Nové akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Nové akva

Odoslaťod Akvárik » 06 Jún 2006 11:26 am

Mam 9 litrove akvarko s neonkami,mrenkami a vzduchovanim.Po velkom spekulovani/hlavne nad rozmermi a financovani/ s velkou tuzbou mat velke akva o ktore sa budem poriadne starat som sa rozhodol pre akva 130x50x50 :D Snad na sirku namiesto 50 mozno 40cm./?/Este neviem odkial ho kupit,spekuloval som nad akvashopom,donaska je vsak len v BA,mozno to poriesim,alebo z inakadial,ak by mi ho vedeli doviest a cena by bola priazniva/?/.Ziadat firmu o nejake vystuzenie,alebo to pri tejto velkosti urobia sami?Dost slusne som prestudoval tuto stranku/je toho riadne vela/ a zistil som,ze komercne kryty su co sa tyka svietivosti velmi,velmi slabe,tak sa ho pokusim po case vyrobit sam.Preto,aby sa mi tam vosli standardne 120cm trubice som volil rozmer akva 130cm.Rozmyslam nad 4 az 6 trubicami a aby sa mohli jednotlivo vypinat v pripade potreby.Zrejme naj bude ext.filter,2x ohrievac,teplomer,to je jasne,zatial neviem ako vzduch-teda ci ho vie dodavat aj ten filter.Prve bude akvarko,potom postupne dokupovanie veci,rybky by som chcel davat,tak po 4 tyzdnoch napustenia akva a filtracie plus rastlinky.Stolik si dam urobit tiez.Co vy na to?Rady a pripomienky?Danke :D
Naposledy upravil Akvárik dňa 06 Jún 2006 11:37 am, celkovo upravené 1 krát.
Akvárik
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Máj 2006 17:22 pm
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Nové akva

Odoslaťod thomas111 » 06 Jún 2006 11:31 am

Co s tym vzduchom chces? Vyfukat od prachu? Vzduchovanie netreba ...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Nové akva

Odoslaťod Akvárik » 06 Jún 2006 11:38 am

Ako to,ze netreba?Rastlinky vyprodukuju tolko kyslika,ze to staci?Alebo ako?
Akvárik
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Máj 2006 17:22 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nové akva

Odoslaťod thomas111 » 06 Jún 2006 11:41 am

Akvárik napísal:Ako to,ze netreba?Rastlinky vyprodukuju tolko kyslika,ze to staci?Alebo ako?

Ved si pisal ze si precital celu stranku ... rastlinky ti produkuju kyslik
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Nové akva

Odoslaťod Akvárik » 06 Jún 2006 11:54 am

Neprecital som uplne vsetko,to sa ani velmi neda,prirastol by som k monitoru asi :D Este ako maly chlapec som sa naucil,ze rastlinky produkuju kyslik,to mi je jasne :D Ide len o to,ci ho vyprodukuju dostatocne mnozstvo pre mne este zatial neznamy pocet ryb.Teda ci netreba pridavat vzduch...
Akvárik
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Máj 2006 17:22 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nové akva

Odoslaťod Kubo » 06 Jún 2006 13:29 pm

Ak das rastlinkam take podmienky ako maju mat budes mat tolko kyslika ze az. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Nové akva

Odoslaťod Patrox » 06 Jún 2006 14:37 pm

Rozmery schvaľujem (mám rovnaké 8) ). Čo sa týka vzduchovania a osvetlenia záleží čo chceš mať za akva. Teda ak chceš rastlinkové tak osvetlenie bude OK a vzduchovanie môžeš zrušiť a porozmýšlať nad CO2.
Pokiaľ chceš ísť do ciclíd (afriky alebo väčšie ameriky) tak je zase zbytočne veľa svetla a to vzduchovanie bude OK. Záleži na tebe akou cestou sa dáš :wink:
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové akva

