Pantodon Buchholzi



Všetko okolo akvarijných rýb

Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Zralok » 29 Jún 2006 22:05 pm

Pantodon Buchholzi- vie mi nikto povedat nieco viac o tej rybke?
Naposledy upravil Zralok dňa 29 Jún 2006 22:39 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Zralok
 
Príspevky: 127
Obrázky: 32
Založený: 20 Jún 2006 17:29 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod kokino » 29 Jún 2006 22:35 pm

pekna rybka, ale papa ine. je to motylkovec africky. prsne plutvy pripominaju motylie kridla. ma velku papulku obratenu dohora.
biotop: stojate vody Kamerunu a Zairu
lovi hmyz padajuci na hladinu, ale papka aj mensie rybky.
je to dobry skokan, takze asi len pre zakryte akva, ak nexces mat susienku
ete daco. dlzka max 10 centi. v akva zije v hornej vrstve.
Obrázok používateľa
kokino
 
Príspevky: 50
Obrázky: 1
Založený: 26 Máj 2006 19:08 pm
Bydlisko: BA Raca

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Zralok » 29 Jún 2006 22:37 pm

A nevies ci mi zozerie aj Neonky prave? Este ich nemam ale chcem dokupit. Tu rybku krmim vlockami aj cvrckami
Obrázok používateľa
Zralok
 
Príspevky: 127
Obrázky: 32
Založený: 20 Jún 2006 17:29 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod kokino » 29 Jún 2006 22:39 pm

skusil by som kupit najprv len take 2, 3 pokusne neonky. ak vydrzia aspon 5 dni nazive, tak by asi nemal byt problem

kde si ju zohnal? v ziadnej akvaristike som ju ete nevidel
Obrázok používateľa
kokino
 
Príspevky: 50
Obrázky: 1
Založený: 26 Máj 2006 19:08 pm
Bydlisko: BA Raca

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Zralok » 29 Jún 2006 22:41 pm

Nevies aku musi mat teplotu vody? Mam v akva este platy a mecune viedenske mam ho 2 dni ale zatial sa nic take zle nedeje neutoci ani na jednu rybu

Kupil som ju v jednej akva predajny v Kosiciach bol tam iba jeden kus
Obrázok používateľa
Zralok
 
Príspevky: 127
Obrázky: 32
Založený: 20 Jún 2006 17:29 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Raviolka » 29 Jún 2006 23:17 pm

Žraloku jinde jsem se dočetla, že máš akvárium založené 2 týdny (!), že v něm jsou platy a mečovky a že se jim teď zrovna extra nedaří, protože teplota vody je až 32 °C. Hm - dávat do akvária každý den PETku se zmrzlou vodou, aby ti ryby nepochcípaly, a zároveň koupit rybu, o které nic nevíš... :roll: ... do akvária, které právě teď čeká nejhorší fáze zabíhání :?

Jak velké je to akvárium? Teď určitě další ryby nekupuj, s tím radši nějakou dobu počkej. Dávej pozor na údržbu, aby se neobjevily problémy s vodou. Radši investuj do nějaké knížky.
Pantodon není ryba pro začátečníka :(
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Zralok » 29 Jún 2006 23:30 pm

Hmm asi mas pravdu to akva je 100L momentalne ta teplota vody je 29 stupnou s tou teplotou som to uz vyriesil akvarko je ciste az na pocudovanie a aj voda a ryby su cule a vyzeraju stastne takze nemusis sa az tak namna rozculovat. ale dik za info
Obrázok používateľa
Zralok
 
Príspevky: 127
Obrázky: 32
Založený: 20 Jún 2006 17:29 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Raviolka » 30 Jún 2006 00:13 am

Co takhle vynechat osobní vzkazy a bavit se věcně? :wink:

Já vím že se ptáš na rybu, ale myslím si, že o ní teď nejde - koneckonců už jsi jí koupil. V první řadě jde o stav akvária. Přečti si něco o zabíhání nového akvária tady na akvě i jinde (dusitany, nitrat peak, new tank syndrom, tank cycling apod.) - cca po dvou týdnech začínají problémy s dusitany. To že se máš teď obzvlášť starat o čistotu akvária ti nepíšu bezdůvodně. Nevím, kolik ryb tam máš, ale živorodky a motýlkovec krmený crvčky představují dost velkou zátěž. Nemusí to být nebezpečné, 100 l je dost, ale měl by ses o to teď zajímat víc než o neonky - mimochodem k motýlkovci bych je nedávala, ale to ani platy a mečovky.

