Ako casto davate rybam zrat?



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Krmenie

Odoslaťod Ceco » 24 Jún 2003 16:09 pm

Ahojte.

Ja som si nedavno kupil automaticke krmitko Nutramatic 2x. Vyslo ma asi na 580,- CZK. Je celkom jednoduche a lacne kvoli tomu, ze nema ventilator na odstranovanie vlhkosti (ako maju konkurencne krmitka).
V off-line rezime je zasobnik natoceny tak, ze medzera, cez ktoru pada krmivo je otocena smerom nahor - vlhkost z akvaria sa teda nedostane do krmiva. Krmi kazdych 12 hodin a to tak, ze cyklus sa zacne po vlozeni 2 tuskovych bateriek. Som s nim celkom spokojny. Lacny a splna ucel. Spozoroval som len jednu negativnu vlastnost - davky krmiva nie su zakazdym rovnake (davky sa daju nastavit regulovanim velkosti prepadoveho otvoru).
Obrazky sa daju vidiet napriklad tu:
http://shop.store.yahoo.com/worldpets/nut2xautfisf.html

Ceco.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Reklama

Re: Krmenie

Odoslaťod los alamos » 15 Aug 2003 13:07 pm

daj im tolko čo zožerú behom 2-3 min niekedy nie je odveci ked ich na den nechaš hladovať im to len prospeje
los alamos
 
Príspevky: 94
Obrázky: 3
Založený: 12 Aug 2003 13:36 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Krmenie

Odoslaťod sokkyp » 14 Okt 2003 08:05 am

Automaticke krmitko v podstate naozaj nie je velmi podstatne, pokial:

si doma cely den, nechodis nikam do prace, si proste nezamestnany.
V pripade, ze pracujes a odchadzas z domu od 6-8 hod., tak ranne krmenie nestihnes. Problem je v tom, ze to nahadzes to tmavej nadrze - cichlidy (netyka sa to len zimneho obdobia) a vtedy sa stane, ze vacsina krmiva zostane nezozrana. Ryby z toho nic nemaju a voda v nadrzi tym trpi.
Ja zacinam svietit o 9:30, co uz ale nie som doma. Takze krmitko, co som vcera kupil mi pomoze s prvou davkou krmiva o 10:00 hod. Kedze umoznuje aj druhe krmenie, tak to mam nastavene na 19:00. Svietit prestavam 21:30 hod.
Obrázok používateľa
sokkyp
 
Príspevky: 83
Obrázky: 21
Založený: 06 Okt 2003 12:29 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Krmenie

Odoslaťod bolek » 14 Okt 2003 08:43 am

Ešte jedne otázočka sokkyp... Osádka tvojho akva tvorí prevažne mlaď ? Lebo ak nie, tak nevidím dôvod na denné viacnásobné kŕmenie. Dospelé rybky stačí kŕmiť 4 - max. 6 x za týždeň... A to v predpísanom množstve... Vôbec netreba pri kŕmení 1 x za deň doháňať zameškané ranné kŕmenie. Veď v nádrži je vždy dosť potravy, ktorú budú takto nútení vyhľadávať a prípadne doplniť jedálniček o nejakú zelenú riasu. Môj názor je ten (aj skúsenosť), že vždy sa nájde niekto, kto rybkám hodí trošku žrádla, ak by si aj hneď nestihol prísť domov pokiaľ akva svieti... A aj keby nie.. Nič sa nestane... Dostanú na druhý deň, prípadne o dva dni.... Viacnásobné kŕmenie sa samozrejme doporučuje pri odchovávaní mlade (poteru)...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Krmenie

Odoslaťod sokkyp » 14 Okt 2003 08:52 am

Osadku mojho akvaria tvori sama mlad (nie je to poter, 3 mes.), pretoze som zakladal nove akva - afr. cichlidy.
Obavam sa, ze radsej budem cichlidy krmit castejsie s mensim mnozstvom, ako raz a vela. Pokial viem, doporucuje sa to.
A nakoniec, bohuzial (nastastie), obaja s manzelkou pracujeme, takze zostava jedine nas pes, ktory by eventualne mohol tieto cichlidy krmit :lol:
Jedine vyhovujuce riesenie pre mna bola kupa automatickeho krmitka. Samozrejme, je to vsetko otazka priorit (a financii) :shock:
Obrázok používateľa
sokkyp
 
