Kedy treba sadit rastliny



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod los alamos » 13 Aug 2003 22:00 pm

Cital som uz asi 8 knih o akvaristike a na inete som tiez hladal informacie ale vsade pisu inak.Niektori vravia ze rastliny treba sadit do nadrze ked je este neobyvana.Ine zas ze az 2-3 mesiace po osidleni rybami nech maju rastliny dostatok mineralov.Co je vlastne pravda :?: poradte mi prosim. :?
los alamos
 
Príspevky: 94
Obrázky: 3
Založený: 12 Aug 2003 13:36 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod Astrid » 13 Aug 2003 22:18 pm

Kolko ludi, tolko nazorov. Podla mna ani tu na fore nedostanes jednoznacnu odpoved.
Zvasca je to tak, ze akvaristi zamerani na chov ryb tam supnu najprv rastliny, vsetko si pekne zariadia a potom tam daju ryby.
Arvaristi, ktorym zalezi na ich rastlinach a chcu ich uspesne pestovat, vytvoria rastlinam v akvariu najprv vhodne podmienky- cize tam daju nejake to hnojivo a hlavne tam daju ryby, ktore takto vyprodukuju dostatok "potravy" pre rastliny a taktiez vhodne prostredie.

To, pre aky postup sa rozhodnes, je len na tebe. Rovnako ako doba, po ktorej po rastlinach vlozis do akvaria ryby alebo naopak.
Hadam som Ti pomohla. Vela zdaru.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod skala » 14 Aug 2003 07:22 am

no, sadit treba zrejme pred rybami. ako hnojivo daleko lepsie posluzi detrit od kamarata ako nove ryby. super je aj zabehana voda, aspon nieco, a "infikovana" filtracna hmota vo filtri.

avsak, tento problem je velmi necasty, pretoze nove akvarium predsa vacsina ludi casto nerobi
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod los alamos » 14 Aug 2003 07:28 am

Skusim tam dat rastliny este pred tym nez bude akvarko obyvane a pridat tam nejake hnojia, ale ake :?: :? :?:
los alamos
 
Príspevky: 94
Obrázky: 3
Založený: 12 Aug 2003 13:36 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod skala » 14 Aug 2003 07:30 am

Uz som to pisal, citaj poriadne - detrit od niekoho je najlepsi. Ak nikoho nemas, skus jacika, myslim ze by ti mohol pomoct. Alebo gabrielu.

A ak hnojivo, tak potom PMDD - od viridisa napr. - ale to by zrejme trvalo kus dlhsie.

A inak, nezabudni na amoniak. Radsej pockaj mesiac po zalozeni s rybami. Myslim, ze mas aj viac nadrzi, tak by to nemal byt taky velky problem.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod los alamos » 14 Aug 2003 07:49 am

Je pravda ze mam viac nadrzi ale k tym som sa dostal az ked boli dobre zabehane.
los alamos
 
Príspevky: 94
Obrázky: 3
Založený: 12 Aug 2003 13:36 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod skala » 14 Aug 2003 07:53 am

Takze mozes zohnat drobnoustky a umiestnit ich docasne niekde inde. Pripadne sa daju aj nejako oddelit - napr. porodnickami - myslim teraz na pritomnost vacsich ryb, ktore by im mohli ublizit.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod los alamos » 14 Aug 2003 07:58 am

V akvarkach chovam len mierumilovne ryby takze no problem/ziadny problem
los alamos
 
Príspevky: 94
Obrázky: 3
Založený: 12 Aug 2003 13:36 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod salik » 14 Aug 2003 07:59 am

ak to akvarium ides len spustat, do dna mozes dat umele hnojiva-predavaju to zmiesane uz v strku v kyblikoch, to potom zasipes "normalnym" strkom, pri tomto rieseni mozes rovno sadit rastlinky
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod los alamos » 14 Aug 2003 08:06 am

Dobry napad a nemoze sa stat ze by som to s tym hnojivom prehnal a potom by cely ekosys. v akvariu isiel do :oops:
los alamos
 
Príspevky: 94
Obrázky: 3
Založený: 12 Aug 2003 13:36 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod salik » 14 Aug 2003 08:18 am

los alamos napísal:Dobry napad a nemoze sa stat ze by som to s tym hnojivom prehnal a potom by cely ekosys. v akvariu isiel do :oops:

nemoze sa nic stat, davas priblizne 1-2cm "specialu" a na to 4-5cm "klasiku"
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod los alamos » 14 Aug 2003 08:34 am

Diki skusim to
los alamos
 
Príspevky: 94
Obrázky: 3
Založený: 12 Aug 2003 13:36 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kedy treba sadit rastliny

Odoslaťod gabriela » 18 Aug 2003 12:24 pm

Ides si zrejme zalozit male akvarko. Ak mas doma uz zabehnute akvaria, nemas problem. Do maleho akvaria si daj drobnejsi strk,
vyzera to lepsie a aj sa rastlinky lepsie zakorenuju. Pri odkalovani velkych akvarii, jednoducho vodu co scedis supni do noveho akva, rovnako aj rastlinky ak mas daj hned. Voda by mala obsahovat dost zivin a niekde si sa pytal aj na filter, do tak maleho akvarka ti skutocne staci molitan na zelenej trubici pohanany vzduchovacim motorcekom. Ak zatial ziadny nemas, tie najmensie kupis tak za 300 korun a moze ti pomoct aj ked budes potrebovat vzduchovat v tych velkych. Rybky, do vody zo zabehnuteho akvaria mozes dat tiez ovela skor ako keby si zakladal vsetko uplne nacisto.
Zelam vela uspechov.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.