudotropheus saulosi coral ale neviem ci sa znesu s neonkami a krevetami.
Poradite niekto ake rybky kupit? :o
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Reklama

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod Miloš » 30 Mar 2006 06:29 am

ja by som tam dal asi iba cisto neonky a tie krevetky tych neoniek potom tak asi 10 - 15 ale ak tam chces mat viac druhov ryb tak potom mozno este gupky respektive este jeden hufik nejakych drobnych tetier
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod Peťo K. » 30 Mar 2006 06:42 am

Pseutotropheus je pekna rybka, ale hrozne teritorialna a ked sa nahneva tak dokaze aj zakillovat inu rybu. mam s nimi skusenosti, choval som ich...
asi najbrutlnejsi z nich je pseudotropheus demasoni, taka drsnacka pekna ryba :D
Obrázok používateľa
Peťo K.
 
Príspevky: 53
Obrázky: 6
Založený: 19 Mar 2006 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod holenda » 30 Mar 2006 06:55 am

neonky+krevetky+nejaka nenarocna zivorodka napr. gupka, mecun, black molly podla mna idealna kombinacia na zaciatok
Obrázok používateľa
holenda
 
Príspevky: 83
Obrázky: 23
Založený: 30 Sep 2005 19:09 pm
Bydlisko: Kosice, SR

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod JodiBB » 30 Mar 2006 09:51 am

je este niaky iny druh ktory by sa mi tam hodil a kde je samicka od samceka farebne rozlisena???
tych neoniek mozno kupim teda viac ale chcem tam este 2 ine rybky.

celkom sa mi paci aj Labeo bicolor a Labeo bicolor albino.
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod Patrox » 30 Mar 2006 10:31 am

JodiBB napísal:je este niaky iny druh ktory by sa mi tam hodil a kde je samicka od samceka farebne rozlisena???
tych neoniek mozno kupim teda viac ale chcem tam este 2 ine rybky.

celkom sa mi paci aj Labeo bicolor a Labeo bicolor albino.


Zrovna pri Labeo bicolor samec od samice moc rozdielny nie je :wink:

Skús sa pozrieť na trpasličie juhoamerické cichlidky - Apistogrammy
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod duri75 » 30 Mar 2006 11:23 am

Labeo bicolor je killer (aspon moj bol). Vyslovene neodporucam. Zo zaciatku bolo vsetko OK. Potom mu vsak "ruplo v debni" a ustval mi na smrt samicku black molly a skoro aj 2 mecunov. Musel som ho oddelit. Pritom 2krat skusil spachat samovrazdu, bohuzial druhy krat uspesne.

Neutocil jedine na neonky a panciernickov.
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod JodiBB » 30 Mar 2006 12:08 pm

duri75 napísal:Labeo bicolor je killer (aspon moj bol). Vyslovene neodporucam. Zo zaciatku bolo vsetko OK. Potom mu vsak "ruplo v debni" a ustval mi na smrt samicku black molly a skoro aj 2 mecunov. Musel som ho oddelit. Pritom 2krat skusil spachat samovrazdu, bohuzial druhy krat uspesne.

Neutocil jedine na neonky a panciernickov.

ja som ho mal tiez s neonkamy a bolo to vpohode. na ne neutocil.
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod Ray » 30 Mar 2006 12:13 pm

Ja mam v spolocenskom akva styroch Labeo bicolor a nemam problem. Sem-tam ponahana jednu Black moly, sem tam sa ponahanaju medzi sebou, ale inac v pohode. Black moly je tam 6 kusov, 9 neoniek, 4 prisavnici, 6 gupiek a dve Colisa red
Obrázok používateľa
Ray
 
Príspevky: 166
Obrázky: 28
Založený: 27 Okt 2005 10:22 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod xiphophorus » 30 Mar 2006 17:28 pm

a co takto tetry neonove s ramirezkami?? a este par prisavnikov
xiphophorus
 
Príspevky: 34
Založený: 19 Feb 2006 11:39 am

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod JodiBB » 30 Mar 2006 19:32 pm

xiphophorus napísal:a co takto tetry neonove s ramirezkami?? a este par prisavnikov

hej to su celkom pekne rybky :)
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod Miloš » 30 Mar 2006 19:42 pm

ramirezky su pekne ale neviem ci by boli vhodne aj do tak maleho akvarka (su to cihlidy a aj ked niesu nijak extra neznasanlive potrebuju svoj zivotny priestor a ten si budu chranit vo velkom akvarku by raz zacas zahnali ine ryby prec ale v takomto by sa druhe ryby neustale nachadzali v ich teritoriu a tak by to mohlo byt dost nevhodne suzitie moj nazor aj ked prave tuto cichlidku nechovam)a prisavnik jeden bude bohate stacit
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod JodiBB » 30 Mar 2006 20:15 pm

prisavniky nechcem.
chcem tam mat len tie neonky asi 6-8ks 2-4 krevetky a este 2 rybky, nic viac.
Akurat som nasiel "Botia Nádherná" ta je celkom pekna a este rozmyslam nad niakou bojovnicou.

fungovala by taka kombinacia??
6-8ks tetra neonova (bud 6 alebo 8, neviem ci 8 nieje vela na 50L akvarko)
4ks kreveta Neocaridina
1ks Botia Nádherná
1ks Bojovnica pestra (niesom si isty ako sa bude spravat k ostatnym rybkam, niekde pisu tak a niekde inak)
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod Miloš » 30 Mar 2006 20:27 pm

nefungovala botia je prilis velka na take akvarium ta bojovnica moze byt neonky myslim ze v pohode aj 10 zas tak velmi nespinia takze kombinacia 10 neoniek + parik bojovnic by mohla byt OK
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod JodiBB » 30 Mar 2006 21:06 pm

