Agresivna Mrenka stvorpruha [Puntius tetrazona]



Všetko okolo akvarijných rýb

Agresivna Mrenka stvorpruha [Puntius tetrazona]

Odoslaťod Dany Five » 14 Jún 2006 15:50 pm

mam v Akvariu jednu samicku mrenky stvorpruhej, a dobiedza hlavne do neoniek a do Bubble Molly, tu uhana k smrti uz treti den, ako mam postupovat ? mam jej zohnat samceka ? Alebo som niekde cital ze ak su tieto mrenky same tak su agresivne a mam dokupit radsej aspon este 4 dalsie.

Dakujem
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Reklama

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod marcelko007 » 14 Jún 2006 16:11 pm

nech ich je sest a viac :wink: ale ani to nezaruci ze daju pokoj ostatnim rybkam... :cry: ...ale ich spravanie bude k ostatnim rybkam omnoho lepsie :D
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Mravec1 » 14 Jún 2006 16:12 pm

Dokup este zo 4..oni sa potom budu uzierat medzi sebou. Aspon u mna to tak bolo.
Obrázok používateľa
Mravec1
 
Príspevky: 36
Obrázky: 7
Založený: 30 Jan 2005 17:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod strbino » 14 Jún 2006 16:30 pm

u mna to bolo tak ze aj ked som ich mal 11 dobiedzali do ostatnych. 2 panciernickov mi uhnali k smrti :( a skalare mali sportove strihy plutiev :D

vyriesil som to tak ze som ich predal :)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod nanuska » 14 Jún 2006 16:40 pm

::hovori sa, ze ked su v skupinke, tak neutocia na okolite rybky,... ale opak je pravdou.
::ked su vo vacsej skupine, tak si dovolia aj do vacsich ryb
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod dracula » 14 Jún 2006 17:42 pm

no hovori sa, ze pokial chces spravit zo skalára diskusa....daj k nemu mrenky stvorpruhové :lol:

k mrenkám ako takým by som vobec nedával ryby s dlhšími plutvami /skaláre, bojovnice/ alebo závojové formy klasických rýb....
osobnu skusenost nemám, ale som za variantu ktorá zastáva názor, ze mrenky pokial sú v húfiku, budú sa naháňať medzi sebou - urobia si tzv. hryzací poriadok....a ostatné ryby nechajú tak......ruku do ohňa by som za to nedal....ale vraj to funguje......
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Mravec1 » 14 Jún 2006 19:12 pm

Ja ked som mal jednu tak bola nervna ale po dokupeni dalsich sa venuju uz len sebe. Mal som neonky a uplne v pohode s nimi existovaly...skalar tiez nema problem a plutvy ma jak ma mat.. :)
Obrázok používateľa
Mravec1
 
Príspevky: 36
Obrázky: 7
Založený: 30 Jan 2005 17:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod vysluzil2 » 15 Jún 2006 08:56 am

ja som ich mal po jednej s gupami a nevsimol som si daku agresivitu.Asi som mal civilizovane mreny stvorpruhe.Samci gup mali krasne chvosty,to sme sa so znamimi smialy ,ze daky trulifaci co mali degenerovane gupy s rozpadnutymi chvostovymi plutvami pisali do knih bludy.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Dany Five » 15 Jún 2006 11:34 am

no ja mam BOjovnicu ale ta je ako Queen v akvariu, zalezie do diery, a ak sa priblizi k diere ina ryba, krasne sa naserie :o roztiahne plutvy a ostatne ryby zastrcia chvost a idu kade lahsie, kraasna bojovnica, natocim nejake video z mobilom ked sa to bude opakovat, krasny pohlad
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod MIMI » 15 Jún 2006 13:05 pm

Ja ma v akva 3ks a su uplne v pohode. Je pravda , ze najskor nedalim pokoj ziadnej rybke a chudak skalar bol vsoku. No asi po 2-3 tyzdnoch sa to otocilo. Len sa mrenka priblizila s skalarovi tak ju zacal nahanat on. Takze radim dokupit este aspon 2-3 mrenky urcite potom skrotne.
Obrázok používateľa
MIMI
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 19 Jan 2006 17:52 pm
Bydlisko: PIESTANY

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Dany Five » 18 Jún 2006 14:04 pm

no zaujimave veci sa mi deju v akvariu, mrenka sa troska ukludnila ale aj tak ked trosicku podpichne do bubble bolly, okamzite za mrenkou vystartuje zebricka a vracia jej vsetko aj s urokami, a zase ked mrenka dzube do zebricky, startuje po nej molly, necham to tak, nech sa tieto tri nahanaju, ale skalare ktore chcem kupit by pri tychto troch neviem ako dopadli....
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Dany Five » 04 Júl 2006 00:06 am

mojej mrenke stvorpruhej uplne vybledli cierne pruhy, moze to byt tym ze je sama v akva z jej druhu ? spozroval som aj ze dvaja samcekovia mecunov neprijimaju potravu, sotatne rybky su v pohode, cim to moze byt ?
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: kto utoci?

