Mečúne [Xiphophorus ...]



Všetko okolo akvarijných rýb

Co si myslite o mecunoch???

Pekna ryba
47
71%
Taka priemerna ryba
19
29%
 
Celkový počet hlasov : 66

Re: MECUNE

Odoslaťod vysluzil2 » 28 Jún 2006 01:34 am

SoRexovi-som velmi rad ze prispievas na akvu,a s velkym zaujmom citam kazdy tvoj prispevok.Na vasich strankach som cital tvoju reportaz zArgentiny.Pre mna zaujimave citanie..A co sa tyka tejto temy,tak uz nevolam x.helleri odteraz mecun,ale mecovka.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Reklama

Re: MECUNE

Odoslaťod vest » 28 Jún 2006 10:22 am

Vážené dámy a vážení páni akváci,nevenoval som tejto téme od začiatku jej vzniku žiadnu pozornosť,ale teraz z nadbytku voľna som sa k nej dostal.Prosím vás,o čom je tu vlastne reč?Či sa tá ktorá ryba volá tak či onak,sú predsa rôzne názvy pre jeden druh,záleží od oblasti v ktorej sa pohybujeme.Nespoliehajme sa na jazykovedcov,veď sa stačí pozrieť ako nám sprznili slovenčinu(názvy ulíc,miest)...Pre každého živočícha je jasne a na celom svete uvádzaný latinský názov.Tak o čom je tu debata?Či je to mečúň alebo mečovka je akvaristovi úplne jasné o čo ide.Chcel by som vidieť akvaristu,ktorý doma v 100 l akva chová morského mačúňa.Takže netrápte sa nad názvami rýb,ak neviete,čo to vlastne máte udajte latinský názov a každý by mal vedieť o čo ide.Stačí hľadať,hľadať a čítať a čítať.V prípade nejasností sa obrátiť na odborníkov ako napr. Sir Vyslužil2.Ďakujem za pozornosť.
vest
 
Príspevky: 163
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 18:10 pm
Bydlisko: BA

Re: MECUNE

Odoslaťod rt » 29 Jún 2006 13:30 pm

Ahoj Vest, nerozumiem tomu o čo ti ide. Nikto ťa nenútil čítať tieto debaty.

Keď ťa netrápi názvoslovie, otvor si inú tému
Poniektorí by sa najradšej riadili podľa známeho: "Pořádek musí bejt, říkala babička a vodkopla hovínko pod postel"

Pardón, ale je to zaužívané aj na Slovensku v češtine
rt
 
Príspevky: 51
Obrázky: 1
Založený: 31 Máj 2006 13:15 pm
Bydlisko: BB

Re: Mečúne [Xiphophorus ...]

Odoslaťod Mariok » 05 Feb 2012 21:53 pm

Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.