UHYN RYB - POMOZTE MI NAJST PRICINU PROSIM!



Akvarijné ryby - choroby, liečba

UHYN RYB - POMOZTE MI NAJST PRICINU PROSIM!

Odoslaťod kardano » 09 Jún 2006 20:49 pm

UHYNULO mi 16 gupiek. Tu su okolnosti. Snad Vas nieco napadne, napisem sem moje vyvody aj ked neviem ci mam pravdu. Stalo sa nasledovne: Odkalil som porodnicku (vymena cca 1/4 vody, obem akva 20L). Vodu som daval z druheho akva (standardny postup. Doteraz neboli nijake problemy) Do druheho dna mi uhynulo 16 gupiek. Boli to LEN tie najvacsie (najstarsie). Mensie su OK, mecune OK (vsetky su mensie ako uhynute gupky). Mrtvolky nemaju nafuknute bruska. Vyzeraju prirodzene, len su "najedene ale nie prejedene". V akva nastali len 2 zmeny. Vymenil som napln filtra (zelena rurka) z molitanu za novy biomolitan (dokladne vypraty). Zakrmil som TetraMin-om co som kupil v akvaristike v TN za Keramoprojektom. Tetra Min bol navazovany, nebol originalne balenie. Bol baleny v priesvitnom tegliku (a la salaty v samoske) Toto su jedine 2 veci ktore sa v danom akva zmenili. NIC VIAC. Vyskytol sa slaby biely zakal. Momentalne som vsetky zive ryby odlovil do nahradneho akva. Maju sa k svetu, potravu prijimaju (JBL pre poter + Tetra Menu). Neviem co sa stalo, mozno sa mylim ale upodozrievam krmivo. Mate niekto podobnu skusenost? Napadne vas nieco co by mi pomohlo? Postihnute akva idem pre istotu zalozit na novo. Prepieram strk a menim aj rastliny. Prace su v plnom prude. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Tymto dakujem jojovi, ktory mi obratom moc pomohol s odlovom a spekulaciami okolo problemu (viac hlav viac rozumu.) Jojo, moc ti dakujem. :)
Naposledy upravil kardano dňa 09 Jún 2006 21:24 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Reklama

Re: UHYN RYB

Odoslaťod jojo » 09 Jún 2006 21:09 pm

Neni zac rad pomozem :wink:
Obrázok používateľa
jojo
 
Príspevky: 193
Obrázky: 66
Založený: 27 Apr 2006 19:26 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: UHYN RYB - POMOZTE MI NAJST PRICINU PROSIM!

Odoslaťod ExtremeSin » 10 Jún 2006 12:33 pm

KDe bol zadrhel ?
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: UHYN RYB - POMOZTE MI NAJST PRICINU PROSIM!

Odoslaťod jojo » 10 Jún 2006 12:36 pm

no zatial nevieme ale asi v tom krmive
ozaj kardano napis ako sa dary v nudzovom rezime
Obrázok používateľa
jojo
 
Príspevky: 193
Obrázky: 66
Založený: 27 Apr 2006 19:26 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: UHYN RYB - POMOZTE MI NAJST PRICINU PROSIM!

Odoslaťod lukáš » 10 Jún 2006 13:00 pm

Na zaklade uvadzanych udajov to logicky vedie k podozreniu na krmivo (mohlo byt plesnive, naslednym vysusenim plesne opticky zmizli, ale toxiny ostali). Treba sa vsak zamysliet ci nahodou predsa len nebola prehliadnuta aj nejaka dalsia skutocnost. V tej akvaristike by som im asi nieco nelichotive naznacil (predpokladam, ze o reklamacii by aj tak asi nechceli nic pocut, ako to uz na Slovensku byva zvykom).
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: UHYN RYB - POMOZTE MI NAJST PRICINU PROSIM!

Odoslaťod jojo » 10 Jún 2006 13:04 pm

no ono to este teoreticky mohlo byt biomolitanom
Ktovie kade to prevazali a mohlo to navlhnut a nasledne splesniet alebo vytvorit sa nejake mikroby ktore po dokladnom preprati vydrzali.
Obrázok používateľa
jojo
 
Príspevky: 193
Obrázky: 66
Založený: 27 Apr 2006 19:26 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: UHYN RYB - POMOZTE MI NAJST PRICINU PROSIM!

Odoslaťod kardano » 10 Jún 2006 13:51 pm

Takze, po preloveni uhynuly do rana este 3 ks. Ostatnym sa dari dobre. Vyzeraju byt vyhladnute. Krmim JBL. Molitan to asi nebude, mam 2 ks a boli rezane ako jedny s poslednych z 1 platu. Prezeral som druhy kus a vyzera byt OK. Najviac upodozrievam krmivol. Trosku som s nim zakrmil v spolocenskom akva a zdochli mi 2 najslabsie mecune. Takze asi tak. Naznacovat im tam nebudem nic. Stacil mi ich pristup ked som odtial doniesol krupicu. :evil: :evil: :evil:
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Re: UHYN RYB - POMOZTE MI NAJST PRICINU PROSIM!

Odoslaťod vysluzil2 » 11 Jún 2006 02:48 am

Citam asi akvaristicku rozpravku -A JE TO.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: UHYN RYB - POMOZTE MI NAJST PRICINU PROSIM!

Odoslaťod kardano » 11 Jún 2006 12:26 pm

vysluzil2 napísal:Citam asi akvaristicku rozpravku -A JE TO.


Tak tomuto nerozumiem. Vysvetli blizsie.
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Re: UHYN RYB - POMOZTE MI NAJST PRICINU PROSIM!

Odoslaťod vysluzil2 » 11 Jún 2006 16:16 pm

Hovori sa ,slaby akvarista co nemal chore ryby.Co sa pohybujem v aq kruhoch ,tak mi akvaristi pripominaju rybarov.Tiez si vela povymyslaju.Vzdy sa hlada chyba niekde inde,len nie v akvaristovi.Takze staci vymenit akvaristu a problem je vyrieseny.Ale aby som vam aspon nieco poradil,tak ak su chore ryby tak sa neoplati krmit,hlavne nie susenym.Vsetky choroby vznikaju hlavne zlym krmenim.Ak sa spravne krmi ,tak voda v aq ma tu spravnu kvalitu.Takze tebe kardano,a ostatnym zelam vela chovatelskych uspechov
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.