Bojovnica pestrá [Betta splendens]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod bettina » 26 Okt 2005 08:54 am

Raviolka - mas pravdu - aj nad slimacikmi som uvazovala, ale tiez zvyknu "utekat" von z nadrze....
A co sa tyka Otocinclusa, tak uz dlhsie rozmyslam, ze tam dam jedneho - len je to citlivejsia rybka, takze sa trochu bojim...
Ale nakoniec asi zvitazi.
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Reklama

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Norman » 26 Okt 2005 09:04 am

Otocinclusy su sice relativne male, ale do mensieho akva ako 100l by som ich nedaval. Kupa jedneho je zbytocna, lebo odide :( Treba ich aspom 5, vtedy sa maju k svetu a spolocne brazdia akvarium :) . Su dost cule a neunavne pracuju cez den aj v sere.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod milop » 26 Okt 2005 09:53 am

Norman - čim väčšie akva tým lepšie
ale niekedy sú podmienky, požiadavky možnosti len na male akva
ja by som kludne do 30 l akva 3 otocinklusikov doporučil
samozrejme záleži od ostatného osadenstva , zariadenia , učelu
a indivindualneho názoru
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Norman » 26 Okt 2005 10:20 am

Podla mna by to bol zbytocny hazard. Otici su dost chulostivy na prudke zmeny a tie su viac pravdepodobne v mensich akvariach. A odkedy ich mam vo vacsom pocte, tak sa zjavne citia lepsie ako ked som mal len dva-tri kusky.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Peter » 26 Okt 2005 19:49 pm

Pakluc napísal:Este sa vratim k tym bojovniciam....
Ja ma v akva jedneho samceka zatial. Bol tam ako prvy to mozno spravilo svoje ale nemam ziadne suboje v akva medzi nim a inymi rybami. V buducnosti chcem pridat asi tak 2 - 4 samicky. Ked to bude dam vediet ako to dopadlo.

A este nieco mne sa samec nikde neskryva a stale sa predvadza...


Bojovnice, ci uz samce alebo samice nemaju v zasade problemy z ostatnymi rybkami, ignoruju ich. takze suboje nehrozia. samce medzi sebou sa dokazu pobit na smrt, zavisi od velkosti akva, ale vecsinou ano. Samce sa nikdy neskryvaju. Skryvaju sa samice, pred samcami, lebo su na ne agresivni, ak im "nesadnu". Prenasleduju ich po celom AQ. Preto treba ich chtic rozlizit medzi viac samic, resp umoznit samiciam sa schovat.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Peter » 26 Okt 2005 19:54 pm

milop napísal:Norman - čim väčšie akva tým lepšie
ale niekedy sú podmienky, požiadavky možnosti len na male akva
ja by som kludne do 30 l akva 3 otocinklusikov doporučil
samozrejme záleži od ostatného osadenstva , zariadenia , učelu
a indivindualneho názoru


Otikov mam asi sedem v 240l, vyzera ze im je dost dobre, lebo ziju uz dlho a kazdy vecer maju poradu na pravom bocnom skle. Su fakt malicki, velkostou by sa mozno aj hodili, ale hovorime o 12l-vom AQ. Podla mna vsak otici potrebuju aj rastliny a priestor na pohyb, takze sa mi do 12l velmi nehodia. Este by ma zaujimalo, ake by mohli byt v takom malinkom AQ rastlinky.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod bettina » 27 Okt 2005 09:00 am

Peter napísal:
milop napísal:Norman - čim väčšie akva tým lepšie
ale niekedy sú podmienky, požiadavky možnosti len na male akva
ja by som kludne do 30 l akva 3 otocinklusikov doporučil
samozrejme záleži od ostatného osadenstva , zariadenia , učelu
a indivindualneho názoru


Otikov mam asi sedem v 240l, vyzera ze im je dost dobre, lebo ziju uz dlho a kazdy vecer maju poradu na pravom bocnom skle. Su fakt malicki, velkostou by sa mozno aj hodili, ale hovorime o 12l-vom AQ. Podla mna vsak otici potrebuju aj rastliny a priestor na pohyb, takze sa mi do 12l velmi nehodia. Este by ma zaujimalo, ake by mohli byt v takom malinkom AQ rastlinky.
ja som pisala vyssie, co tam mam - na zaciatok...
Ale pozri si Raviolkine mini aqua - to je nieco!

