Ako na zivorodky?



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Drobec » 03 Apr 2006 20:28 pm

Poecília velifera je krasna rybka ale naročna na teplotu,mala by mať najmenej 25-28 C pri nizkej teplote zvykne chytať pleseň a často sa to končí uhynom.Ak by ju chcel niekto množiť udržať teplotu na 27 a prvé týždne krmiť živou potravou,je to rybka ktorá pomaly rastie,ale može byť že vo velkých nadržiach sa jej darí lepšie a aj rýchlejšie rastie ako väčšina ryb...
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Reklama

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Michal Gnip » 03 Apr 2006 20:32 pm

Ja by som velmi chcel Poeciliu Veliferu.No v Humennom sa neda zohnat.Uz ju tu raz mali ale vtedy som sa o akva este tak nezaujimal.
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Drobec » 03 Apr 2006 20:40 pm

kludne si ju kup,hm neviem ako je na tom akvaristika v humenom,ale ak ju nemavaju budeš museť skusiť v inim meste okolo,rozhode sa nevzdavaj tato ryba ma svoje čaro...
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Michal Gnip » 03 Apr 2006 20:45 pm

To je pravda,ved prave preto ju chcel.Navies nahodou ako sa pohybuje jej cena?Som pocul ze jej treba rastlinnu potravu.
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod apisto » 03 Apr 2006 20:50 pm

Poecilia Velifera je fakt krasna rybka, sice mi v akvarku porobila troska rozruch bo jej dako extra zachutila potrava ktora bola pre prisavnikov, ale inac no problem. Prihodim o jednu dve tabletky viac a tak sa aj jej ujde :) Zatial som nezistil ze by bola dako extra narocna, teda teplotu potrebuje aspon tych 27 a vydatnu potravu, ale to asi kazda rybka ktora ktora sa ma mat dobre :o
Obrázok používateľa
apisto
 
Príspevky: 12
Obrázky: 13
Založený: 28 Mar 2006 13:28 pm
Bydlisko: BA

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Drobec » 03 Apr 2006 20:57 pm

Ja to myslel takto ona nieje naročna pokial ju chceš mať v akva len na okrasu,ale ak ju chceš rozmnožovať tak jej treba vytvoriť idealne podmienky inak mlade padnú po ár mesiacoch...
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Michal Gnip » 03 Apr 2006 21:01 pm

Takze by som vas poprosil aby ste mi napisali co mam robit po kupe P. Velifera.Ja krmim Tetra Rubin a Tropical Spirulina.
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Drobec » 03 Apr 2006 21:09 pm

Super to im bude chutiť.Ja použivam granule Sak a mrazenu dafniu...
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Michal Gnip » 03 Apr 2006 21:13 pm

Tieto krmiva mi poradili odbornici.Myslite ze su dobre?Ja len ci maju pravdu.
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Drobec » 03 Apr 2006 21:14 pm

Sú dobre neboj,určite sa maju tvoje ryby dobre
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Michal Gnip » 03 Apr 2006 21:18 pm

V to dufam.Musim spravit aktualne foto akva.Poradte mi dake rastliny do 10,5 l akva pre tak asi 2 dnove gupky mecune atak.
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod jan toman » 03 Apr 2006 22:54 pm

Michal Gnip napísal:Tieto krmiva mi poradili odbornici.Myslite ze su dobre?Ja len ci maju pravdu.

Michal.Dnes budem citovat presne z knihy p. Karel Polak-Akvaristika.Aj minule som citoval z 2 ceskych knih,2 casopisov Akvarium Terarium a cerpal udaje od Dicka Millsa,no predsa ma jeden diskutujuci oznacil za siritela nepravdy.A to som opisal to,co raz jeho cesky /mozna kolegovia/napisali.Ale to nieje teraz podstatne.
Poecilia velifera chovam v 400 l. nadrzi spolu s Botia macrakanta /14 ks o velkosti 11-13 cm/ prisavnikma ,,Bariancistrus sp,, 7 ks, Leporacanthicus galaxi Tooth nose pleco 6 x ,Panaque nigrolineatus royal panaque, Acanthophthalmus kuhlii 10-? x.Mam ich tam vlastne kvoli prirodnemu doplnku hnojiva,casom zistis,je zivorodky produkuju trosku viac odpadu.
Teplota vody-28 stupnov.Bezna vodovodna voda,upravovana iba ,,aqutanom,,.Vymena vody 1 x tyzdene cca 50 l. s pridanim 6 lizic kuchynskej soly.Voda ohriata na 28 stupnov,odstata asi 5 hodin.Akvarium husto zarastene vacsinou echinodorusma,na hladine trosku plavajuceho,,salatu,,.Spusta obrovskych korenov osadenych anubiasma.
Kedzeje tam vela korenov a husto osadene rastlinama,mam sice 6 x 25 w. trubice,no vyska aqua je iba 50 cm.Aqua je ciastocne v zadnej partie porastene riasama,co je pri osadke aquaria velmi dolezite.Ryby krmim hlavne rastlinnym krmivom,uhorky,zemiaky,spareny salat,mrazene spenatove listy,struhane a odstavene jablka,struhana mrkva.Dalej rastlinne tabletky,obcasWels CHips,Grano Color,Grano Mix,Wipagran.Obcas nejake kvalitnejsie vlocky od Sery.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod jan toman » 03 Apr 2006 23:31 pm

