Lobophytum a Halichoeres



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

Lobophytum a Halichoeres

Odoslaťod RastoPD » 07 Aug 2003 17:24 pm

:cry: Chovate niekto koral LOBOPHYTUM? Ja ano, a asi take 3 dni ma nejaku divnu fazu. Najskor mi ho odobaval dascylus - ten je uz v ZOO v Bojniciach od dnesneho dna - a potom chytil asi nejaky sok alebo co, cely ozelenel a nechce sa ani nafukovat. Cim to moze byt? Este som to u neho nikdy nevidel.

:?: Prestaval som nadrz, mozno je to aj reakcia na inu sol, ale voda bola z 3/4 pouzita z povodnej nadrze.

:shock: Medzi recou, ako som dnes lovil dascylusa, tak mi zahadne zmizol halichoeres, inak sa zvykne zahrabavat do piesku, ale uz sa neukazal 5 hodin a zacinam mat obavy. Prekutal som cele dno, prehadzal kamen, ktorymi som ho mohol aj zavalit v case, ked som lovil dascylusa a nikde nic.
Obrázok používateľa
RastoPD
 
Príspevky: 59
Obrázky: 6
Založený: 12 Jún 2003 19:13 pm
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: Lobophytum a Halichoeres

Odoslaťod Roman » 08 Aug 2003 09:17 am

RastoPD napísal::cry: Chovate niekto koral LOBOPHYTUM? Ja ano, a asi take 3 dni ma nejaku divnu fazu. Najskor mi ho odobaval dascylus - ten je uz v ZOO v Bojniciach od dnesneho dna - a potom chytil asi nejaky sok alebo co, cely ozelenel a nechce sa ani nafukovat. Cim to moze byt? Este som to u neho nikdy nevidel.

:?: Prestaval som nadrz, mozno je to aj reakcia na inu sol, ale voda bola z 3/4 pouzita z povodnej nadrze.

:shock: Medzi recou, ako som dnes lovil dascylusa, tak mi zahadne zmizol halichoeres, inak sa zvykne zahrabavat do piesku, ale uz sa neukazal 5 hodin a zacinam mat obavy. Prekutal som cele dno, prehadzal kamen, ktorymi som ho mohol aj zavalit v case, ked som lovil dascylusa a nikde nic.


ano, Lobophytum (Lobophyton?) je jeden z najodolnejsich koznatych koralov, co vsak neplati o zltej forme predavanej ako "Yellow devil hand coral" . Mam 3 kolonie, 1 zeleny asi L.pauciflorum a 2 kolonie zlteho, jedna sa vsak oddelila od kamena a asi sa postupne rozpadne , choroba sa vola SCN (Stress caused necrosis).

Koznate koraly vo vseobecnosti reaguju na podrazdenie (dotyk, zmena parametrov vody, zanesenie detritom alebo pieskom) tym ze sa zatiahnu a zhodia vrchnu vrstvu koze (ved preto sa volaju koznate koraly). Zhadzovanie koze chvilu trva a pocas tych par dni pokym je koza uz mrtva ale este neodpadla sa na nej chytaju riasy a sinice a to moze byt pricinou zeleneho sfarbenia.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.