A este k spat k bojovniciam: ja mam v aqua - 240-tke - dvoch samcov - a znasaju sa uplne v pohode - vobec sa nebiju - sem tam sa trochu ponahanaju, a to je asi tak vsetko. V poslednej dobe sa mi zda, ze si uz dokonca na seba zvykli, sem-tam sa iba popredvadzaju jeden pred druhym. Mam tam aj dve samicky - a k nim sa spravaju tak isto.
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Peter » 27 Okt 2005 17:25 pm

bettina napísal: A este k spat k bojovniciam: ja mam v aqua - 240-tke - dvoch samcov - a znasaju sa uplne v pohode - vobec sa nebiju - sem tam sa trochu ponahanaju, a to je asi tak vsetko. V poslednej dobe sa mi zda, ze si uz dokonca na seba zvykli, sem-tam sa iba popredvadzaju jeden pred druhym. Mam tam aj dve samicky - a k nim sa spravaju tak isto.


Samozrejme. Myslim, ze je to mozne. Volakedy som tu v nejakej inej teme pisal, ako samec zacal akceptovat samicu, ale asi az tretiu alebo stvrtu v poradi, ked tie predtym ustval k smrti. Tato ho dokonca dokazala aj sekirovat.... To, ze dvaja samci dokazu zit vedla seba v jednom akva je ale podla mna dost velka zvlastnost, nemalo by sa to zovseobecnovat. Ide o to, aby si niekto menej skuseny, nezacal na zaklade tohto prikladu mysliet, ze samci sa znasaju (poukazal by som na nazov "bojovnica")
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Dexter » 27 Okt 2005 17:39 pm

V tomot pripade je podla mna rozhodujuca velkost akva. 240 litrov - to si uz ta rybka moze vytvorit nejake teritorium a ak je tam navyse vlea rastlin, tak to podla mna nie je problem...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod bettina » 28 Okt 2005 10:47 am

Dexter napísal:V tomot pripade je podla mna rozhodujuca velkost akva. 240 litrov - to si uz ta rybka moze vytvorit nejake teritorium a ak je tam navyse vlea rastlin, tak to podla mna nie je problem...
ved s tym som aj pocitala, ze mam vacsie akva, a momentalne dost husto rozrastene..., ale kebyze by bol nejaky problem medzi nimi, tak by som ho odlovila do druheho akva
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod hrozno » 28 Okt 2005 17:08 pm

Mam troch samcov v 320l akva a je to bezproblemov. Je to otazka priestoru (velkosti akva). Skuste sa zavriet so svokrou do izby 3x2m na tyzden. Jedneho vynesu nohami napred :lol: .
hrozno
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 18 Jan 2005 22:06 pm
Bydlisko: BA

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod saki » 02 Mar 2006 18:06 pm

Zdravim. vsetkych.
Uvazujem, :roll: ze by som dal do 96l spolocenskeho akva iba samotneho jedneho samca bojovnice. Neviete ako sa sprava samec sam bez samic?
Mam tam platy 4ks, Parmičky päťpruhé 6ks, Otocinclus 3ks
a pár Colisa Lalia. Práve o tie sa obavam :?: , ci si nebudu vadit, lebo samec stavia hniezda a nahana samicku.
Ešte tam su Neocaridiny momentalne 3+1mlada a slimaci.
Obrázok používateľa
saki
 
Príspevky: 74
Obrázky: 3
Založený: 20 Dec 2005 18:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Radka » 03 Mar 2006 14:47 pm

saki napísal:Zdravim. vsetkych.
Uvazujem, :roll: ze by som dal do 96l spolocenskeho akva iba samotneho jedneho samca bojovnice. Neviete ako sa sprava samec sam bez samic?
Mam tam platy 4ks, Parmičky päťpruhé 6ks, Otocinclus 3ks
a pár Colisa Lalia. Práve o tie sa obavam :?: , ci si nebudu vadit, lebo samec stavia hniezda a nahana samicku.
Ešte tam su Neocaridiny momentalne 3+1mlada a slimaci.
Ty rybky nevím ,ale neocaridiny bude asi bojovnice považovat za oběd,asi bych to neriskla.
Obrázok používateľa
Radka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2005 15:43 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Radka » 03 Mar 2006 14:49 pm

saki napísal:Zdravim. vsetkych.
Uvazujem, :roll: ze by som dal do 96l spolocenskeho akva iba samotneho jedneho samca bojovnice. Neviete ako sa sprava samec sam bez samic?
Mam tam platy 4ks, Parmičky päťpruhé 6ks, Otocinclus 3ks
a pár Colisa Lalia. Práve o tie sa obavam :?: , ci si nebudu vadit, lebo samec stavia hniezda a nahana samicku.
Ešte tam su Neocaridiny momentalne 3+1mlada a slimaci.
Ty rybky nevím ,ale neocaridiny bude asi bojovnice považovat za oběd,asi bych to neriskla.
Obrázok používateľa
Radka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2005 15:43 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod jotuli » 19 Jún 2006 11:43 am

