Apistogramma a Neocaridina



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Apistogramma a Neocaridina

Odoslaťod JodiBB » 05 Apr 2006 23:44 pm

Zdravim. Tak mam nasledujuci problem. Dnes som do 60L akvarka nastahoval 2ks Apistogramma cacatuoides a 7ks krevetiek Neocaridina. Krevetky boli tak 1cm velke, a apistogramky maju tak 4-5cm. Z pociatku bolo vsetko ok, ale to bolo asi tym ze si krevetky nevsimli, ale po 15minutach som uz videl ako apistogramke trcia niake tykadla z ust. No hned mi bolo jasne ake tykadla su to. Tie 2 apostogramky mi zlikvidovali komplet 7 krevetiek behom 3-4 hodin. :(
V akva mam este aj 2 bojovnice ale tie si krevetky moc nevsimaju, akurat ked sa schovavali za filtrom tak ich z tade jedna bojovnica vyhanala pretoze to je jej flek.
No a moja otazka: Je mozne spoluzitie tejto rybky a krevety?? Rozmyslam ze by som kupil uz velke tie krevetky, tak 3-4cm. Myslite ze by sa do nich pustili aj tak tie apistogramky??
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Reklama

Re: Apistogramma a Neocaridina

Odoslaťod XP » 06 Apr 2006 08:00 am

Este by si mohol skusit kupit Caridiny Japonicy, aspon 20ks...aby boli v prevahe nad Kakadakmi...predsa 20>2. V jednote je sila, aj v skole sme sa ucili o 3prutoch praotca Uzneviemjaksavolal (princip ze mal 3synov a dal im prutik, ked ho mali kazdy sam lahko sa zlomil..ked vsak tri prutiky preplietli navzajom tak bez sance ich zlomit...)
No ale xcel som tym povedat tolko, ze bude vecsia sranda a skoda ak 2 cichlidky predsa len zvitazia nad pevne zovretym sikom 20 odhodlanych krevetiek, nemyslis?
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Apistogramma a Neocaridina

Odoslaťod JodiBB » 06 Apr 2006 08:27 am

no to je ale dost drahe krmivo.
Skusim kupit jednu velku krevetku z akvaristiky, taku 5cm. co to spravi..
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Re: Apistogramma a Neocaridina

Odoslaťod viridis » 06 Apr 2006 10:18 am

JodiBB napísal:No a moja otazka: Je mozne spoluzitie tejto rybky a krevety?? Rozmyslam ze by som kupil uz velke tie krevetky, tak 3-4cm. Myslite ze by sa do nich pustili aj tak tie apistogramky??

Jodi, mrzi ma, ze krevety posluzili ako potrava.
Poslal som Ti ss.

Osobne mam vo velkom akvarku doma dospely par apistograma viejita a velke kusy plat a gupiek. Nasadil som k nim pred par mesiacmi aj neocaridiny.
Je to husto zarastene akvarium s vela ukrytmi. Obcas pri cisteni akvaria nejaku neocaridinu najdem, ale bezne ich v akvariu nevidno. Ziju teda asi skrytym zivotom, aby ich ryby nepozrali.

V malom novom akvariu asi maju krevetky malu sancu popri dravych rybach.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Apistogramma a Neocaridina

Odoslaťod Raviolka » 06 Apr 2006 11:55 am

JodiBB, 5 cm Neocaridinu nekoupíš, tyhle krevetky jsou podstatně menší než Caridina japonica. Takže buď jich tam dáš hodně a budou se mít kde schovat - potom možná nějaké přežijí a kdoví, třeba je časem apisto přestanou likvidovat (moc bych tomu nevěřila); nebo si kup nějakou velkou CJ.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Apistogramma a Neocaridina

Odoslaťod Radius » 06 Apr 2006 14:59 pm

XP : Sialene dobra odpoved :lol: , takto dobre som sa nezasmial ani nepametam. Inak ten neviemakosavola bol tusi Svatopluk.

Jodi: tebe nepomozem, lebo v cichlidach sa vobec nevyznam :( .
Ale dufam ze sa ti ich to podari odnaucit. :D
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Apistogramma a Neocaridina

Odoslaťod JodiBB » 06 Apr 2006 15:05 pm

Radius napísal:Jodi: tebe nepomozem, lebo v cichlidach sa vobec nevyznam :( .
Ale dufam ze sa ti ich to podari odnaucit. :D

Po malych krevetkach uz ani stopa... :( ... Tak som bol dnes kupit jednu CJ, ta ma asi 4cm tak dufam ze ju nechaju napokoji... Este su totizto zalezene a asi travia tych 7 krevetiek :( ...
Som zvedavy co spravia ked si ju vsimnu... je tak o 0,5sm vacsia ako ony tak uvidime ci sa do nej pustia :) ... ak nie tak jej dokupim aj niaku kamaratku :D ...
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Re: Apistogramma a Neocaridina

Odoslaťod Norman » 07 Apr 2006 14:20 pm

Ja mam doma, sice len zatial kratko, Apistogramma borelii jedno trio a k Neocaridinam aj CJ sa spravaju nevsimavo. Pravda krmim ich cielene, skoro rovno do papule, ale aj tak. Su vsak o trosku mensie ako kakadu.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Apistogramma a Neocaridina

Odoslaťod apisto » 07 Apr 2006 16:03 pm

Apistogramma Cacadu mi ocarovala a preto mam podla nej aj nick :roll:
Male krevetky ( neocaridian) su pre mna spanielska dedina ale osobne mam pocit ze to bude fakt dobra potrava a to je jedno ci ich tam das 10, ci 20 ... Apista su neni dake agresivne ale ani bojazlive, takze poctom kreviet ich nezastrasis :twisted: , ja mam pri nich a skalaroch krevetky Atyopsis Moluccensis, ktore su asi 2x vacsie ako apista a tieto krevetky su sice velke ale 100% neskodne, takze ja by som ti odporucal tieto krevetky miesto Neocaridin do takeho maleho akvarka.
Obrázok používateľa
apisto
 
Príspevky: 12
Obrázky: 13
Založený: 28 Mar 2006 13:28 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.