Príspevky: 83
Obrázky: 21
Založený: 06 Okt 2003 12:29 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Krmenie

Odoslaťod salik » 20 Dec 2003 10:25 am

celkom zaujimavo vyriesene krmenie :P
super na uhorky, salat...len ci sa na tej sietke neporania :idea:

Obrázok
Obrázok
http://www.petfrd.com/forum/articles.php?action=viewarticle&artid=9
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Krmenie

Odoslaťod Astrid » 20 Dec 2003 11:38 am

salik napísal:celkom zaujimavo vyriesene krmenie :P
super na uhorky, salat...len ci sa na tej sietke neporania :idea:

Hm, to je pravda, ale stale to neriesi fakt, ze pri davani uhorky do akvarka si zamocis ruku (;) ).
Ja to robim tak, ze po obvode uhorky prevleciem silon, na ktorom konci je uviazany kamienok. Kamienok sa tak pripevni k uhorke a druhy koniec silona mi trci von z akvarka. Hadam som to popisala zrozumitelne :? Takto mozem uhorky vecer do akvarka dat a rano vybrat bez toho, aby som nejako obzvlast rusila ryby a musela si macat ruku v akvarku.
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil Astrid dňa 20 Dec 2003 22:46 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Krmenie

Odoslaťod joko » 20 Dec 2003 21:30 pm

Astrid napísal:a musela si macat ruku v akvarku.


No ked mam pravdu povedat, nerobim to casto, ale rad si niekedy strcim ruku do akva (samozrejme si ju "pred" poriadne umyjem), a presadzam rastlinky, presuvam kamene a pod. Mam potom lepsi pocit, ked mam s akvariom -s rastlinkami a rybickami priamy contact. Su to clenovia nasej domacnosti. :wink:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod Dany Five » 12 Jún 2006 23:16 pm

dnes som do akvaria dal narezanu paradajku, maly platok, teda polku, ostatne ryby to ignorovali ale dva moje mecune ju okamzite zacali ohlodavat, ked ju dojedli zacali mi okusovat rastlinky.......ked nemaju v akvariu zeleninu ned ich okusuju, co mam robit ? nechem zase tam mat nieco furt aby sa neprezrali
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: Krmenie

Odoslaťod joko » 14 Jún 2006 08:11 am

Astrid napísal:V spolocenskej nadrzi trikrat denne. Rano vlocky, na obed mrazene, zvycajne patentky a na veceru tablety+ rastlinne vlocky.
Astrid, teda ak sa ta to este drzi po presne 2 rokoch od tvojho prispevku, vidno ze si "vzorova akvaristka" :wink: Ja davam 1-2x denne. Aj to ked pridem z roboty 17-18:00 a potom este vecer 21-23:00 ! Akvarko mi ale svieti do 24:00 takze to stihnu zjest.
Astrid keby sme sa dohodli, mozem doviest moje rybky ku tebe na dovolenku - nech si uziju. Aj tak uz ide leto :-)
Co ty na to ?
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod AQVA » 14 Jún 2006 14:42 pm

Mam skalare a gurami, ktore krmim 2x denne.Ráno dostanú vločky alebo sušene nitenky a večer mrazene larvy pakomarov.Raz za čas nedostanú celý den žrat, aby trocha požrali riasy.
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod Dany Five » 14 Jún 2006 15:46 pm

mam Mrenku stvorpruhu, zebricku, neonky, prisavnika, bubble molly a mecune, zrat davam 2x denne, rano a vecer, mix vlociek a susenych dafnii, obcas im hodim uhorku, paradajku a podobne....
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod jiskra » 14 Jún 2006 16:56 pm

ja jim davam zrat tak cca 1xdo tydne...a neztezujou si :-)))
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod joko » 15 Jún 2006 11:44 am

jiskra napísal:ja jim davam zrat tak cca 1xdo tydne...a neztezujou si :-)))
To je jak Raviolkine rybky v Praze. Vy mluvici to mate v krvi :-)
AQVA napísal:krmim 2x denne. Ráno dostanú vločky alebo sušene nitenky a večer mrazene larvy pakomarov. Raz za čas nedostanú celý den žrat, aby trocha požrali riasy.
Pochybujem, ze za jeden den sa pustia do rias ... Hlavne ked maju taku pravidelnu a dobru stravu ...
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod Dany Five » 21 Jún 2006 17:58 pm

dnes som im prvy krat skusil dat sunku, kusok som narezal na malicke kocky alebo roztrapcane strapce, ryby sa mi zmenili na pyrane :D
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod AQVA » 22 Jún 2006 21:49 pm