Tieto rybky/poecila velifera/ su velmi mierumilovne.Mam ich celkovo v 5 nadrziach,vsade tiez botie makrakanta,prisavnici a niekde aterinky lossie.Tam kde su aterinky,tam je potomstva menej.Ale ani botie vobec nevzrusuju male rybky.Veliferky sa mnozia jedna radost,nechavam ich tak na 3 cm,potom sa ich s casti snazim odlovovat do vedra a odnasam ich do predajne,kde ich menim za aquatan a krmivo.Aj teraz mam v nadrziach asi 40-50 ks asi 2,5 cm .Su to pekne rybky, velmi cule a zvedave.
Nemaj obavy z ich chovu,su nenarocne,len nedopust,aby sa ti krizilo navzajom potomstvo.U nas ide okolo 100 Sk za kus,asi 5 cm rybky.Neviem toto vsak uz presne,lebo ja ich ani nerata,ked ich menim.Mam ich asi 7 rokov/chovam ich asi 7 rokov/ samozrejme ze som uz obnovoval chovne pary.
No a teraz,co pise v svojej knihe p.Karel Polák?
,,Tvarom tela sa podoba živorodke širokplutvej,je vsak statnejsia a samicka je vacsia nez samcek.Povodne zbarvenie s ktorym sa dnes uz iba malokedy stretneme je trblietajuco modre s modrozelenou sietovou kresbou a s hustymi radmi ziarivy ch modrych bodiek.Hrdlo a prsia byvaju modravo zelene,niekedy aj zbarvene do oranzova.CHrbtova a chvostova plutva sa perletovo leskne Samcek ma modrave gonopodium a mohutne vyvinutu chrbtovu plutvu..Samicka je menej napadna atd..Zda sa,ze rybka ktora sa dnes niekedy v akvarie chova ako ,,zivorodka velkoplutva,je skor vysledok prekrizenia s zivorodkou širokoplutvou..Usudzuje sa tak podla chrbtovej plutvy ,ktora je u zivorodky velkoplutvej prirastena len uzkou bazou,rozsiruje sa do stran /smerom k hlave menej/atd..
Vposlednej dobe je mozne spozorovat rybky vydavane za za zivorodky velkoplutve,ktorych chrbtova plutva ma široku bazu,tvarom a vyskou pripomina chrbtovu plutvu zivorodky širokoplutvej a jej vyfarbenie nieje uplne typicke pre živorodku velkoplutvu

Takze niektore v zajati vyslachtene farebne formy su pravdepodobne krizenci tychto dvoch druhov.Za cias NDR sa dovazali zlate formy živorodky velkoplutvej s čiernyma ocami a albiny s červenyma ocami.
A nesmiem zabudnut,,,veliferky su velmi citlive na zmenu vody,,.
Ps,ak budes mat zaujem,niekedy ti napisem ako dopadlo krizenie,,Mečuna a platy,,
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Michal Gnip » 04 Apr 2006 08:00 am

Takze Jan Toman,dakujem ti za tvoju namahu,pomohlo mi to.No stale niesom odhodlany dat sa co i len na chov tejto rybky.Pride mi narocna.Vy ste skuseny tak si urcite necham poradit od tych lepsich.S tou teplotou vody by problem nebol ani s tym krmenim.Ja mam iba 65l akva.
A ktomu krizeniu mecunov a plat.Aj moj samec mecuna sa dako yaujima o platy.Daju sa skrizit?
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Michal Gnip » 04 Apr 2006 18:20 pm

