dvojfarebna gurama



Všetko okolo akvarijných rýb

dvojfarebna gurama

Odoslaťod mamik » 28 Apr 2006 22:36 pm

mam guramu - modru (al. mramorovu) a polovica tela od chvostovej plutvy jej nejak stmavla, akoby scernala alebo menila farbu, inak nejavi ziadne znamky choroby, len je trochu "nespolocenka" skor sa zdrzuje na miestach kde je sama; neviete niekto co by to mohlo byt?
mamik
 
Príspevky: 4
Založený: 28 Apr 2006 22:17 pm

Reklama

Re: dvojfarebna gurama

Odoslaťod nanuska » 29 Apr 2006 00:19 am

::ryby svoju naladu vyjadruju sfarbenim tela.
::napr ked mas vystrasenu rybicku cela zbledne, alebo naopak, ked mas "rozzhaveneho" samceka cely sa vyfarbi.

::poradit ti mozem,... len mi napis ake rybicky este chovas(+ kolko ks z kazdej),... ci nahodou nemas novozalozene akva, alebo ci nepridavas nejake chemikalie(hnojiva, lieciva, vitaminy a preventiny) do vody, teplotu. popr. kde sa tvoje akvarium v miestnosti nachadza,...
::pis co ta napadne, potom by som mozno vedela povedat
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: dvojfarebna gurama

Odoslaťod Satyricon » 29 Apr 2006 08:25 am

..alebo pripadne si vztvara teritorium, nalaka tam samicku a budu male :)
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: dvojfarebna gurama

Odoslaťod mamik » 29 Apr 2006 22:25 pm

nanuska, akvarium sme si znovuzalozili v juni minuly rok a od zaciatku sa nejak nedari.. predtym to fungovalo uplne bez problemov (a to nie sme nejaki velki akvaristi); nedari sa rastlinam a rybkam tiez velmi nie, momentalne mame taketo osadenstvo: 1xprisavnik (ked dokupime dalsieho, tak mu nejak "ide po krku") 3xpanciernik (stvrteho som prave vylovila uhynuteho :( ) 2xtetra cierna, 1xtetra paraguajska, 10x neonka a 3 guramy - 2xgurama siva a jedna ta o ktorej som uz pisala; akvarium je 160litrove, chemikalie ani ine pripravky nepouzivame, teplota vody je 23 - 24 st.C; mame v akvariu dreveny koren (alebo ako to mam nazvat), ktory nam dost farbi vodu dohneda, predtym to nerobil, nemoze byt aj v tom problem?; inak akvarium je asi 3m od okna priamo k nemu otocene (inak sa to umiestnit zatial neda); tak to by bolo asi vsetko co ma napadlo; a este k tej gurame, to sfarbenie akoby postupovalo dalej, uz je to ce polovicu, ale sprava sa uplne normalne, uz nie je ani taka "utiahnuta" :roll:
mamik
 
Príspevky: 4
Založený: 28 Apr 2006 22:17 pm

Re: dvojfarebna gurama

Odoslaťod jojko » 30 Apr 2006 14:08 pm

nemas nahodou trichogaster trichopterus cosby?
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: dvojfarebna gurama

Odoslaťod mamik » 01 Máj 2006 22:47 pm

..a ak ano?
mamik
 
Príspevky: 4
Založený: 28 Apr 2006 22:17 pm

Re: dvojfarebna gurama

Odoslaťod skinner » 01 Máj 2006 23:35 pm

Fotku tej gurami nahodou nemas co?... a ten koren ... Ako ti moze zafarbovat vodu ak to predtym nerobil :-/ ... Ako dlho ho mas v akva. Ako casto menis vodu v akva?
Obrázok používateľa
skinner
 
Príspevky: 45
Obrázky: 1
Založený: 08 Feb 2006 15:04 pm

Re: dvojfarebna gurama

Odoslaťod mamik » 03 Máj 2006 23:54 pm

..fotku nemam, ale skusim vyfotit.. ten koren je v akva od jeho zalozenia (jun/06), tiez by ma to zaujimalo, preco tak farbi tu vodu, predtym tiez farbil, ale neporovnatelne slabsie, vodu vymienam asi tak raz za dva mesiace...
mamik
 
Príspevky: 4
Založený: 28 Apr 2006 22:17 pm

Re: dvojfarebna gurama

Odoslaťod nanuska » 04 Máj 2006 21:16 pm

::korene - raseliniska - vodu farbia stale i ked sa nezda,... rybkam to neprekaza niektorym to dokonca vyhovuje,...
::vodu treba vymienat kazdy tyzden 1/5 (podla toho ake akva),.. ale najcastejsie sa vymiena 1/4 kazde dva tyzdne.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: dvojfarebna gurama

Odoslaťod skinner » 04 Máj 2006 22:01 pm

nanuska napísal:::korene - raseliniska - vodu farbia stale i ked sa nezda,... rybkam to neprekaza niektorym to dokonca vyhovuje,...
::vodu treba vymienat kazdy tyzden 1/5 (podla toho ake akva),.. ale najcastejsie sa vymiena 1/4 kazde dva tyzdne.


Davam len za pravdu...

To zakalenie nemusi byt tiez len koren... Aky mas filter v akva a mas ho pusteny stale, alebo iba obcas?
Obrázok používateľa
skinner
 
Príspevky: 45
Obrázky: 1
Založený: 08 Feb 2006 15:04 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.