Ja som si myslel že rybam by sa nemala davat sunka a aj napriklad paradajka a uhorka.Ako uhorku este pochopim ale sunku??
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod Drobec » 23 Jún 2006 01:16 am

hm necuduj sa nase rybky sa maju lepsie ako my xixi
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod Dany Five » 27 Jún 2006 22:36 pm

kupil som maleho sumceka, neviem aky druh, ale plava pri dne a vyhladava tmave miesta, nieco ako prisavnik....co zeru tieto ryby ? len to co ostane na dne ? mne sa toho na dno vela nedostane....ostatni secko pozeru
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod mika2 » 28 Jún 2006 11:30 am

aj dnove ryby treba krmit,ak krmis tak,ze im na dno nic ani nestihne dopadnut.su dostat krmiva pre dnove rybky-napr.tetra wafer mix-..je ich dost.treba sa len spytat ujka v akvaristike...
Obrázok používateľa
mika2
 
Príspevky: 21
Obrázky: 43
Založený: 18 Nov 2005 01:24 am
Bydlisko: BA petrzalocka

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod Dany Five » 28 Jún 2006 11:33 am

mika dakujem, zajtra tam skocim
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod Lukhas » 31 Jan 2007 10:16 am

ja som sice zaciatocnik,(akvarko sa len rozvija ) a davam rybkam ,,papat´´ 2-3 krat denne zatial len vlockove krmivo.tez mam pocit ze by celi vkuse... ale asi bude aj dajake dopnlkove krmiffo,staci to ?? :?:
Lukhas
 
Príspevky: 6
Obrázky: 9
Založený: 16 Jan 2007 18:28 pm

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod Lukhas » 31 Jan 2007 10:19 am

a to ryby zeru salatovu uhorku ???
sa mi nezda...
Lukhas
 
Príspevky: 6
Obrázky: 9
Založený: 16 Jan 2007 18:28 pm

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod Lukhas » 31 Jan 2007 10:21 am

,,Skala ´´ ???
:shock:
Lukhas
 
Príspevky: 6
Obrázky: 9
Založený: 16 Jan 2007 18:28 pm

Re: Ako casto davate rybam zrat?

Odoslaťod lunimus » 31 Jan 2007 22:18 pm

Rybky v mojom akvarku dostávajú žrať väčšinou každý deň 1 až 2x. Občas, ak to deti chytí (4 a 1.5 roka) tak dostanú aj nejaký extra prídel. Tento bonus je už ale iba pre najhladnejšie a najrýchlejšie ryby. Viac menej je dodaný len symbolicky, aby sa deťúrence potešili.
Kŕmim väčšinou sušenou stravou a striedam, prípadne občas dám z dvoch - troch krmív po troške. Sušené dafnie, vločky, malé ráčiky, granule ...
Okrem toho je v akváriu vždy nejaký list kalerábu, kapusty, kelu atď. Trochu ich vždy prevarím, aby neplávali na hladine. Moje prísavníky milujú napr aj mrkvu, ale napríklad petržlen, ako tvrdia iný akvaristi, mi moc nežerú.
Inak tie zeleninové listy mi chodia obhrýzať aj všetky ostatné ryby a často musím rátať s tým, že prísavníkom sa dostane len cca 1/3
Občas prikŕmim aj väčšie ryby artemiou. Idú sa za ňou doslova potrhať.
Inak na stránke http://www.ondrej.prodejce.cz je ponuka živého krmiva, vrátane násad a plánujem si v rel. blízkej dobe zriadiť chov drozofily a možno ešte niečoho ďalšieho. Uvidím, čo mi na to povedia rybky :)
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.