Odoslaťod liw » 29 Nov 2006 02:16 am

dnes jedna zo zivorodiek prisla skoro o polovicu chvostovej plutvy a jedna z mreniek (predavane ako mrenky mix) o oko! co za tym moze byt? V akva su 4 botie, 2 panciernici, 1 gurama, 4mrenky mix + 2 mrenky stvorpruhe, 4 molly a 2 mecovky. su spolu uz mesiace. myslite, ze aj po takom case mozu na seba zacat utocit?
Obrázok používateľa
liw
 
Príspevky: 14
Obrázky: 3
Založený: 05 Sep 2006 23:48 pm

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod dracula » 29 Nov 2006 12:02 pm

čo sú to mrenky mix??? o takom druhu mrenky som ece nepočul :)
a inak....mrenky stvorpruhove su hufove ryby.....a vedia byt dost agresivne ak niesu v hufe...ja by som tipol ze to maju na svedomi oni....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod ACAB » 29 Nov 2006 12:06 pm

Podla mna jednoznacne tie mrenky. Botie to urcite neboli :lol:
Ine druhy tam ma co nie su agresivne, alebo len malo .. takze aj ja sa priklanam k mrenkam.
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod liw » 29 Nov 2006 23:33 pm

Mrenky mix su zjavne nejaky obchodnicky nazov pre nas amaterov :) Podla googla ale tie, co mam doma su nejakou formou Mreniek z Odessy, mreniek cejlonskych a este nejakych, ktore som nedokazala najst (zlte s oranzovo-cervenymi akoby zavojnatymi plutvami).
Ak su problemom tie stvorpruhe, to sa ich budem musiet zjavne "zbavit", dalsie rybky sa uz do akvaria nezmestia :( Mohli zacat byt agresivne bez zjavnej priciny? Spolunazivali si tam kludne fakt strasne dlho...
Obrázok používateľa
liw
 
Príspevky: 14
Obrázky: 3
Založený: 05 Sep 2006 23:48 pm

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod David Biacko » 10 Jan 2007 20:23 pm

Ja som moje mrenky dal na ,, samotku" (3,5 l fľaša) - potom boli ako neviniatka. :o
David Biacko
 
Príspevky: 8
Založený: 08 Jan 2007 17:56 pm
Bydlisko: Úbrež

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod spirki » 14 Jan 2007 19:10 pm

Podla mojej skusenosti mrenky takto utocia na slabe jedince teda oslabene chorobou alebo pod. To iste sa stalo mojej mecunke ciernej. sai dva sa len schovaval za filter nic nejedla potom jej okusali vsetky plutvy a po dvoch dnoch v karantene zdochla. pod. pripad sa stal aj kamaratovi s teleskopoku. ta mala problem s plavacim mechurom a tak najprv prisla o plutvi a potom aj o oko. (tiez neviem co to bol za napad davat teleskopki k mrenkam ale...)
spirki
 
Príspevky: 16
Založený: 18 Okt 2004 20:13 pm

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Jurec » 02 Feb 2007 20:40 pm

no ja mam v akvarku kadejaku haved a a medzi nimi aj 5 mreniek stvorpruhovych a su uplne v pohode, mam akvarku teda uplne paradoxy a nazivaju si v pohode 3 panciernickov, 3 guramy, parik ostriezikov purpurovych a este jedneho rajovca, ktoreho mi bolo luto dat precc a ako vidite taku kombinaciu len tak niekto nevymysli ale je to v sto litrovom akvarku a zatial som si nevsimol ziadny problem . co sa tyka chovania mreniek - sumatraniek tak urcite zastava nazor minimalne 5 a viac kusov a priestrannu nadrz,
Obrázok používateľa
Jurec
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 13 Nov 2006 23:45 pm
Bydlisko: Nová Bana

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod adinko » 16 Feb 2007 12:46 pm

Ja mam mrenky ruzove.. tusim tak sa volaju... su strieborne a podnu cast tela maju krasne ruzovu... a zlikvidovali mi 3 skalarov... su 4, z toho su 3 samcekovia, jedna samicka... a neviem teda co s nimi, bojim sa k nim aj dokupit ine ryby... mam tam s nimi tetry neonove s nimi su v pohode a este panciernikov, ktorych tiez prehnali po akvariu sem tam... a krmiva maju urcite dostatok
adinko
 
Príspevky: 3
Založený: 15 Feb 2007 12:22 pm

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod monolop » 16 Feb 2007 15:56 pm

zlikvidovali mi tak 3 rybky, a potom som na to dosiel, davam im 2 - 3 krat tydenne mrazene patenky a mam pokoj, najedia sa mesa a daju inym pokoj, ked sa zacnu zase nahanat daj im nieco od mesa
Obrázok používateľa
monolop
 
Príspevky: 65
Založený: 09 Feb 2007 20:33 pm
Bydlisko: Piestany

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Joshua » 16 Feb 2007 17:41 pm

ja ich mam v 85l akva 9, mimo toho nejake Black Molly, najde sa jeden Mecun a Labeo Bicolor, ale do nikoho si nedovolia... mal som ich prednedavnom len 5 a aj tak boli f poho.... su to velmi pekne a cile rybky...
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod mafiak » 16 Feb 2007 17:50 pm

mal som 6ks mreniek stvorpruhych (z toho 3 gold) spolu z 30ks tetra neon a 2ks mecun

obhryzanie sa nekonalo, akvsak v priebehu dvoch 2-3 mesiacov vykapali :(

scenar bol vzdy rovnaky, stale sa jedna zacala skryvat pod filter, prestala zrat, zacala robit salta, a to som uz vedel ze na druhy den bude bruchom hore :( neviem cim to bolo. v akva bolo malo miest na skryvanie, ktore vraj vyzaduju
mafiak
 
Príspevky: 16
Založený: 26 Jún 2006 18:30 pm
Bydlisko: KE

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Joshua » 17 Feb 2007 00:12 am

jj, jednoznacne husto zarastene akva....
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.