Pancierniček kovový



Všetko okolo akvarijných rýb

Pancierniček kovový

Odoslaťod Pasko » 26 Mar 2005 17:09 pm

Mal som 4 panciernicky.1 z nich zdochol pri vymene a ostatne 3 su od vtedy nejake cudne.Za cely den ich vidim raz aj to nie vzdy a stale sa len skrivaju v skalach a su velmi plache a vsetkeho sa boja.

Nevie niekto co je s nimy?(smutok asi nie).
Obrázok používateľa
Pasko
 
Príspevky: 13
Obrázky: 10
Založený: 05 Feb 2005 19:33 pm
Bydlisko: NováBa?a

Reklama

Re: Pancierniček kovový

Odoslaťod tiger » 27 Mar 2005 17:13 pm

vymenil si iba vodu,alebo si zmenil cele akvarko?lebo ak ano tak sa vo vynovenom prostredi necitia tak dobre ako pred tym.
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: Pancierniček kovový

Odoslaťod holenda » 28 Mar 2006 16:09 pm

ahojte. cital som niekde na fore, ze panciernicky sa chodia nadychovat na hladinu. ja som si myslel ze atmosfericky kyslik mozu dychat iba labyrintky... tak ako je to?
Obrázok používateľa
holenda
 
Príspevky: 83
Obrázky: 23
Založený: 30 Sep 2005 19:09 pm
Bydlisko: Kosice, SR

Re: Pancierniček kovový

Odoslaťod Luky » 30 Mar 2006 18:22 pm

To je u panciernickov normalne.Kazdeho koho poznam,a ma panciernicky vsetky do jedneho sa chodia nadychnut na hladinu.Niektore castejsie niektore menej.Ja som mal tiez 4 panciernickov zlatopasych a chodili velmi casto nadychavat sa na hladinu.Mam skusenost uz aj s tym,ze maju radi bungy-jumping (dufam ze som to napisal spravne :-) ) bez lana.Takto som prisiel o dvoch. :oops:
Obrázok používateľa
Luky
 
Príspevky: 50
Založený: 02 Sep 2005 15:23 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Pancierniček kovový

Odoslaťod holenda » 30 Mar 2006 19:20 pm

dik za odpoved, ale asi som zle polozil otazku. ja mam panciernickov uz dlho a viem ze to robia a ze je to nozrmalne. ale to co neviem je, ze preco to robia. su schopne dychat atmosfericky kyslik, alebo naco je im to? resp. v nadrzi bez vzduchovania a rastlin sa budu chodit nadychovat na hladinu ako labyrintky, alebo sa zadusia?? tomu nerozumiem :?:
Obrázok používateľa
holenda
 
Príspevky: 83
Obrázky: 23
Založený: 30 Sep 2005 19:09 pm
Bydlisko: Kosice, SR

Re: Pancierniček kovový

Odoslaťod Norman » 30 Mar 2006 19:24 pm

holenda: Ano, su schopne absorbovat atmosfericky kyslik cez tusim hrube crevo, nie pomocou labyrintu ako labyrintky. Neboj, nezadusia sa ani bez vzduchovania.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Pancierniček kovový

Odoslaťod e1 » 30 Mar 2006 20:46 pm

U všetkých panciernikov je vyvinuté prídavné črevné dýchanie, ktoré im umožňuje dýchať vzdušný kyslík. Toto dýchanie im umožňuje prosperovať aj vo vode s nižším obsahom kyslíka. Ryba sa na hladine nadýchne, zhltne vzduch. V oblasti stredného čreva je kyslík prenášaný do krvi a spätne z krvi odoberaný kysličník uhličitý, ktorý odchádza ritným otvorom.

Pozri sa na http://corycats.akvaclub.com/callichthyidae.php
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: Pancierniček kovový

Odoslaťod holenda » 31 Mar 2006 06:31 am

wow, to som fakt ani netusil v knizkach co mam o tom niet ani zmienky. dakujem
Obrázok používateľa
holenda
 
Príspevky: 83
Obrázky: 23
Založený: 30 Sep 2005 19:09 pm
Bydlisko: Kosice, SR


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.