Odoslaťod Akvárik » 06 Jún 2006 23:47 pm

Kubo napísal:Ak das rastlinkam take podmienky ako maju mat budes mat tolko kyslika ze az. :wink:

Kubo-to som chcel vediet :D
Akvárik
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Máj 2006 17:22 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nové akva

Odoslaťod Akvárik » 06 Jún 2006 23:53 pm

Patrox-este neviem akym smerom sa poberiem,ale zrejme taky gulas,neonky,mrenky skalare,mozno oranzove karasy tusim,nie presne zameranie.Viem,ze postupne sa zrejme budem vyvijat a postupne sa vykrystalizujem,o co mam najvacsi zaujem.Rastliniek tam chcem mat dost,no zase nie prales.Kedze mas take akvarko ako planujem ja,pytam sa-ake hrube mas sklo?Odkial mas akva?Mas dnu vlepene take priecky,na ktore sa da dat krycie sklo,alebo to sklo nemas?Osvetlenie?Robene,kupene?Kolko trubic?Ake akva/zameranie/?
Akvárik
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Máj 2006 17:22 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nové akva

Odoslaťod Patrox » 07 Jún 2006 06:04 am

Čo sa týka toho gulášu, podľa mňa to nie je zatial moc šťastný zoznam. Nepáčia sa mi tieto veci: Mrenky sú dosť živé rybky a veľa ludí spomína, že strašne radi odzobávajú skalárom plutvy. Karasy sú úpné zlá voľba a to z viacerých dôvodov, ale hlavne majú oproti ostatným rybkám radšej chladnejšiu vodu, a samozrejme sú to bagristi takže s rastlinkami budeš mať troch problém. Taktiež veľa ludí neschvaluje kombináciu skalár - neonka (neonky občas začnú miznúť). Toť ku gulášu :wink:
Ohladne Akvárka: Nepoviem ti presne al tuším mám 10mm. Sú tam pozdĺžne priečky, a predná a zadná stena súspojené ešte v strede ďalšou priečkou. taktiež sú spevnené aj všetky bočné spoje hranolmi. Mám to z akvashopu, spolu aj zo stojanom a krytom. Kryt som z vnútra oblepil zrkadlovou samolepiacou tapetou. Mám tam dva Glomaty na 4 36W žiarovky (2x Philips 865, 2x Philips 960) krycie sklo nemám. Čo sa týka ďalších potrobností tak http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=3454&start=20
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové akva

Odoslaťod SirMephisto » 07 Jún 2006 09:19 am

Ja mam v jednom svojom akva neonky spolu so skalarmi a ziju v pohode...Tiez som cital v mnohych knihach o radosti skalarov z pozierania neoniek ale moj sused mal 17cm skalare spolu s neonkami a tiez nic...aj preto som sa rozhodol zopakovat jeho volbu...a vyzera to super
S mrenkami mas pravdu no mna prekvapili tetry krvave...tie mi prvykrat zlikvidovali 8 neoniek :evil: som si najprv myslel ze vinnikmi boli 2 mali samcekovia cichlidy cervenohrdlej no ked som videl ako tetra sklbe neonku mal som dost...odvtedy tieto ryby nechcem vidiet
SirMephisto
 
Príspevky: 6
Založený: 04 Jún 2006 22:11 pm
Bydlisko: PO

Re: Nové akva

Odoslaťod Akvárik » 07 Jún 2006 10:38 am

Cital som aj ja,ze mrenky zvyknu obzierat skalarom spodne vystupky,tak to zvazim.Neonka cervena by tam snad mohla byt a ten karas,no neviem,musim to prestudovat,ako sa sprava,teploty vody a tak.Samozrejme,ak potrebuje nizsiu teplotu,tak tam nepojde,len som o nom zatial nic nenasiel.Cital som tu,ze v KE na namesti zvyknu mat cudne nazvy a oni tam mali KARAS ORANGE a este nieco.To som nikde nevedel najst/druh/.Pacia sa mi aj diskusy.Tak fakt este nie som rozhodnuty.Este baj nejake neocardiny.
Patrox-nerobi Ti sarapatu voda/zrazanim/ aj ked myslim,ze mas vlhkovzorne objimky?
Akvárik
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Máj 2006 17:22 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nové akva