Miloš napísal:nefungovala botia je prilis velka na take akvarium ta bojovnica moze byt neonky myslim ze v pohode aj 10 zas tak velmi nespinia takze kombinacia 10 neoniek + parik bojovnic by mohla byt OK

nieje nahodou este aj niaka ina rybka podobna tej botii?? pretoze som videl taku niaku u kamarata v akvarku a ta mala tak do 8cm... ale niesom si isty ci to bola botia a on to tiez nevie.

inak dakujem za radu, asi to tak aj spravim :)

a este jedna otazka: viem ze asi urcite NIE ale ako by sa s tymto osadenstvom znasal krab? (teda ak je niaky druh kraba ktory dorasta len do malej velkosti). Je mi viacmenej jasne ze NEZNASAL ale pre pokoj v dusi :D
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod duri75 » 30 Mar 2006 21:13 pm

Neviem ako krab ale krevetky sa znasaju s neonkami bez problemov.

Bojovnica plava skor pri hladine, takze si "veci" na dne moc vsimat nebude. Ja nemam negativne skusenosti s bojovnicami, mam ich asi 100 v jednej nadrzi, kde sa presmyklo aj zopar gupiek a naopak zopar bojovnic sa presmyklo ku gupkam a mecunom. Pochybujem ze by si neonky vobec vsimali a naopak.

Bojovnice sa nemaju radi medzi sebou - teda hlavne samce ale aj samice. U samcov to vsak ide natvrdo a vacsinou konci umrtim (v 50l urcite). Skor musis davat pozor aby si nekupil rybky, ktore budu bojovniciam okusovat plutvy.
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod JodiBB » 30 Mar 2006 21:18 pm

duri75 napísal:Neviem ako krab ale krevetky sa znasaju s neonkami bez problemov.

Bojovnica plava skor pri hladine, takze si "veci" na dne moc vsimat nebude. Ja nemam negativne skusenosti s bojovnicami, mam ich asi 100 v jednej nadrzi, kde sa presmyklo aj zopar gupiek a naopak zopar bojovnic sa presmyklo ku gupkam a mecunom. Pochybujem ze by si neonky vobec vsimali a naopak.

Bojovnice sa nemaju radi medzi sebou - teda hlavne samce ale aj samice. U samcov to vsak ide natvrdo a vacsinou konci umrtim (v 50l urcite). Skor musis davat pozor aby si nekupil rybky, ktore budu bojovniciam okusovat plutvy.


viac rybiek tam uz nebude, len tie bojovnice a neonky. bojovnice by som kupil samicka a samicku takze by nemali byt niake velke suboje.
skor ma zaujimalo ako by reagoval ten krab, ci by niekomu v akvarku neublizil.
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod salmon » 31 Mar 2006 08:22 am

Duri 75,

Durino, Ty mas 100 bojovnic v jednom akva po kope? Nepokusu sa?
salmon
 
Príspevky: 18
Založený: 17 Jan 2006 10:57 am

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod JodiBB » 31 Mar 2006 13:29 pm

tak som viacmenej napevno rozhodnuty pre toto:

10ks tetra neonova
5ks kreveta Neocaridina
1ks Botia Nádherná
1ks Bojovnica pestra
2ks Mrenka machová
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod marek48 » 31 Mar 2006 13:37 pm

Mrenka je agresívna ryba to by som vylúčil
marek48
 
Príspevky: 121
Obrázky: 12
Založený: 03 Jan 2006 23:15 pm
Bydlisko: Pusté Ulany

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod Zaza » 31 Mar 2006 13:57 pm

Mrenka nádherná sa nebude dobre cítiť sama, treba aspoň tri, aj tých 50 L je pre ňu málo
Obrázok používateľa
Zaza
 
Príspevky: 13
Obrázky: 5
Založený: 27 Jún 2005 19:23 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod Miloš » 31 Mar 2006 17:09 pm

mrenka nadherna je na to akva mala dorasta do velkosti cca 15 cm anio v tvojom akva by ich nikdy nemala ale je to ryba do velkych nadrzi a tiez pochybujem o tom ze by sa dobre citila sama dalsia vec mrenka machova je hufova rybka podobne ako neonka a k bojovnici sa nehodi lebo by jej okusovala plutvy ryby treba vyberat aj podla ich poziadovok a ak ich nemozem zabezpecit tak si ich nekupim
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod JodiBB » 31 Mar 2006 17:13 pm

Miloš napísal:mrenka nadherna je na to akva mala dorasta do velkosti cca 15 cm anio v tvojom akva by ich nikdy nemala ale je to ryba do velkych nadrzi a tiez pochybujem o tom ze by sa dobre citila sama dalsia vec mrenka machova je hufova rybka podobne ako neonka a k bojovnici sa nehodi lebo by jej okusovala plutvy ryby treba vyberat aj podla ich poziadovok a ak ich nemozem zabezpecit tak si ich nekupim


no len ja sa do toho nevyznam este moc... prave preto som sa bol spytat v akvaristike a tam mi povedali toto... ale ako vidim tak mi poradili zle :(

a preto pisem aj sem aby mi niekto poradil ake rybky tam dat...
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Re: Ake rybky kupit??

Odoslaťod Miloš » 31 Mar 2006 17:20 pm

no ved daj tam 10 neoniek (tetra neonova), a z bojovnic daj parik alebo namiesto bojovnic mozes dat ine male tetry (cierna neonka je nenarocna a mohlo by to dobre vyzerat) s tym ze pocty by som trochu zredukovalasi 8/8 a pekne akva by mohlo byt aj cisto len neonky pripadne tam mozes dat 5 panciernickov
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 3 hostí.