ahojte z coho si stavaju bojovnice hniezdo?
Obrázok používateľa
jotuli
 
Príspevky: 25
Založený: 03 Dec 2005 20:52 pm
Bydlisko: BYTCA

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod girafet » 24 Jún 2006 17:31 pm

no caute, mate tu novacika...novy problem...pred tyzdnom som si kupil krasneho samceka bojovnice pestrej,,,,problem 1-nechce zrat,,, vcera som k nemu kupil aj samicku(tak mi povedali v obchode)...problem 2-neviem ci to je samicka, lebo ked pozrie do zrkadla, hned zacne roztahovat tie ziabre a je na samicku az privelmi pekne sfarbena ale ked sme ju dali spolu zo samcom do akvarka hned zbledla a zrazu sa jej objavili take 2 cierne pruhy....problem 3-samcek je na nu hrooozne nervozny a stale ju nahana... .... prosim, pomozte mi !! :(
girafet
 
Príspevky: 10
Založený: 24 Jún 2006 17:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod nanuska » 24 Jún 2006 20:32 pm

::1. ak samec nechce zrat, tak hadam nie je hladny :lol: - neviem, moze to byt zmenou prostredia a chemizmu vody: sok (popr. choroba)
::2. ak roztahuje ziabre a podoba sa na samicku, tak je to bud nedospely(mlady) samec alebo samec divokej formy. ked zbledol tak to znamena, ze samca, ktoreho sis kupil ako prveho je dominantny
::3. ku samcovi bojovnice je potreba kupit aspon dve samicky, lebo jednu "unahana k smrti".
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod duri75 » 26 Jún 2006 11:14 am

Moze to byt samicka, moje samicky sa naparuju a nielen moje :-)
Ak nahodil pruhy bude to skor samica.

Pripadne toho co je 100% samec oddel a pockaj ci ten druhy zacne stavat hniezdo (to samicky fakt nerobia).

Ak chces rozmnozit potom jedna samica, ak nie tak aspon 2.
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Dany Five » 26 Jún 2006 12:33 pm

ja mam jednu bojovnicu, modru, je sama spolu s par zivorodkami, mrenkou stvorpruhou, bubble molly prisavnikom a neonkami, casto roztvra a ziabre a nahana ostatne rybky, neviem ci je to samec alebo samicka ale mozem do akva dat este jednu ? xcem parik...
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod duri75 » 26 Jún 2006 14:44 pm

ked tam uz jednu mas, druhu tam mozes pridat. Len si zisti ci mas samca alebo samicku. Ani v obchode to casto nevedia rozoznat. Hlavne u malych rybiek.

Podla mojho nazoru je dobry ten test s hniezdom. Oddel potencionalneho samceka do nejakej nadoby staci uhorkovy pohar 0,7l a uvidis ci si zacne stavat hniezdo. Ak ano mal by to byt samec.

Problem je ak nezacne, lebo potom to moze byt samica alebo lenivy samec :-)

To: girafet. Ak sa rozhodnes oddelit toho nedominantneho samca a vyskusat ci stavia hniezdo, tak potom ked ho budes vracat bez ohladu na to ci je to samica alebo samec najprv vyber na par dni toho dominantneho samca aby ten "slabsi" tam bol prvy. Inak dostane poriadnu nakladacku.

Este k tomu zraniu: citam ze ho mas prvy tyzden. Oni tak zeru jak spomaleny. niekdo napisal ze jeho stara mama zuje rychlejsie. Hlavne ked je to nove. Pride a kuka jak tela na nove vrata co mu to davas. To je uplne ine ako u gupiek alebo tetier co likviduju krmivo ako pirane.

Inak samcovi pokial ich nechcete rozmnozit radsej viac samic ako jednu. Nech sa to trochu rozlozi. A treba ratat ze su dost na sado-maso.
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod girafet » 28 Jún 2006 18:33 pm

PROSÍM PORADTE MI CO NAJRYCHLEJSIE !!!!!!

mam v tom akvariu teda toho samca a samicku,,,,
zrazu dnes na nich pozeram a maju na sebe take malinke biele gulicky... Nie je to nejaka choroba??? PLLLLLLLEAS !!! Ryyyychlo !!! Uplne malinke biele gulicky ktore maju po celom tele..... som si najprv myslel ci to nie su len vzduch. bublinky no neviem... bojim sa.... vopred velmi pekne dakujem
girafet
 
Príspevky: 10
Založený: 24 Jún 2006 17:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod girafet » 28 Jún 2006 18:34 pm

alebo ci to niesu parazity ????
girafet
 
Príspevky: 10
Založený: 24 Jún 2006 17:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Raviolka » 28 Jún 2006 19:10 pm

Dej si vyhledat krupička / krupice atd.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod xDodox » 28 Júl 2006 07:40 am

Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.