P.S. A s tou knížkou to myslím vážně :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Smirnoff » 30 Jún 2006 07:37 am

Kľudne k nemu môžeš dať neonky. Tie sa pohybujú v iných vrstvách ako on. On nebude chodiť do hlbšej vody, celé dni bude tráviť pri hladine. Dole ide len vtedy keď sa zľakne. Problematické by boli napr. gupky alebo malé daniá, tie by pochytal. Veľké ryby plávajúce pri hladine nechá na pokoji. Kŕmiť ho môžeš aj granulami, čo plávajú na hladine.
Smirnoff
 
Príspevky: 8
Obrázky: 24
Založený: 14 Máj 2006 14:22 pm
Bydlisko: DT

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Zralok » 30 Jún 2006 10:41 am

Smirnof diky za rady a mohol by som dat k nemu aj samca Bojovnice? moja osadka tvori 1* Pantodon,4*plata,2*Mecun Viedensky,4*Prisavnik,2* Sumcek
Obrázok používateľa
Zralok
 
Príspevky: 127
Obrázky: 32
Založený: 20 Jún 2006 17:29 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod nanuska » 30 Jún 2006 11:13 am

::ja osobne som toho nazoru, ze v akvariu chovam menej druhov ryb, ale zato viacej jedincov rovnakeho druhu(a urcite nie som sama). vyzera to lepsie nez velka masa roznych farieb a velkosti - genocida. a rybicky su ovela pokojnejsie a aj v lepsej forme(vyfarbenejsie a su viac ochotne rozmnozovat sa).
::podla mna je to "tyranie", ak si niekto do nadrze kupi napr. (len!)5 neoniek. 5 NEONIEK NIE JE HUF! (popr. ine hufove rybicky)

::tym chcem povedat, ze nevymyslaj a nekupuj v akvaristike co sa ti zapaci. to je najvacsia (zaciatocnicka) chyba.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Dany Five » 30 Jún 2006 11:21 am

nanuska ja mam 5 neoniek v 30 L akvariu, kolko by si mi odporucila ? ja osm xcel minimalne 10 ale som sa bal ze to je mala nadrz pre ne
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod kokino » 30 Jún 2006 11:54 am

suhlasim s nanuskou. mam hufik 25 neoniek a ked spolu plavaju, no proste krasa

to s tou teplotou je strasne svinstvo. chladim jak mozem, ale uz mi skapali skoro setky gupky. mam tam tie nenky, bettu samca, a 2 mecune. neviete, jak sa bude znasat betta s apistogrammami, alebo s ramirezi? su naplanovane aj dania, ale tie maju teraz len 3 mm, len dorastaju, a potom dojdu do big sveta akva

je to teplomilna ryba. asi tak ako pri inych teplomilnych rybach. ale presne neviem
Obrázok používateľa
kokino
 
Príspevky: 50
Obrázky: 1
Založený: 26 Máj 2006 19:08 pm
Bydlisko: BA Raca

kokino

Odoslaťod Zralok » 30 Jún 2006 12:10 pm

Skus chladit pet flasami ja som to vyskusal a funguje to len musis to tam davat pomaly aby si ryby nevyplasil ja mam teraz tych 28-29 stupnou a je to lepsie ako ked som tam mal az 32 stupnou
Obrázok používateľa
Zralok
 
Príspevky: 127
Obrázky: 32
Založený: 20 Jún 2006 17:29 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Smirnoff » 30 Jún 2006 12:33 pm

Bojovnicu radšej nie. Tá je rada pri hladine a Pantodonovi by sa ten chvostík mohol páčiť :(
Smirnoff
 
Príspevky: 8
Obrázky: 24
Založený: 14 Máj 2006 14:22 pm
Bydlisko: DT

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Fish » 30 Jún 2006 13:28 pm

Ja osobne tieto ryby mám. Je to ryba, ktorá sa zdržiava výlučne na hladine. Nižšie sama ani nechodí, jedine keď ju niečo vyplaší. Jediný problém pri týchto rybách je, že žerú výlučne z hladiny. Ja ich kŕmim cvrčkami, občas dám vločkové krmivo, koretry a živé dafnie.:wink:
Fish
 