Odoslaťod Patrox » 07 Jún 2006 11:11 am

Voda mi šarapatu nerobí, keď že kryt je z vnútra olepený tak sa voda na drevo nedostane, a zatial viac ako pol roka je všetko OK (klop klop :o )
K neonkám a skalárom: Nie je to moja skúsenosť (mne to tiež voľakedy dávno fungovalo). Ku karasom, stačí keď si nájdeš všeobecne o karasoch. Hľadať obchodné názvy je zbytočné, akurát keď bude daná sorta moc šlachtená tak môže byť chúlostivejšia...
K Diskusom sa nebudem vyjadrovať, sú tu povolanejší....poprípade si prezri fórum, je tu toho dosť...
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové akva

Odoslaťod bobor55 » 07 Jún 2006 19:02 pm

dam ti radu: NEKUPUJ KARASOV!!!Budes to lutovat...........
Obrázok používateľa
bobor55
 
Príspevky: 76
Založený: 05 Feb 2006 15:29 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Nové akva

Odoslaťod Akvárik » 08 Jún 2006 00:06 am

Bobor?
Akvárik
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Máj 2006 17:22 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nové akva

Odoslaťod emkac » 13 Jún 2006 00:05 am

a) Diskusy su NAROCNE ryby. Skus za par rokov. (bez urazky)
b) Niekde je kombinacia skalar - neonka problem, niekde nie. Je na tebe, ci budes riskovat.
c) Kombinacia mrenka - skalar je problem.
d) Kombinacia karas - mrenka/skalar/neonka je problem.

Odporucanie: skus ine kombinacie. Mas obrovske kvantum moznosti.
Odporucanie 2: nepytaj sa na kombinacie v akva predajni. Zvycajne ti poradia tak, aby z toho mali prospech oni. Otazku poloz tu.

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Nové akva

Odoslaťod Mike » 18 Jún 2006 08:35 am

KOmbinacie ryb su naozarozne, a nie vzdy to funguje.Najviac sa naucis vlastnou skusenostou.Ak chces rastlinky tak si pozri salikove osvetlenie.Ja si to idem robit podla neho.Je to v clankoch
Obrázok používateľa
Mike
 
Príspevky: 15
Založený: 22 Sep 2004 19:42 pm
Bydlisko: Sliac

Re: Nové akva

Odoslaťod holenda » 18 Jún 2006 10:25 am

Nieje celkom pravda, ze mrenky obhryzaju plutvy... Mreniek je kvantum druhov a zatial jedine, ktore u mna obhryzali plutvy boli Mrenky stvorpruhe - Barbus tetrazona. Chcel by som vidiet, ako by ste dohnali k nejakemu obhryzaniu plutiev Barbus titteya - Mrenku stihlu,titteyovu... v diskusii nebolo spomenute o ktorych mrenkach konkretne Akvarik hovoril... tot aby boli veci uvedene na pravu mieru :roll:
Obrázok používateľa
holenda
 
Príspevky: 83
Obrázky: 23
Založený: 30 Sep 2005 19:09 pm
Bydlisko: Kosice, SR

Re: Nové akva

Odoslaťod Wepman » 18 Jún 2006 11:14 am

So skalarmi sa neonky zvacsa znasaju, hlavne ak sa do akvaria pridaju oba druhy ryb naraz, niekedy moze nastat problem, ale za tu krasu to stoji. Co sa tyka mreniek, tak urcite nekupuj mrenky stvorpruhe :) to su take male drze ryby co terorizuju celu osadku akvaria, ktora plava pomalsie ako oni :))) Ja mam mrenky stihle (barbus titteya) a tie su velmi mierumilovne a osobne sa mi aj velmi pacia, dokonca sa bezproblemov vytierali v spolocenskej nadrzi a podarilo sa mi odchovat par kuskov. Pre zaciatocnika idealna rybka.