Dnes som bol na nakup v akvaristikach.Vyfasoval som kopec Valisnerie for free.Aspon ju pouzijem do noveho akva 10,5l pre mlade zivorodky.Dam ich tam asi tak 2-3 dni po narodeni.Dufam ze sa im tam bude dobre darit.
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Michal Gnip » 05 Apr 2006 08:01 am

Takze nadrz zrealizovana,len tam dam este jedneho ancitrusa a niejaky ten koren.Potom by to uz malo byt fajn.Poraddte mi rastliny do 60 l akva.Dik
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod SoRex » 05 Apr 2006 09:38 am

Michal Gnip napísal:Poraddte mi rastliny do 60 l akva.Dik

Necítím se na to, abych Ti radil s rostlinami, ale jenom se ujišťuji; nehodláš doufám do toho akvárka pořizovat velifery?!
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Michal Gnip » 05 Apr 2006 11:14 am

SoRex napísal:
Michal Gnip napísal:Poraddte mi rastliny do 60 l akva.Dik

Necítím se na to, abych Ti radil s rostlinami, ale jenom se ujišťuji; nehodláš doufám do toho akvárka pořizovat velifery?!
Nie tie velifery son chcel do noveho akva ked si ho kupim.Bude mat asi tak 150 l.
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod SoRex » 05 Apr 2006 13:06 pm

Tak to ano. 150 litrů je rozumný základ pro jejich chov. To jan toman mohl ve svém opisovaném elaborátu zmínit, protože to je dost důležitý údaj, narozdíl od většiny ostatních.
Například informace, že "veliferky su velmi citlive na zmenu vody", která je také opsána z dvacet let staré Polákovy příručky, se mně, ani nikomu z mých známých nikdy nepotvrdila. Asi by to chtělo definovat "změnu vody" a jak konkrétně "jsou citlivé", ale rozhodně normální, běžná výměna až 1/2 objemu nádrže se na nich neprojeví.

Možná se mýlím a možná má jan toman po 7 letech chovu zkušenosti jiné, potom by ale měly být jasně formulovány.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Michal Gnip » 05 Apr 2006 15:09 pm

Ja by som vlastne chcel niejaky druh zivorodky,ale musi byt taky aky este nemam.Mam gupky,mecune,platy,black molly.Lenze tu v He sa velmi tazko zhanaju take ryby ako su napr. veliferky.

Nenasiel by sa niekto z okolia kto by mal niejake zivorodky nazvys?
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Marcel198 » 06 Apr 2006 10:59 am

Zdravim.
Som zaciatocnik a kupil som si pred dvoma tyzdnami akvarium 12,5L. Mam v nom gupky, 2x samice 2x samce. Pouzivam biofilter. osvetleni zatial ziadne.
Pred vcerom som na prsnej plutve gupky objavil nieco take biele. Maju aj ako okusanee plutvy. Vyzeralo to ako jemna vata. Neviem co to je. Prosim vas o radu. A este jedna otazka potrebujem na take akvarium osvetlenie? Rastlinky mi idu pekne. Mam vallisneriu giganteu. Poradte mi ake rastlinky do takeho akvara, aby neboli narocne aby pekne rastli a pekne vyzerali. Za vase odpovede vopred pekne dakujem. Please.
Obrázok používateľa
Marcel198
 
Príspevky: 40
Obrázky: 5
Založený: 03 Apr 2006 10:01 am

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod mischo22 » 06 Apr 2006 12:53 pm

No na 12,5L akvarko nie je vallisneria gigantea trosku moc velka?? Ale ved ked ju budes pravidelne strihat, tak v pohode.... Skor by som tam dal nejaky anubias alebo cosi podbone...
S tou chorobu, ja som sa snou este nastastie nestretol, ale podla toho co popisujes a co som sa tu docital, tipujem bakterialny rozpad. Len to ti musi potvrdit niekto skusenejsi, alebo skus zadat do vyhladavaca...
Obrázok používateľa
mischo22
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 02 Feb 2006 15:07 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Michal Gnip » 06 Apr 2006 15:04 pm

A stou vatou to moze byt plesen,mas tam aku teplotu?A ako sa vola ta rastlinka co robi ten pekny koberec v akva?
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Ako na zivorodky?

Odoslaťod Marcel198 » 06 Apr 2006 15:27 pm

Neviem ako sa vola ta rastlinka. Teplotu mam 23C. Chcem sa spytat kolko soli treba dat do 12,5L akvaria a ako casto.
Obrázok používateľa
Marcel198
 
Príspevky: 40
Obrázky: 5
Založený: 03 Apr 2006 10:01 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.