Akarka zelená (Nannacara anomala)



Všetko okolo amerických cichlíd

Akarka zelená (Nannacara anomala)

Odoslaťod Raviolka » 18 Feb 2004 16:01 pm

Ahojte,
jsem v Bratislavě teprve chvilku a musím vás pochválit, akva.sk se mi moc líbí. Ale k věci:
Zařizuju si akvárium a marně sháním akarku zelenou (Nannacara anomala), měla jsem ji doma v Čechách a strašně ráda bych ji sehnala i tady. Neviděl jste ji někdo v obchodě nebo nemáte přebytečné 2 páry? Případně jiné klidnější americké cichlidy, Aequidens itanyi, Aequidens cuviceps, Aequidens thayeri...

Už pár let mě láká Cichlasoma meeki, ale já mám ráda rostlinky, jak se dohromady snesou? A je možné koupit jenom jeden pár a nedat jim ani možnost výběru?

Díky za rady
Raviolka
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Reklama

Re: Akarka zelená (Nannacara anomala)

Odoslaťod barky » 18 Feb 2004 17:26 pm

Raviolka, Nannacara anomala je moja oblubena ryba, pravidelne ju mavaju v Symbioze v Karlovej vsi.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Akarka zelená (Nannacara anomala)

Odoslaťod Raviolka » 18 Feb 2004 20:02 pm

Barky děkuju! Zaskočila jsem do Symbiozy a štěstí se usmálo, měli akorát dva páry... jsou malinkatý, ale už si stačily po pulhodině rozpulit akvárium. Teď ještě sehnat někoho k nim, jsou ve velkým akvárku dost opuštěný.
Ještě jednou díky!
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Akarka zelená (Nannacara anomala)

Odoslaťod Raviolka » 02 Mar 2004 17:51 pm

Právě jsem chtěla zhasnout světla nad akvárkem a odejít domů, ale koukám, že se mi v kokosové skořápce vytírají akarky... jenom škoda, že je voda tak tvrdá a pH vysoko nad 7 - takhle z toho nic nebude :(
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Akarka zelená (Nannacara anomala)

Odoslaťod nino_q » 02 Mar 2004 18:09 pm

mozno z toho nieco bude - nam sa vo vodovodnej vode vytreli apistogrammy cacatuoides, pH skoro 8, CT okolo 15; pomerne vela sa ich aj rozplavalo a myslim ze by zili este teraz, keby ich nepozrala ostatna osadka akvaria a keby mali vhodne krmivo
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Akarka zelená (Nannacara anomala)

Odoslaťod trimm » 20 Mar 2004 23:47 pm

raviolka napísal:Už pár let mě láká Cichlasoma meeki, ale já mám ráda rostlinky, jak se dohromady snesou?

Znesú sa s odolnými rastlinkami(echinodorus,anubias,cryptocoryna) celkom v pohode, ak sú rastlinky v kvetináčoch, alebo sú aspoň obložené skalami pri koreňoch, aby ich rybky nevyryli, keď sa vytierajú(čo môže byť aj každé 3 týždne)
raviolka napísal:A je možné koupit jenom jeden pár a nedat jim ani možnost výběru?

Z vlastných skúseností ti môžem povedať, že sa zvyčajne spária samec aj samica bez problémov, aj keď nemajú možnosť výberu. Dokonca keď kúpiš 4-5 jedincov, určite budeš mať minimálne jeden pár, ja som mal dokonca 2 páry pri 5 jedincoch.
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Re: Akarka zelená (Nannacara anomala)

Odoslaťod jiskra » 23 Máj 2006 22:40 pm

Ahoj,
Muzu dat Akarku zelenou do akva 72 L?Rozmery jsou 96*27*25.Nic moc ale prece.Huste zarostle.Osadka jsou 5 Pancernicku,2 Ancistrusy.Kolik tech Akarek tam muzu dat?Nejlepe by bylo,kdybych je tam mohl dat v parech.Kolik?cca 2 pary?dik.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Akarka zelená (Nannacara anomala)

Odoslaťod Raviolka » 24 Máj 2006 11:09 am

Osobně bych dala jen jediný pár. Měla jsem vždycky 1-2 samce a 2-3 samice v akváriu o ploše 120x50 cm, kde bylo dost úkrytů (pravda nebylo HUSTĚ zarostlé) a nedělalo to dobrotu. Nerada se dívám, jak je některá ryba terorizovaná a sotva se dostane k žrádlu, nemluvě o tom, že by si jen tak svobodně poplavala.
Jediné, co přichází do úvahy, jsou 2 samice + 1 samec. Ale živě vidím, jak se vytře s jednou, ta ho odžene na druhou polovinu akvária - vytře se s druhou a má problém, protože ze dvou stran na něj útočí samice a nemá kam utéct. Samičky obhajují překvapivě velké teritorium. Moji samci přežívali schovaní u hladiny mezi rostlinami - při výšce akvária 50 cm, u tebe to budou mít mnohem horší :?
Suma sumárum bych dala jen 1 pár a jestli ti to připadá málo, není problém je skombinovat s jinýma cichlidkama.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Akarka zelená (Nannacara anomala)

Odoslaťod jiskra » 24 Máj 2006 17:18 pm

No tak kdyby nesly ty Akarky mam v zaloze na Akary hnede.Co t yna to.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Akarka zelená (Nannacara anomala)

Odoslaťod Raviolka » 25 Máj 2006 11:40 am

Jak kdyby nešly?? Akarky zelené jdou do takového akvária výborně; určitě líp než akary hnědé. Těm tam bude trochu těsno - a taky bych nedávala víc než 1 pár (což u mladých ryb blbě poznáš). Jsou sice mnohem méně teritoriální a mimo tření se spolu snesou výborně, ale jsou taky mnohem větší.
Co takhle 1 pár Nannacara anomala + 1 pár Laetacara curviceps (nebo L. dorsigera, příp. nějaké apisto nebo Anomalochromis/Pelvicachromis)?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava


Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.