Koupe rostlin pres e-shop



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Koupe rostlin pres e-shop

Odoslaťod Stanley.Rapper » 12 Apr 2006 10:30 am

Nema nekdoi zkusenost s koupi rostlin od Aqua-daho?A nevite jak rataj posila rostliny jestli v kosiccich nebo volne?A za jak dlouho tak dojdou?Diky moc!Jsem z Moravy
Stanley.Rapper
 
Príspevky: 28
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2006 13:13 pm

Reklama

Re: Koupe rostlin pres e-shop

Odoslaťod nanuska » 12 Apr 2006 16:59 pm

::cez Aqua-daho som este nenakupovala, ale nechcel by si skusit kupu rastlin cez shop.akva? alebo rataj? rastlinky ti dojdu za cca 24 hod.
::rataj posiela rastlinky bud v kosickoch alebo plastovych nadobkach, podla toho aky druh si zakupis
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Koupe rostlin pres e-shop

Odoslaťod fugu » 12 Apr 2006 17:02 pm

aqua daho je vo velkej pohode ... zalezi ale od toho, kolko chces toho brat, pri 2-3 kusoch je to otrava, ale ked ides zariadovat nove akva a beres kopec rastlin, tak je to urcite lepsie, ako zhanat to po obchodoch.
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Koupe rostlin pres e-shop

Odoslaťod Stanley.Rapper » 12 Apr 2006 20:16 pm

Zrizuju novou osadku akva!Tak asi pujdu do toho aquadaho!Jsem z Ostravy tak to je celkem blizko!Myslite ze jsou dobre tyto rostliny?
Alternanthera rosaefolia
Cabomba caroliniana
Egeria densa
Echinodorus osiris
Vallisneria spiralis red
Echinodorus tenellus
Echinodorus bleherae
Vallisneria torta

Co na to osazeni rikate?Co by jste zamenili a co ne?mam akva 95*25*35!Diky za rady!
Stanley.Rapper
 
Príspevky: 28
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2006 13:13 pm

Re: Koupe rostlin pres e-shop

Odoslaťod fugu » 13 Apr 2006 09:35 am

Stanley.Rapper napísal:Zrizuju novou osadku akva!Tak asi pujdu do toho aquadaho!Jsem z Ostravy tak to je celkem blizko!Myslite ze jsou dobre tyto rostliny?
Alternanthera rosaefolia
Cabomba caroliniana
Egeria densa
Echinodorus osiris
Vallisneria spiralis red
Echinodorus tenellus
Echinodorus bleherae
Vallisneria torta

Co na to osazeni rikate?Co by jste zamenili a co ne?mam akva 95*25*35!Diky za rady!


stanley, je to tvoje akvarko a ty musis vediet, co tam chces mat a ci s tym budes spokojny :] mozno keby si sa opytal konkretnejsie "chcem akvarko s tetrami a planujem taketo rastliny" alebo "chcem aby to vyzeralo priblizne takto, da sa to s tymito rastlinami?", v takom pripade by ti uz niekto k tomu nieco poradil.

teraz som si vsimol ten rozmer, predpokladam, ze to bude 95(cm) siroke, 25 hlboke a 35 vysoke, zaujimavy rozmer, ale mne su sirokouhle akvarka sympaticke ... ja by som v takom pripade urcite nedaval tie vallisnerie, lebo sa ti to zachvilu bude plandat po hladine a rozliezat po celom akvarku a budes z toho nervouse ;) mozno by stalo za to pouvazovat nad tym, ci ich nevymenit za saggitarie alebo pripadne za nejaky eleocharis. nevidim tam nikde ani anubiasy, do takeho nizkeho a sirokeho akvarka by sa (podla mna) ziadali, lebo nerastu do vysky, rastu pomaly a mozes ich pripadne prelozit na miesto, kde im bude najlepsie.

na tvojom mieste by som si ale rozmyslel, ci do nadrze s takymi rozmerami dat e.osiris/bleheri a tu cabombu ... tie echinodory vedia narast velike (e. tenellus je v pohode), cabomba tiez asi viac vynikne vo vyssej nadrzi ... z echinodorov radsej nieco nizsie, napriklad e. quadricostatus»

toto, co som ti tu napisal neber prosim ako nejaku dogmu, len som naznacil, ako by som postupoval ja, ak by som siel do nadrze s takymi rozmerami, vobec netusim napriklad, kolko a cim tam budes svietit (ale asi dost, lebo vacsina z tych rastlin, co sisi naplanoval potrebuju svetla skor viac, ako menej), ake rybky tam chces mat atd atd :)
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Koupe rostlin pres e-shop

Odoslaťod Stanley.Rapper » 13 Apr 2006 15:47 pm

No chtel bych tam hodit gubky a neonky!S tou vallisneria mas asi pravdu!Ale tu camombu bych tam chtel zkusit dat planuju svitit 2x lumilux 830-31 90cm!Takze nejakych 0,75 W/L!Z anubiasy nemam zkusenost vubec nejsou moc narocne?A co by jsi rikal ne egeria najas nebo densa?Jeste se mi celkem libi ammannia gracilis, hygrophila difformis a limnophila sessiliflora!Co ty na to fugu?Diky za rady predem!
Stanley.Rapper
 
Príspevky: 28
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2006 13:13 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.