Znehodnoceni hnojiva casem



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Znehodnoceni hnojiva casem

Odoslaťod virus31 » 05 Apr 2006 16:20 pm

Zajimala by me takova vec. Dneska jsem kupoval hnojivo - Rataj Brutus a pod chytre nalepenou cenovkou jsem objevil datum vyroby 2004-11, coz mi vzhledem k dnesnimu datu prijde vic nez moc na to abych ho mohl pouzit.

Jak to je se znehodnocenim hnojiv casem?

Zajima me tedy specialne ten Rataj Brutus a pripadne PMDD (uchovane v lednici, temer denne pouzivane a protrepane).
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Reklama

Re: Znehodnoceni hnojiva casem

Odoslaťod thomas111 » 05 Apr 2006 18:21 pm

Ja som si kupil tiez Brutus od Rataja minuly tyzden. Na obale je datum 2.3.2006. Zaujimave na tom je, ze na stranke p. Rataja je uvedene, ze datum spotreby je 1 rok od datumu vyroby ale na obale pise, ze su to 2 roky. Tak som pisal p.Ratajovi mail, ze ktory udaj je platny tak odpisal ze ten, ktory je uvedeny na obale. Takze ten tvoj Brutus musel stat v obchode fest dlho. Mas na vycerpanie este asi 7 mesiacov podla datumov. Ale myslim ze ked ho davas do chladnicky tak by to mohlo aj dlhsie vydzat ...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Znehodnoceni hnojiva casem

Odoslaťod Tono Lackovič » 05 Apr 2006 18:23 pm

Neviem ako je to s Brutusom ale ja jednoznacne pozorujem na PMDD ako starne,ked si ho nalejem do malej nadoby ktoru mam pri akva zmeni farbu,ma inu ako to z chladnicky
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: Znehodnoceni hnojiva casem

Odoslaťod XP » 06 Apr 2006 07:52 am

Tono pise ze PMDD starne :) , ale po mojich skusenostiach si trufnem tvrdit ze je ako krasna ZENA - ze DOZRIEVA :D . Nikdy som ho nemal v chladnicke, a jednu rozrobenu varku (10*PMDD do 4l destilky) som pouzival skoro cely rok, uskladnene som to mal pri normalnej izbovej teplote. Je sice pravda ze sa farba zmenila z akejsi zelenej na taku tmavohnedu...ale to bolo v ramci par dni po rozrobeni, potom uz nie. Videl som u Jacika poctivo uskladnene PMDD v chladnicke (lahko zamenitelne s otvorenou kolou podla farby) a malo taku istu tmavohnedu farbu po case.
Dolezitrejsie je vsak to, ze som pocas celeho roka hnojil zhruba rovnako...povedzeme 10ml /100l vody raz za tyzden, a nepozoroval som zeby sa menili parametre hnojenia ako rozrobene PMDD stalo a DOZRIEVALO :o . Potvrdzovali mi to aj testy...ale je pravda ze testy starli (dozrievali ) spolu s PMDD tak mohlo ist o dlhodoby kamaratsky vztah :roll: :wink:
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Znehodnoceni hnojiva casem

Odoslaťod dudy » 06 Apr 2006 08:34 am

Ja mam Tenso 4 roky a zmenilo farbu zo zelenej na hnedu (ked viete v akom baleni sa to predava tak sa asi necudujete,hlavne ked som ho 2.5 roka nepouzival) Ked som ho po case zarobil roztok bol hnedy ale funguje zda sa normalne.Teraz som zarabal novu davku a kedze sa mi to nechce stale drzat v chladnicke (mimo ine chytilo to "hubu" aj v chladnicke) tak som pridal podla povodneho PMDD aj HCL a ajhla roztok uz nie hnedy ale zeleny.
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: Znehodnoceni hnojiva casem

Odoslaťod virus31 » 06 Apr 2006 12:49 pm

no tak u pmdd se nebojim, mam ho v lednicce a je hnede od zacatku, ikdyz prvnich par dni bylo jak lisovane kiwi.

A co ty komercni hnojiva? Co tam muze hrozit nebo se dit uvnitr lahvicky?
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: Znehodnoceni hnojiva casem

Odoslaťod virus31 » 06 Apr 2006 16:57 pm

Ad ten BRUTUS
Napsal jsem primo p. Ratajovi a byl jsem ujisten, ze je to vporadku, nic nehrozi. Tohle hnojivo je drzak :)
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.