Príspevky: 52
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2003 19:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Zralok » 30 Jún 2006 14:31 pm

ok takze som sa rozhodol dat tam este neonky prave ale kolko kusov? Osadka akvaria je vyssie v mojom odkaze
Obrázok používateľa
Zralok
 
Príspevky: 127
Obrázky: 32
Založený: 20 Jún 2006 17:29 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Dany Five » 30 Jún 2006 16:01 pm

no ja som dnes dokupil este 5, mam 10 ;)
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod nanuska » 30 Jún 2006 22:34 pm

Dany Five napísal:nanuska ja mam 5 neoniek v 30 L akvariu, kolko by si mi odporucila ? ja osm xcel minimalne 10 ale som sa bal ze to je mala nadrz pre ne

Dany Five napísal:no ja som dnes dokupil este 5, mam 10 ;)


::ja vzdy pocitam podla tradicnej "akva matematiky", ze jeden centimeter ryby pripada na (min.)jeden liter vody. ale mozem podotknut, ze je rozdiel mat 5 neoniek v 100l akvariu a 5 neoniek v 30l akvariu. pricom v 30-tke sa citia urcite bezpecnejsie(a ked su tam len ony).
::to, ze si´s kupil dalsich 5 neon neprekaza. vid: http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... ol=0&id=58
citacia olivera knotta na toto akvarium: "I'am not responsible for the fishs in this tank, this have decide the staff from the aquarium store. But I would prefer: 3-4 Caridina, 1-2 Otocinclus and a small fish sort like small Rasbora or similar about 6-10 pieces. "
::takze ak este nemas prazdnu penazenku mozes si este dokupit nejake tie krevetky :o

rt napísal:Poznámka
Neviem kto to tu spravuje, ale ten kto vymazáva moje príspevky, by sa mal skôr zamerať na slovenčinu.
Slová akvarijné, akvarijný sú čechizmy.
Správne je akváriové a akváriový.
Nevadilo by to až tak, ale tieto slová sú v názvoch mnohých tém a dosť to bije do očí.


::chcem pripomenut, ze slovo nevadilo je tiez nespisovne-čechizmus, spravne slovensky: neprekážalo
poznamka: vadiť - prekážať, vadný - chybný, kazový,...

::ale spat ku teme aby sme daleko nezachadzali:

Zralok napísal:Pantodon Buchholzi- vie mi nikto povedat nieco viac o tej rybke?

::poviem len tolko, co tu este nebolo spomenute: je dost dlhoveka a moze dorast az do 15 cm,... ale pravdaze v akvariu menej, niekedy sa rada ukryva pod plavajuce rastliny, voda v nadrzi by mala byt s vyluhom raseliny(zdroj-odborna literatura z osobnej kniznice: Akvariove ryby/Klaus Paysan)
::osobne skusenosti s touto rybou nemam, chova ju moj kamarat a predavaju ju u nas v Ziline, cenu si bohuzial nepamatam,...
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Máj 2007 00:45 am

Mam motylkovce uz skoro rok a musim potvrdit, ze to je velmi nenarocny chovanec. Zere vyhradne z hladiny, pokud zradlo plave jen 1 cm pod hladinou, neexistuje pro nej. Pomoci "kridel" dokaze velmi razantne "povyskocit", pred chvili se doslova vrhl po mure. kterou jsem mu hodil. Kdyz je ve forme, tak hmyz skoro ani nestaci dopadnout nad hladinu. Sezere nekolik kusu hmyzu za den, ale vydrzi take dlouho hladovet. Je velmi lekavy a kdyz mu hodim hmyz moc prudce, utece. Zajimava je technika lovu. Postavi se proti proudici hladine a ceka. Casto meni pozice. Mel jsem jednoho, pak koupil druheho, ale zahaneli se. Druhy chcipnul. Tak mam zase jen jednoho. Do mrazeneho zradla (kostky) dobne, ale neverim, ze se z toho moc nazere.
Fotka je mezi ostatnimi fotkami na http://scobak.blog.sme.sk/c/78749/Jak-m ... arium.html .
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pantodon Buchholzi

Odoslaťod dasto » 02 Mar 2013 14:40 pm

Rad by som vedel ci treba mat kryt na akvariu ak planujem chovat tuto rybku
Dakujem
dasto
 
Príspevky: 32
Založený: 16 Feb 2013 12:30 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.