Gymnothorax tile a ďalšie netradičné druhy rýb



Všetko okolo akvarijných rýb

Gymnothorax tile a ďalšie netradičné druhy rýb

Odoslaťod štefan » 01 Júl 2006 12:45 pm

Zaujímalo by ma, či medzi nami niekto túto "sladkovodnú" murénu chová a s akými úspechmi. V niektorých akvaristikách som ju totiž našiel v ponuke, spolu s veľmi zaujímavou ropušnicou a platesou (ich odborné názvy mi zostali utajené - nevedel mi ich povedať ani personál a v knihách som takmer nič nenašiel) a tak sa zaujímam o ne.
Tak isto by som bol rád, ak by sa prihlásili a podelili so svojimi skúsenosťami akvaristi, čo chovajú vskutku netradičné druhy rýb - napr. rod Polypterus atď. :wink:
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Reklama

Re: Gymnothorax tile a ďalšie nestradičné druhy rýb

Odoslaťod pytel » 01 Júl 2006 13:08 pm

chov murény není při dodrzení určitých podmínek nějak přehnaně náročný. brakycká voda, minimum odpadních látek, úkryt a kvalitní krmení rybým masem nebo rybkami. může se chvat společně i několik jedinců. hledat ryby které by muréně mohli dělat společnost je hlavně k vůli její velikosti a potřebě brakycké vody dosti náročné ale ne nemožné.

žádné netradiční druhy ryb nechovám viz mé akvárko http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=4385
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Gymnothorax tile a ďalšie netradičné druhy rýb

Odoslaťod catfish » 01 Júl 2006 13:51 pm

Je to druh ryby jen pro zkušené chovatele. Potřebuje větší akvárium 200 l a víc a přídavek mořské soli 2-3 kg na 200 litrů vody. Největší problém je asi krmení - ze začátku může odmítat potravu a musí se nejdřív rozkrmit - živé žížaly, drobné ryby apod. Vím jen o 2 lidech, co ji zkoušeli chovat a oběma uhynula.

Já s ní praktické zkušenosti nemám a ani se do toho pouštět nebudu, akvárium s brakickou vodou zakládat nechci. :-)
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: Gymnothorax tile a ďalšie netradičné druhy rýb

Odoslaťod atiles » 01 Júl 2006 15:38 pm

mám sladkovodné murény už dva roky darí sa im striedavo, sú strašne plaché, ked som ich preložil do nového aq. tak odmietala jedna žrať 6 týždňov a druhá vydržala až 8 týždňov bez stravy ale teraz sú už pažravé ako pred preložením, idem dať foto do fotoalbumu v angl. sa volajú snowflake ell je o nich na webe veľa inf aj ked niektoré sú dosť skreslené.

Obrázok
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.