Diskusy su narocne a asi by ta mrzelo keby ti vsetky vykapali, jednak by to bola skoda tak krasnych ryb a jednak aj skoda penazi, lebo nie su lacna zalezitost. A karasy, tie ti z rastlinneho akvaria spravia za chvilku salatovu misu. Takze asi tak.
Obrázok používateľa
Wepman
 
Príspevky: 136
Obrázky: 16
Založený: 03 Nov 2005 09:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Nové akva

Odoslaťod Akvárik » 25 Jún 2006 15:13 pm

OK,karasy vypustam,mrenky mam patpruhe.Tetry cervene a neonky spolu so skalarmi vyskusam :D
Akvárik
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Máj 2006 17:22 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nové akva

Odoslaťod bobor55 » 26 Jún 2006 13:02 pm

holenda napísal:Nieje celkom pravda, ze mrenky obhryzaju plutvy... Mreniek je kvantum druhov a zatial jedine, ktore u mna obhryzali plutvy boli Mrenky stvorpruhe - Barbus tetrazona. Chcel by som vidiet, ako by ste dohnali k nejakemu obhryzaniu plutiev Barbus titteya - Mrenku stihlu,titteyovu... v diskusii nebolo spomenute o ktorych mrenkach konkretne Akvarik hovoril... tot aby boli veci uvedene na pravu mieru :roll:

ja mam mrenky machove,a obhrizaju plutvy medzi sebou,jednumalu tak dokalicili,ze nema hornu ani spodnu plutvu................. :cry:
Obrázok používateľa
bobor55
 
Príspevky: 76
Založený: 05 Feb 2006 15:29 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Nové akva

Odoslaťod Akvárik » 21 Jan 2010 13:53 pm

Tak pred 4 rokmi sa mi nakoniec nepodarilo kupit a zostavit nove akvarium.
To 9 litrove mam stale,momentalne len s jednou Tetrou...
Priority a ine veci sa v zivote menia,tuzba mat akvarium ma vsak neopustila.
Akvarium musi byt inych rozmerov ako som pred rokmi chcel,takze bude toto:
100x40x45-180 l
Akvarium by som si chcel dat zlepit niekde v Kosiciach,mozno v tej znamej akvaristike na namesti Osloboditelov,ak tam ovsem lepia,podla poziadaviek zakaznika.
Kryt by mal byt tento:
http://www.hej.sk/dom-zahrada-krmivo/ob ... =srovnavac
Filter-tak to zatial neviem,ci
Eheim ecco pro 300 - 2036
alebo tento:
Eheim ecco pro 200 - 2034
Ktory z tych dvoch,popripade nejaky iny?
Osadenstvo ryb presne neviem,ale zaklad by mal byt hufik Tetier neonovych,popr.Neoniek cervenych v pocte cca 25ks.
Akvárik
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Máj 2006 17:22 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nové akva

Odoslaťod Akvárik » 21 Jan 2010 14:14 pm

Popripade nevedeli by mi kryt vyrobit na mieru v akvaristike?
Da sa to,robievaju to,ci nie?
Akvárik
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Máj 2006 17:22 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nové akva

Odoslaťod Giftzahn » 21 Jan 2010 15:02 pm

Akvárik napísal:Popripade nevedeli by mi kryt vyrobit na mieru v akvaristike?
Da sa to,robievaju to,ci nie?



jasne ze vedia zhotovit kryt na mieru aj v akvaristike ... ale s tou cenou asi spokojny velmi nebudes ... :wink: aspon moja skusenost ... ja som si kryt objednaval cez akvashop.sk ... len cisto kryt a spokojny som bol ako s cenou tak aj s kvalitou ... inak ak ma slepe oko neklame
Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk
ma sidlo v Kosiciach ... cize skus napriklad tam :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.