Raphidophora species



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Raphidophora species

Odoslaťod jozino » 07 Júl 2006 17:17 pm

Raphidophora species...Poznate niekto tuto rastlinku?ja vhodna do akva,alebo je to skor do teraria?Maju ju nadhernu v nasej akva predajni,ale nezda sa mi byt klasicka akvariova,tak neviem..a este mam jednu vec...mal som v PC ulozenu jednu cesku stranku,kde bol slusne urobeny atlas rastlin...bola stiahnuta odtialto z akva,len sa uz akosik neviem k nej dopatrat :) nemate ju niekto tiez ulozenu? mozno by nebolo odveci urobit novu temu a tam vkladat odkazy na atlasy z celeho netu :) to len tak,ze ak sa nahodou admini nudia,tak... :angel:
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Reklama

Re: Raphidophora species

Odoslaťod jacik » 07 Júl 2006 18:34 pm

jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Raphidophora species

Odoslaťod jozino » 08 Júl 2006 10:16 am

:) Diiky jacik...nasiel som hned z prvej stranky dolezitu vetu,citujem: "Pozor, nejedná se o vodní rostlinu, a proto do akvária nepatří. Ponořená dokáže nějakou dobu přežívat, ale po čase stejně uhyne." Vcera som to hned v nasej akvaristike chcel vysvetlit..uviest na spravnu mieru...odpoved predavacky: "AAAALE BLBOST" :lol: takze tak....je sila,ked to aj tak preda niekomu,kto nebude spekulovat a rastlina mu po case uhynie...inac je ozaj nadherna...
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Raphidophora species

Odoslaťod Jirka Scobak » 27 Jan 2007 03:45 am

Konecne jsem zjistil, jak se jmenuje, to, co mi vyrusta z akvaria a o cem na blogu pisu, ze to je druh epipremna :).
Raphidophora ... uz jsem ten nazev mel jednou v ruce.
Uplne bych ji nezatracoval. Neporoste pod vodu, ale potrebuje stat ve vode. Je pritom strasne jednoducha. Odstrihnout, pripevnit k okraji akvaria treba kolickem na pradlo a nechat ji, at si mimo akvarium roste (zrovna ted se mi jedna dotyka monitoru pocitace). Spolehliva, nenarocna, efektni.
V koupelne jsem ji zasadil do samostatne nadoby, na spodek dal zeminu pro tropicke rostliny, dosypal sterkem a keramzitem az po okraj a zalil az po okraj. Vyhnala listy s cepeli dlouhou az 15 cm (ted se asi vycerpala puda a roste trochu mensi). To vse pri vyhradne umelem svetle z akvaria, ktere stoji 60 cm od ni. Uz asi rok a pul spokojene roste, jen musim stale kontrolovat vodu ...
Kdyz roste z akvaria, ma listy mensi, 3-4 cm, ale take je fajn.
Venuji vyhonek, jsem v BA.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.