prestava vzduchovat



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

prestava vzduchovat

Odoslaťod okmit » 13 Máj 2006 19:41 pm

Zdravim. mam novy filter interny zn. fanfilter mikro. Problem je ,ze mi fungoval par dni v pohode a potom postupne prestaval vzduchovat a iba filtroval. ked precistim filtracne medium tak ide normalne ale za par hodin zase strajkuje. ak viete kde je problem rad uvitam pomoc. dakujem
Obrázok používateľa
okmit
 
Príspevky: 20
Obrázky: 10
Založený: 26 Apr 2006 17:27 pm
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Reklama

Re: prestava vzduchovat

Odoslaťod nanuska » 14 Máj 2006 00:13 am

::myslim, ze problem nikde nie je. vnutorne filtre zvacsa nevzduchuju, iba filtruju.
::(myslim, ze ako filtracne medium pouzivas molitan. hmm?) "vzduchovanie", cize bublinky pochadzali z molitanu, ktory sa po par dnoch uz cely zaplnil vodou a "vypudil" zo seba vsetok vzduch.
::ked si ho precistil, vyzmykal a vlozil spat, bolo to o tom istom, len proces "vypudenia" bubliniek prebehol rychlejsie(molitan uz bol vlhky)

PS:toto je len vlastny nazor, pozorovanie a skusenost. mozno pouzivas filter, ktory ma za ulohu nielen filtrovat ale aj ovzdusnovat vodu(ale na to su uz specialne nadstavce, ktore sa nachadzaju v prislusenstve filtra)... dufam, ze si ma pochopil :roll:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: prestava vzduchovat

Odoslaťod Truhlik » 14 Máj 2006 00:37 am

to nanuska: : ))), ale myslim ze jeho filter ma zaulohu aj prevzduchovat, inak by to nepisal

to okmit: hmm, zaujimave ak ma nanuska pravdu, chyba vlastne nieje a thread sa moze locknut : )) ale kedze firma Fanfilter vyraba filtre s prevzduchovanim tak je asi nekde chyba: mas to secko dobre zapojene? este raz secko skontroluj podla manualu a ak nepomoze chod sa spytat do obchodu kde si ho kupil...ak je ovsem v zaruke, bo par hodin je malo
Obrázok používateľa
Truhlik
 
Príspevky: 53
Obrázky: 5
Založený: 01 Máj 2006 19:05 pm
Bydlisko: Blava

Re: prestava vzduchovat

Odoslaťod majky » 14 Máj 2006 10:26 am

nadstavec z hadickou tam musi byt,ja mam atman-1000l-h acasom aj mne to robi ale ked ho otvorim tak je cely spinavy ,alebo ked je prilis nizko v akvariu vtedy akosi nevladze tahat vzduch koli tlaku vody,skus ho dat vysie a sleduj kedy pusta kyslik. tak aby bolo dost
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: prestava vzduchovat

Odoslaťod nanuska » 14 Máj 2006 11:18 am

::viem, ze ma interny filter zn. fanfilter mikro,... a neviem na akom principe prave tento filter funguje :)
::ale Truhlik a majky, mate tiez pravdu :roll:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: prestava vzduchovat

Odoslaťod ExtremeSin » 14 Máj 2006 11:25 am

Skus ho vycistit kompletne ... To jest aj vzduchovaciu hadicku a otvor kde sa upevnuje do filtra (hore nad vrtulkou), tam mas podla mna problem ak pouzivas adapter na hadicku to iste .

Este ho nezabudni dat vyssie ...
(alebo filter naklonit do boku tak aby hybal s hladinou ) aspon su tam neni tie hlucne bublinky potom

Nanuska moja osobna skusenost je ze molitan sa hned zaplni vodou hlavne ked zapnem filter ...
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: prestava vzduchovat

Odoslaťod nanuska » 14 Máj 2006 11:29 am

ExtremeSin napísal:...Nanuska moja osobna skusenost je ze molitan sa hned zaplni vodou hlavne ked zapnem filter ...


::podla toho, na aky vykon ho mas nadstaveny. aj mne sa molitan zaplni do 2 min. ale vynimky existuju,...
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: prestava vzduchovat

Odoslaťod okmit » 14 Máj 2006 19:53 pm

no vdaka za odpovede poskusam to porobit......... malo by to fungovat lebo filter je od vyrobcu so vzduchovadlom.
Obrázok používateľa
okmit
 
Príspevky: 20
Obrázky: 10
Založený: 26 Apr 2006 17:27 pm
Bydlisko: Liptovsky Mikulas


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.